orson orson komentáře u knih

Na to, kolik má stránek se kniha četla moc dobře. Docela mě překvapilo, co všechno Arnold dokázal a hlavně jak to dokázal. Myslel jsem, že nejzajímavější část bude o jeho herecké kariéře, ale mě osobně snad ještě více zaujalo jeho působení v politice.

Jen by mě zajímalo, jak moc to své vyprávění přikrášlil a přiohnul :) Každopádně budu Arnolda i nadále sledovat, jsem zvědav s čím ještě přijde...

25.02.2016 5 z 5

Jak lvové Jak lvové Petr Schink

Předchozí knihy a příběhy autora se mi líbily mnohem více, tohle už bylo trochu přehnané a překombinované. A nebo mi to prostě nesedlo.

02.01.2016 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Za mě to je takový průměr, ještě v půlce knihy jsem rozmýšlel, zda dočíst nebo odložit. Vyhrála první volba, sice toho nelituji ale přesto žádná sláva. Příběh pěkný, jen trochu moc rozvláčný. Nesedělo mi, že hlavní postava (náctiletá holčička) má myšlenky jak nějaký filosof. Ale jako pro puberťačky dobrý...

02.01.2016 3 z 5

O(byčejný) život O(byčejný) život Jaroslav Irovský

Oproti předchozím Příběhům sráče, mi přijde, že v těchto povídkách je více Irovského a méně Bukowského. Ale to rozhodně není na závadu - humor a sarkasmus se v nich střídá s mnohem vážnějšími tématy. Každopádně moc se mi líbí jeho styl, takže si přečtu ještě jeho prvotinu a pak budu netrpělivě vyhlížet další knihu, co napíše (snad se na své čtenáře nevyse***).

09.12.2015 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Graeme Simsion nezklamal. Jeho druhotina je stejně čtivá a zábavná, jako předchozí dílo. Už při čtení prvních odstavců, kde hlavní hrdina popisuje, jaké činy zvedají pravděpodobnost sexu s manželkou (tuším, že to tam vyjadřuje v procentech) mě dostala... Děj není nijak složitý, závěr čtenář tuší už od začátku, ale to nemění nic na jeho čtivosti.

04.12.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Za mě docela dobrý, kniha měla spád, dočítal jsem někdy po půlnoci a neusnul :) Ale Larsson to tedy rozhodně nebyl. Závěr si ponechal otevřená vrátka na další pokračování, což mě trochu zklamalo. A taky spousta věcí byla hodně předvídatelných.

07.09.2015 4 z 5

Vzhůru do CSS3 Vzhůru do CSS3 Martin Michálek

Kniha nabízí výborný přehled nových vlastností kaskadových stylů a hlavně jejich podpory v aktuálních prohlížečích. Kromě této referenční části je ale neméně zajímavá část obecnější o aktuálním způsobu stylování webů.

10.08.2015 4 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Přišlo mi to jak Mládí v hajzlu po 10 letech a navíc o dost slabší. Vtipné to docela je, ale mnohem zajímavější mi přišly narážky na tu dobu, ve které se děj odehrává.

17.07.2015 3 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Myslel jsem, že se mi bude kniha líbit, ale asi nejsem ta správná cílovka. Nejspíše už jsem vyrostl :)

09.07.2015 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky mi přišlo lepší, ale i tak to byla hodně čtivá kniha. Hlavní hrdinové jsou čím dál lepší a pořád wse vyvíjejí. Jsem zvědav, jak to s nimi bude dál.

05.07.2015 4 z 5

Jed Jed Andrzej Pilipiuk

Možná trochu lepší než poslední Vandrovec, ale kvalitě prvních dílů se nevyrovná. Že by už byl tento žánr a hrdina tak vytěžený? Ale přesto jsem si knihu užíval a některé povídky mě opravdu pobavily (škoda že až na pár výjimek neměli náležitou pointu).

29.06.2015 4 z 5

Agent hvězd Agent hvězd John Scalzi

Fajn oddechovka, ale se scifi to má společné jen ty mimozemšťany :) Je to spíše takový příběh ze zákulisí Holywoodu.

19.06.2015 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Moje první kniha od Simmonse. Docela mě překvapil, protože jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Jen mi trochu vadilo to monstrum, myslím, že bez něj by to bylo ještě trochu lepší, uvěřitelnější a tím i děsivější. Ale konec byl fajn.

18.05.2015 4 z 5

Jedna trefa stačí Jedna trefa stačí Lane Randall

Upřímně, byl jsem trochu zklamán. Popis knihy mě moc nalákal, osudy zakaldatelů největších sociálních sítí a jiných projektů za miliardy mě velmi zajímaly, ale to zpracování značně pokulhává. Nejprve daného člověka stručně představí, pak popíšou začátek a pak zase hup do přítomnosti a popíšou v jakém domě/sídle bydlí, jakým autem/tryskáčem jezdí a jak totálně nestíhají. Je to takové hup sem hup tam. Kdyby se autoři raději více věnovali minulosti, byl by výsledek mnohem zajímavější.

28.04.2015 3 z 5

Příručka skečnoutingu (Ilustrovaný průvodce tvorbou vizuálních poznámek) Příručka skečnoutingu (Ilustrovaný průvodce tvorbou vizuálních poznámek) Mike Rohde

Moc pěkná kniha plná krásných kreslených poznámek. Neobsahuje sice žádné objevné zásádní myšlenky, ale je skvěle udělaná, zábavná a inspirující. Po přečtení budete mít chuť to zkusit a začnete se těšit na všechny porady a dlouhé nudné telefonáty, abyste si mohli při tom čmárat vizuální poznámky na papír.

16.04.2015 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Poklidné pohodové čtení, moc se neliší od neméně příjemného filmu, jen zápletka byla trochu jiná.

23.03.2015 4 z 5

Úsvit hackerů Úsvit hackerů Lukáš Erben

Na knihu jsem narazil náhodou, ale rozhodně nelituji. Jedná se o knižní vydání série článku ze serveru root.cz. Téma i informace v ní byly hodně zajímavé a pro mě překvapivé. Pokud vyjde nějaké další pokračování, tak si jej určitě rád přečtu (škoda jen že si autor nedal více práce s převodem do knihy).

17.01.2015 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Klasický Kotleta, slušná akce, vtipné hlášky, nějaký ten sex. Hlavní povídku už jsem četl někde dříve (asi v antologii Temné časy). Nejvíce mě asi pobavily narážky na aktuální témata ("Moje francouzština byla stejně dobrá jako recepty Ládi Hrušky")

10.01.2015 4 z 5

Trochu jako stařík co vylezl z okna, trchu jako Forrest Gump a při tom až neskutečně vážné. Chvíli neuvěřitelná komedie a chvíli z toho úplně mrazí. A jak to nakonec dopadlo? Došel? Zachránil? Neřeknu :)

19.12.2014 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdami. Povídky byly fajn, rád jsem se vrátil do světa Hry o trůn, ale těch postav na mě bylo nechutně moc. Jednak jsem nebyl schopen si to zařadit/srovnat do té ságy (bylo to jednu, dvě, tři, 10 generací dříve než Hra o trůn?) a jednak jsem byl těmi postavami i tak přehlcen a dost jsem se ke konci ztrácel.

15.12.2014 4 z 5