Opatov Opatov komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Milenium neni treba komentovat. Uspesna serie. A pravem.

28.09.2018 5 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Detektivka mi trochu připomíná knihu Všude kolem černý les, kterou jsem kdysi četla a líbila se mi. Bohužel po Ženě z kajuty č. 10 jsem se autorce dlouhou dobu vyhýbala...
Ale tentokrát jsem byla spokojená. Audiokniha je perfektně načtena a podle mě nemá příběh hluchá místa. Napínavé od začátku do konce.

01.04.2024

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Audio. Děj zpočátku nedává moc smysl. Ale pak se vše propojí a střídání osob a času se mi líbilo. Příběh matky a její rodiny a smyslu peněz.

28.01.2024 4 z 5

Se džbánem pro vodu Se džbánem pro vodu Marie Horová

Další pěkná česká detektivka na audiu. Konec překvapil. Začínám mít závislost na tuzemských detektivkach. Jsou překvapivě dobré.

03.11.2023 5 z 5

Podíl viny Podíl viny Veronika Martinková

Příjemná detektivka, i když konec trochu pohádkový.... ale má spád a dobře se poslouchala.

15.09.2023 5 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Kniha navazuje na Čas primadon. Bohužel jsem marně hledala detektivní zápletku. Dva detektivové celou knihu vyšetřují přestupek, který se vlastně ani nestal. Na své si přijdou spíš čtenáři, kteří se zajimaji o ezoteriku a malířství. Jako detektivka totální zklamání.

05.08.2023 2 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Seriál HBO jsem neviděla. Audiokniha skvělá. Zpočátku jsem měla problém zorientovat se ve jménech. Audio byla dobrá volba, knihu bych možná nedokázala dočíst, ale takhle jsem byla rychle vtažena do děje...... Trochu mi to připomnělo Na západní frontě klid, hlavně začátek.

19.03.2023 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Další nový autor a zase skvělá detektivka.
Děj plný zvratů je situován do Beskyd.
Skvělé postavy. Velmi dobře vystavěny děj.
Přečteno jedním dechem....

08.03.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Vesnice Stamice a příběh dvou kamaradek. Občas úsměvné, občas smutné. Trochu mi připomnělo Heřmánkove údolí.....
Přečetla jsem i druhý díl, ve kterém se ke dvěma kamarádkam přidá i příběh třetí. Nikdo to nemá jednoduché....
Doporučuji, autorka opět nezklamala.

18.01.2023

Kvalitně napsaná literatura faktu. Pokud si někdo stěžuje na životní podmínky, měl by si přečíst.

06.02.2022 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Příběh začíná ředitelkou gymnázia a jako vždy se nečekaně rozbíhá a komplikuje. Prostě Naše Město mě nikdy nepřestane bavit.....
I když audiokniha by byla asi lepší.

09.01.2022 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Sportovní praktiky v Číně, hierarchie u čínské policie, těhotná Margaret, čínské svatební zvyky a příjezd Margaretiny matky.... docela jsem se pobavila. I přes určitou syrovost nepostrádá detektivka vtipné momenty. Tahle série nemá chybu a je lepší s každým dílem.

26.12.2021 4 z 5

Líška Líška Frederick Forsyth

Četla jsem všechny knihy od Forsytha. Tahle je nejslabší z nich. U jiného autora by to prošlo. Ale tady jsem čekala víc. Klasicky rozsáhlý popis, možná až moc. Ale chybí mi děj. Akce střídá akci a to je vše.

05.03.2021 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knížka se hezky poslouchá. Neříkám, že se ztotožňuji se všemi názory, které v ní zazněly. Ale důležité je, že církvi by určitě některé prospěly.
Možná, že potom by lidé navštěvovali kostely a bohoslužby častěji a se zájmem.

10.02.2021 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Audio. Další skvělý díl, který na konci navazuje na další příběh Našeho města. Politiky minimálně. Jeden z nejlepších dílů.

17.01.2021 5 z 5

Olga Hepnarová Olga Hepnarová Roman Cílek

Olga Hepnarová podle mě postrádala jakýkoliv cit. Řešila věci po svém a bez ohledu na to, jestli někomu ublíží. Naopak její poslední čin svědčí o tom, že se snažila ublížit a pomstít se, bohužel úplně nevinným lidem. Nevím, jestli bylo zapříčiněno částečně výchovou. Spíš se jednalo o člověka, který měl divnou povahu už od narození. Byla psychicky nevyrovnaná a nemocná. Možná, že v dnešní době by jí dokázali lépe pomoci, ale v té době byl přístup lékařů na jiné úrovni. Každopádně její chování svědčilo o tom, že je nebezpečná a škoda, že to někdo víc neřešil. Ona si vlastně vůbec nepřipouštěla svoji vinu, neměla absolutně žádné svědomí a to co se ji dělo, dávala za vinu všem okolo. Sebe a svůj přístup prostě neřešila. Z toho příběhu úplně mrazí.

18.10.2020 5 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Moje první kniha od autorky, takže jsem nevěděla co čekat. Určitě potěší starší generaci, atmosféra doby je nezapomenutelná. Knížka se příjemně čte, děj je jednoduchý a možná někdy naivní, ale má spád. Je tam všechno, láska, vztahy, politika, životní prohry, sobectví, podrazy i úspěch. Knížku jsem nebyla schopná odložit, tak moc jsem chtěla vědět, jak příběh dopadne. Kniha, která pohladí po duši. Doporučuji.

01.10.2020 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Audiokniha. Zápletka dobrá, ale přirovnání k vrcholným dílům Agathy Christie je opravdu velmi odvážné. Pro mě je vrahem hlavní hrdinka, neurotická a velmi nesympatická osoba, která svým chováním knihu úplně zabila.

04.07.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Audiokniha ve skvělém podání Martina Stránského. Četla jsem celou první sérii. První kapitoly a velmi rychlý rozjezd a pak po 15 letech se odvíjí skutečný příběh a kanibal se vrací. Soukromá vyšetřovatelka Kate je plnohodnotnou nástupkyni předchozí série. Těším se na další díl.

31.05.2020 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Hermina se vrací domů. Konečně jsem se dopracovala k poslednímu dílu. V pěti knihách je obsažen život dvou sester, které poznaly bohatství i chudobu, zlobu, závist i lásku. Poutavé vyprávění neztratilo na kvalitě. Četla jsem i Pána hor. Obě ságy jsem přečetla s nadšením, nádherně napsáno. Sladký konec mi vůbec nevadil.

13.05.2020 5 z 5