ondreej ondreej komentáře u knih

Lyonesse Lyonesse Jack Vance

Proč sakra někdo nedopřeloží ty zbylé dvě knihy v sérii, jaký smysl mělo přeložit jako jen JEDNU? určitě by se to prodávalo, je to skvělý, pohlcující příběh plný všeho co člověk od fantasy čeká

02.08.2019 5 z 5

Ubik Ubik Philip K. Dick

Moje první a rozhodne ne poslední kniha od Dicka! To byla fakt parádní sci-fi nekro ubiková jízda! Za vším hledej UBIK , on je za vším a je ho pořád ještě málo. První výrobek na kterej čas neplatí. No i když tedy nakonec, je to výrobek? :D

11.08.2017 5 z 5

Monology ve Vůdcově hlavním stanu 1941-1944 Monology ve Vůdcově hlavním stanu 1941-1944 Adolf Hitler

Pět hvězdiček, a to čistě z historické hodnoty. Co se týká obsahu, tak ty slavné Hitlerovi monology jsou většinou solidní extrém. Naprostá výpověď doby a intelektu určité skupinky lidí kolem fuhrera. Protože ti, kdo tohle vydrželi roky poslouchat, aniž byť snad utekli a nebo mu aspoň trochu nezaodporovali, vypovídá určitě mnohé. Samozřejmě ze druhá věc je ta, a rozhodně nemalá, ze jedna z hlavních příčin toho byl prostý strach, kam by se svojí odvahou odporovat mohli dostat. Ovšem výjimky se našli, sice málo, ale přece. Například Henriette vonSchirach se jednou ozvala na adresu maďarských židů, jestli o tom Hitler ví, jak se s nimi v těchto chvílích zachází, jak trpí, a jestli on to dovolí? Odpověď byla krátká, že tomu nerozumí a nemá se do takových záležitostí plést. A pozvána na Hitlerovi dýchánky už nikdy nebyla. To byla ovšem jen jedna z výjimek, myslim ze nikdo další se o podobnou kritiku už moc nepokoušel. Já se tedy někdy skoro válel smíchy a někdy jen nevěřícně kroutil hlavou. V te době samozřejmě nebyla taková záplava informací jak dnes a spojení se světem, z toho hlediska bych taky měl být tolerantnější. Ale dost věřím, že po některých jeho mozkových výplodech se osazenstvo vlčího doupěte jen nevěřícně či hanbou po sobě stydlivě koukalo.

15.07.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Dobré pokračování prvního dílu, pro mě bylo i o trochu čtivější než ten první. Asi opakuju že na české poměry rozhodně nadprůměrný výkon, ale ty charaktery postav, podle mého názoru takové trochu v některých případech zavánějící až dětinskostí, pohádkovým příběhem. To bylo asi jediné, co bych tomu vytýkal nebo s čím jsem měl trochu problém! Jinak palec nahoru i případnému pokračování!

29.06.2017 4 z 5

Moje německá matka Moje německá matka Niklas Frank

Napsat takovou knihu o rodičích byla bezpochyby velká odvaha, a po přečtení to je o to víc pochopitelný, z hlediska duševního marasmu a nedostatečnosti zúčastněných, že k tomu od niklase franka skutečně došlo...

09.03.2017 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Jako fakt to pěkně odsejpalo ten děj, a moc tomu už nechybělo. Kdyby se ke všemu přidalo takových 5-10% , bylo by to na světové úrovni jako nic. Nadějný autor

15.02.2017 4 z 5

Norimberský deník Norimberský deník Gustave Mark Gilbert

Nádhera, i když ne zcela Gilberta chápu, proč se tak krotil a držel na uzdě z hlediska obsahu délky knihy. Zdá se mi jakoby některé poměrně důležité události procesu vynechal nebo přeskočil, záměr k tomu je mi neznámý. Jinak spokojenost, čím déle se kniha čte, tim více je z ní vycítit, že 85% odsouzených byli zcela obyčejní gangsteři a bez NSDAP by se dost dobře uživili jako muži Al Caponea

26.07.2016 5 z 5

Let 305 Let 305 A.G. Riddle

Takže taková skluzavka, hezky a jistě seshora dolů. Nejdříve mě to poměrně chytlo, atmosféra i tajemno na dobré úrovni. A takhle to na mě působilo až do objevení "Stonehenge" . Od té doby to šlo pomalu ale jistě od desíti k pěti, a končí to témeř, jak tu někdo trefně poznamenal, až červenou knihovnou! Mé babičky by z toho měli radost, posílám pozdrav do nebe

05.06.2016 1 z 5

Ribbentrop Ribbentrop Michael Bloch

Četla se velmi dobře na dokument, výpověď o moci, kterou tvořili, upevňovali a podporovali právě přesně takoví lidé, jako byl Joachym von Ribbentrop. Opravdu doslova a do písmene tragikomická figurka, které se smál i samotný režim. Ovšem o to více je na tom hrozivější, jakou takovýto člověk oplýval mocí a jak strašlivě jí mohl a dokázal používat. Svědectví doby, kéž se dokážeme z něj stále a stále poučovat!

06.05.2016 5 z 5

Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem Heike B. Görtemaker

presne jak říká wally, kniha na presne takove urovni a o filmu ted v roce 2016 ani vidu ani slechu...takze proste před tremi lety jen velice ume zreklamovana a prodana kniha, na které se mel od prvopocatku jen někdo obohatit, pani Heike B. Görtemaker by urcite vedela, kdo to byl :D

naprosto zbytecna kniha, na dane téma sou všechny ostatní lepsi

23.01.2016 1 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Děsivé, syntetické, umělé, kompozitní, gigantické, sterilní, a tak málo lásky, až právě to málo v tom očistci udělá právě to obrovské a nosné, to, co vykvete nad všechnu tu šeď a prázdnotu nesmrtelného a nekonečného života a postrčí lidstvo v podobě jednoho ubohého nešťastníka, který se nedobrovolně ocitl v roli hlavního hrdiny tohoto příběhu, k jedinému možnému kroku, k jedinému možnému východisku z reálné utopie - ke smrti. A k znovuzrození, restartu lidských dějin! A tak poblahopřejme Erichu Schreyerovi k jeho kandidatuře na presidenta, a Dmitry G. za skvělý, realisticky uvěřitelný příběh z budoucnosti!

20.10.2015 5 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí François Mauriac

Po tomhle emocionálním zmaru a všudypřítomný nenávisti si najednou vážím a cením, jak žijeme své životy

25.08.2015 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

krasne, a krute.......naprosta vypoved doby a jedne lidske viry, ktera se protrpela dejinami

20.03.2015 5 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

stále vynikající gradující scifi série

04.10.2014 5 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

tohle bylo o 40% lepší než první díl, druhá polovina se čte opravdu jedním dechem, takže po dočtení posledního slova okamžitě vyžadujete další díl. pokud si celá série nadace udrží takovouhle kvalitu, tak to rozhodně patří mezi vrchol sci-fi žánru

07.09.2014 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

tedy nakreslene to je podle me opravdu pekne, ale co se tyce pozitiv je to tak asi vsechno. dialogy jsou podle me nekdy az moc radoby logicke/nelogicke, proste to pro me vubec nedrzelo pohromade. takze o cem to vlastne bylo, jsem opravdu nevydedukoval :]

29.08.2014 1 z 5

Stallo Stallo Stefan Spjut

Teda musim rict, ze k dokonalosti tomu opravdu chybelo malo, jen ta jedna posledni hvezdicka :] . Namet byl vcelku originalni, vylozene neco takoveho, ci podobneho jsem asi jeste moc necetl, severska mytologie o trollech a trollich narodech, zasazena do soucasnosti, to proste nemelo chybu, bylo to opravdu napinave, az tedy na hodne rozvlacny a pozvolny zacatek, dostavajici se do obratek jen velmi pomalu, ale poslednich asi 200 stranek bylo opravdu jednim dechem. Co me opravdu potesilo byla vykreslena atmosfera deje, jeho protkanost s dobou az kolem tisice let, zahadnost vetsiny postav a jejich konani, a zahadnost trollu a skritku vsech druhu. ukonceni knihy lehce nahrava I treba k moznemu pokracovani, ktere bych si urcite nenechal ujit :]

26.05.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Je to spíš takové, jako kdyby jste se dívali na film, taková kriminálka, ale psaná tak, že děj napínavý až do posledních stránek. Z tohohle pohledu opravdu dobře napsane, ale prostě něco málo tomu schází. Myslím trochu větší hloubka by příběhu neuskodila, a v některých dialozích to trošku občas drhlo nerealitou, ale celkově jsem spokojený.i předchozí tři díly si nejspíš přečtu.

08.03.2014 4 z 5

Enigma - Bitva o kód Enigma - Bitva o kód Hugh Sebag-Montefiore

z jedné strany velice vyčerpávající a detailní popisy různých metod prolamovani kódu, detailní popisy funkčnosti stroje #enigma. Pro mě ale jako laika v oblasti matematiky a šifer včetně různých elektronických zapojení poněkud necitelne, čtenář který na tom je podobně jako jsem byl já se bude bohužel v těchto pasážích četby chtě nechte nudit. V Někdy až zdlouhavě detailních popisování různých mechanismů a postupů čtenář absolutně ztrácí představivost. Pokud tedy mluvím stále o čtenáři laikovi :] .naštěstí na druhou stranu jsou tato popisování vynahrazena pěknými popisy příběhů námořníků a tajných agentů na moři i na souši, a hlavně i z německé strany pod vodou na palubách u-bootů což mě zvláště potešilo a dobře se cetlo. Pro mě čtyři hvězdičky ale jen z důvodů vlastní nedostatečnosti :) !

28.05.2013 4 z 5

Norimberský proces: Poučení z historie Norimberský proces: Poučení z historie Francois Delpla

hodně obecně napsano, čekal jsem že se bude kniha víc věnovat jednotlivým obviněným, z jejich života během norimberskych procesu, ale není tomu tak. Ovšem jinak bych dílu nic nevytkl. Několik zajímavých úvah o možných koncích vysokých nacistů těsně po skončení války a následných konspiraci. Průměrná záležitost.

07.05.2013 3 z 5