Norimberský proces: Poučení z historie

Norimberský proces: Poučení z historie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120740/bmid_norimbersky-proces-pouceni-z-histor-nsI-120740.jpg 3 5 2

V Norimberku se po deset měsíců za přispění novinářů z celého světa odehrávala gigantická konference o historické paměti věnovaná právě skončené válce. Francois Delpla se snaží opravit omyly panující o této první kronice událostí dodnes vzbuzujících vášně, nahlíží do zákulicí procesu a doplňuje vyšetřování: Jak mohl Himmler uniknout spravedlnosti sebevraždou? Jaké tajemné plány sledoval Rudolf Hess? Čelil Goering obvinění s přílišnou snadností? Proč byla tak málo zmiňována osobní role Adolfa Hitlera? A konečně, jaké místo zaujímala v diskusích od obvinění po vynesení rozsudků genocida Židů?... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Nuremberg: Face á l , 2006

apq
26.12.2020 3 z 5

Jak již bylo zmíněno, kniha je pouze povrchní a neobsahuje nějak moc nových informací.

ondreej
07.05.2013 3 z 5

hodně obecně napsano, čekal jsem že se bude kniha víc věnovat jednotlivým obviněným, z jejich života během norimberskych procesu, ale není tomu tak. Ovšem jinak bych dílu nic nevytkl. Několik zajímavých úvah o možných koncích vysokých nacistů těsně po skončení války a následných konspiraci. Průměrná záležitost.

norimberské procesy

Francois Delpla