Olia Olia komentáře u knih

Macocha Macocha Petra Hůlová

Hůlovou mám ráda, vlastně hlavně kvůli Babičce.. Macocha je zvláštní kniha, objemem velmi decentní, vlastně i čtivá, ale trvalo mi docela dlouho ji absolvovat.. protože čtu hlavně v MHD, byl to porod.. nejtěžší je začátek knihy.
Forma skvělá.. hodně mě bavila, takhle to mám ráda.. obsah mě dráždil a bylo mi nějak protivně na duši.. některé výrazy mi hodně nesedly, ač jsem neprudérní povahy, bylo to zbytečné.. ale překvapivě jich vlastně nebylo mnoho..
Přemýšlím, jak je to s tím protivným pocitem.. co mi knížka navodila (v podivné kombinaci s blažeností nad Hůlové stylem), jestlipak to vlastně není TO VONO! Že to tak má být a že je fakt dobrá!
Ještě se přiznám, že místopisně jsem si představovala Krymskou ulici v Pze (kde má Hůlová bufáček ZENIT café) a fakt mi to přesně sedělo..

21.11.2014 3 z 5

Večeře Večeře Herman Koch

Výborná kniha, přečetla jsem jedním dechem.. před startem mi bylo naznačeno, ať čekám zvrat.. nutno doplnit, že jsem dočítala mezi bezdomovci na lavičce v Praze na Florenci, nešlo knihu nedotčenou zaklapnout napotom.. pak se mi z "happy"endu udělalo až fyzicky zle.. Přesto doporučuju všem!

13.10.2014 5 z 5

Přišla z moře Přišla z moře Miloš Urban

Tak já nevím, čtivé, trochu midsomerské prostředí.. ale chyběly mi tu Urbanovy tajnosti a styl.. hlavně ze začátku jsem vnímala pod řádky tóny, co trochu tahaj za uši.. jakoby se nemohl najít a tak si půjčil jazyk jiných.. a rozuzlení hodno severských detektivek.. a zas budu omílat to své.." a stejně se mi nejvíc líbil Lord Mord a Sedmikostelí.." :o))

13.10.2014 3 z 5

Uf, dočteno, pěkně rychle ..čtivé, napínavé.. když jsem v noci dočetla, jako bych přišla o rodinu. Zajímavé téma a spoustu příběhů bez konce.. pořád na postavy musím myslet.. po dočtení, když už jsem věděla.. znovu jsem si přečetla úvodní kapitolu.. a ještě jednou si konec příběhu užila.. :o))) moc doporučuju!

29.09.2014 4 z 5

Bílá pevnost Bílá pevnost Orhan Pamuk

Pamuk je prima i při osobním setkání (2013). Zajímavě pojaté vyprávění, s výměnou identit.. poznávání kultur, to porovnávání mě bavilo.. trochu mi bylo při čtení sladkobolno, stýskalo se mi po Istanbulu, který jsem před pár lety důkladně procourala.. výhradu mám k překladu, úplně mi neseděl.. tedy překlad samotný nemohu soudit, ale trochu mi to připadalo jazykově odfláknuté :-)

19.09.2014 4 z 5

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

miluju psy a miluju Lorenze.. :-))

10.08.2014 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

skvěle napsaná knížka..o mém oblíbeném městě.. :o)

07.08.2014 5 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

dobře se četla, napínavá.. ale sedmikostelí a lord mord.. byly ještě tajemnější a přitažlivější..

10.07.2014 4 z 5

Léčba Schopenhauerem Léčba Schopenhauerem Irvin D. Yalom

Čtivá knížka, moc, ale Nietzsche se mi líbil stejně o chlup víc.. Schopenhauerův, potažmo Philipův postoj k životu mě děsně popuzoval.. ze začátku jsem se v duchu hodně vztekala.. Vývoj a proměny celé skupiny bylo moc zajímavé sledovat, hodně jsem přemýšlela o tom, zda bych zvládla takové sebeodhalování.. odkopat se a hlavně pak ustát ten drsný rozbor..fakt, nevim nevim :-))

23.06.2014 4 z 5

Vila Inkognito Vila Inkognito Tom Robbins

moc líbilo..R. má nepřekonatelná přirovnání.. a vyguglila jsem si tanukiho.. přiznám se, že byl pro mě novinka i se svou "výbavou" :-)
Robbins je prostě skvělej..

22.05.2014 4 z 5

Hubené nohy a všechno ostatní Hubené nohy a všechno ostatní Tom Robbins

dokonalá knížka.. nejmilejší ze všech mi byla naše malá stříbrná Lžička, tu jsem si fakt zamilovala.. imaginace jak sviňa.. :-)

07.05.2014 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Líbilo moc, Mayle dokáže čtenáře přemístit přímo do půvabné Provence.. hodně mě bavily kulinářské orgie.. vinařství, společenský život, který byl vždycky o jídle a vínu.. ňam ňam.. prostě paráda.. i když já mám v úmyslu jet do Bretaně :-)

07.05.2014 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

přečetla jsem ji jedním dechem, moc dobře napsaná.. působila na mě trochu nervně, zvlášt v jednu chvíli, kdy se odehrává najednou tolik událostí.. :-))

02.04.2014 4 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

tenhle díl se poved, příště se narodím Pařížankou..:-))

26.03.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

konec byl možná trochu víc sentimentální, ale moc dobře se mi četlo..napínavé, tajemné, murakamsky rozehrané a dostatečně propletené..!

06.03.2014 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

jedním dechem.. uff! :-)

24.02.2014 5 z 5

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

I já jsem tuhle knížku jako dítě milovala a četla dokola.. hodně jsem tu holčičku bez maminky prožívala.. zajímavé, že mým dcerám už k srdci nepřirostla.. možná jsem o ní moc básnila.. :-))

20.01.2014 5 z 5

Just Kids – Jsou to jen děti Just Kids – Jsou to jen děti Patti Smith

Hodně silná kniha.. takový tvůrčí a inspirativní způsob života, ten bych brala.. kdyby.. :-)

19.01.2014 5 z 5

Za Fidelem na Kubu Za Fidelem na Kubu Lenka Procházková

Čtení mě hodně bavilo, pohodička.. a šaty "fidelky" ty mi utkvěly v paměti, pocity jako Zuzaa jsem rozhodně z knížky neměla..

17.01.2014 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Výborná knížka.. Miluju konec Bradburyho povídky.. "podívej se maličký co se to třpytí?skalpel.." :o)

17.01.2014 5 z 5