olga8832 olga8832 komentáře u knih

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Místy nestoudné, místy poživačné a živočišné, rozhodně zajímavé. Vypravěčka Šeherezáda Nina je skvělá.

12.07.2022 5 z 5

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Úžasný román! Nechápu, že mi byl dosud skryt - díky za nezkrácenou verzi.

07.12.2021 5 z 5

Cikáni Cikáni Karel Hynek Mácha

Tak to byl příběh :-) Barevný, bohatý, strašidelný, láskyplný a nakonec se vlastně všichni znali a ani to nebyli cikáni :-)

11.11.2021 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Mladý vědec Viktor mi nepřišel příliš důvtipný, ale jinak celkem roztomilý příběh. Alespoň víme, co se skrývá za strašidlem Frankenstein.

10.02.2021 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Nedávno jsem to četla znovu - již v hluboké dospělosti a stále to má grády :-)

29.08.2019 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Vůbec tomu nerozumím, proč mne to nechytlo jako jiné knihy této série. Bylo to barvité, zajímavé, napínavé, ale něco mi na tom chybělo, možný roztříštěná chemie týmu, možná mě dostal ten příliš děsivý osud tří žen. Jak je možné, že víc nepátral? Jak je možné, že zločincům vyjde perfektně všechno a Asada pak několikrát překvapí ze zálohy... a to zmítání emocemi je taky děsné...

04.04.2024 4 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Po delší odmlce jsem zjistila, že je načteno pokračování. Návrat k příběhu mi dal trošku zabrat, ale hlasy a dikce jednotlivých aktérů (čtenářů) mi moc pomohly. Je to teda super a klobouk dolů, před autorkou. Tak komplexní a fantastický svět je neuvěřitelný zajímavý a moc díky za něj. Tady Jaroslav Plesl naprosto válí a Obluda v závěru mě dostala do kolen :-) Moc se těším na sedmičku a snad nám zatím Onehotbook připraví poslední díl :-)

11.07.2023 5 z 5

Vikingové Vikingové Eric Linklater

Krásné příběhy vyprávěné moc krásnou češtinou. Jen ten Ragnar tam je zmíněn jen krátce ;-)

27.09.2022 5 z 5

E=mc2, lásko moje E=mc2, lásko moje Patrick Cauvin

Moc zajímavá a vtipná knížka. Český rozhlas zařadil do svých čtených knih a bylo to moc milé oživení. Věřím, že tihle protagonisté náskok neztratí ;-)

01.09.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Nechápu tak vysoké hodnocení... celé mi to přišlo takové zbytečně šroubované a navíc zbytečně domontovaná úskalí covid doby. Ani napínavé to nebylo... Pěkně to vystihla Lettrice.

10.08.2022 2 z 5

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Generál Heliodor Píka a jeho vrazi Ladislav Vrchovský

Pro mne spousta nových a zajímavých informací a díky za takové zpracování, Heliodor Píka byl velký hrdina.
I když některé dialogy působily naivně. A jen doufám, že začátek sedmé kapitoly nesouvisí přímo s jejím názvem ;-)

18.07.2022 5 z 5

Angela Merkel Angela Merkel Matthew Qvortrup

Výjimečná žena, která může být svými morálními zásadami pro mnohé inspirací.
A samozřejmě mě potěšilo, že se řídila výrokem Václava Havla "Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl, bez ohledu na to, jak to dopadne."

05.10.2021 5 z 5

Tohle není propaganda: Válka proti realitě Tohle není propaganda: Válka proti realitě Peter Pomerantsev

Zajímavé informace, někdy trošku chaotické, někdy autor zůstává zbytečně v tématu a některé souvislosti zas chybí. A ano, také se podivuji nad tím, že se třeba neřeší farmy trollů.

15.09.2021 4 z 5

Pravomil aneb Ohlušující promlčení Pravomil aneb Ohlušující promlčení Petr Stančík

Nádhera. Souběžně si pátrám po událostech a baví mě, jak je popisuje Petr Stančík. Opět moc krásná kniha.

12.07.2021 5 z 5

Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Jan Fingerland

Paráda. Mám totiž velký hendicap, že nemám načtenou bibli a tady je teda dosti příběhů i s předloženými úvahami k zamyšlení. Moc mne bavilo si číst, dohledávala jsem si další informace, i přiložená umělecká ztvárnění scén a Hebrejek je skvělým doplněním.

25.09.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

(SPOILER) Nemohu sdílet nadšení. Spíš by mne zajímal ten dystopický svět, kde jsou někteří patrně operativně "povyšováni", jiní lidé "nahrazování", žijí pak v ozbrojených komunitách, na světě jsou stále stroje bez filtru pevných částic a na skládce roboti bez vymazané paměti... roboti s myslí pětiletého byť laskavého dítěte, kteří přesvědčí svéprávnou osobu k poškození cizího majetku ;-)

03.05.2023 2 z 5

Z mých pamětí Z mých pamětí Jan Jeník z Bratřic

Právě čteno na ČR, vřele doporučuji. Je to poutavé i vtipné se spoustou informací o tehdejším životě společnosti a o soukromí mladého šlechtice/důstojníka. Fakt nečekaná chuťovka.

18.04.2023 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Hezké vyprávění, lidský příběh. Jeho transformace jsou famózní a naprosto uvěřitelný popis, jak se žije stáří.

27.12.2021 5 z 5

Válka je mým osudem Válka je mým osudem Lenka Klicperová

Novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová jsou tedy sakra odvážné holky a dělají dobrou práci. Ale sledovat konkrétní velmi smutné příběhy lidí (v 21. století!) doma, kde mám teplo, vodu, elektřinu, postel...

Lze vůbec nějak pomoci? Co bude s dětmi vyrůstajícími v táborech?

07.10.2021 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

V audio podání super a napínavé.

29.07.2019 5 z 5