olga8832 olga8832 komentáře u knih

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Na jednu stranu skvělé a napínavé vyprávění ve dvou časových rovinách, na druhou stranu, když už ta hrdinka získává s vyprávěním takové sympatie, o to víc mně mrzí, že už víme.... ale chápu, krvavý severský román...

25.10.2023 4 z 5

Boletus arcanus Boletus arcanus Miloš Urban

Nějak to s tím Čapkem vyšumělo, ale jinak rozhodně doporučuji k přečtení. Je to skvělý román o skrytém a neznámém hřibu, který má super našlápnuto.

23.10.2023 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

(SPOILER) Parádní a pohodová knížka. Jen se obávám, aby nebyla odsouzena k zapomnění. Jednak genderová nevyváženost, svět je rozdělen na sekretářky a ženy v domácnosti a na strojaře a právníky, jednak zaslíbení dítěte. A strašně mně štve, že ačkoli mi tenhle starý svět vůbec nevadí a přesto si toho všímám :-)
Heinlein je podle mne jeden z nejlepších sci-fi autorů, krom SF prvků má vždy perfektní citlivý a lehce humorný příběh.

02.10.2023 5 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

I když nejde o klasické pokračování série s jedním hrdinou jako v první knize, je druhý díl taky super. Ne tolik akce, i když taky trochu, ale hodně rozpracované jednotky duchů jejich morálka, pohnutky, výcvik, osobnost... bavilo mne to.

26.09.2023 5 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

Tohle parádní sci-fi mi tedy vyrazilo dech a přečetla jsem jedním dechem. Je tu nadhled, akce, trochu humoru a skvěle vypracovaný kosmos. Rozhodně doporučuji a jdu do dalších dílů.

25.09.2023 5 z 5

Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Hebrejky: Biblické matky, démonky, královny i milenky Jan Fingerland

Paráda. Mám totiž velký hendicap, že nemám načtenou bibli a tady je teda dosti příběhů i s předloženými úvahami k zamyšlení. Moc mne bavilo si číst, dohledávala jsem si další informace, i přiložená umělecká ztvárnění scén a Hebrejek je skvělým doplněním.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Celkem dobrý příběh, skvělé postapo sci-fi a ten závěr mě hodně dostal....

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Tak tohle už bylo úplné vua! Napínavý děj, pořádný kus mimozemštiny a hrdinové jsou tu moc pěkně vykresleni. Doporučuji a již jedu další díl ;-)

04.09.2023 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Úplné vua to nebylo, ale líbilo se mi. Pěkná vesmírná záhada, trochu krimi a k tomu velké military akce, jdu číst dál :-)

PS: jen nevěřím, že by si Kosatka pohrávala s pramenem vlasů při vedení porady ;-)

31.08.2023 4 z 5

Milostný dopis klínovým písmem Milostný dopis klínovým písmem Tomáš Zmeškal

už to tu napsali jiní. Za mne skvělý začátek, super rozehraný příběh i ten pohled z různých stran, ale nějak se to všechno cestou k poslední stránce ztratilo a ten závěr....

29.08.2023 3 z 5

Děs na hoře Děs na hoře Charles-Ferdinand Ramuz

(SPOILER) Asi nemohu doporučit za sebe, i když věřím, že si kniha čtenáře najde. Ač mám ráda příběhy z venkovského prostředí, zde je až příliš detailní popis každé cesty lesem, ale příběh je o nevlídném horském prostředí, závažné chorobě zvířat a několika vesničanech, jejichž pohnutky a smysl chování mi leckdy unikl.... Náš Klostermann nebo Henri Pourrat májí daleko zajímavější příběhy i vyprávění.

29.08.2023 3 z 5

Invaze 1968. Ruský pohled Invaze 1968. Ruský pohled Josef Pazderka

Knihu doporučuji a nejlépe do škol a moc děkuji autorovi za takový soubor pohledů. Obdivuhodný vývoj těch, kteří prozřeli, a velký obdiv všem osmi statečným z protestu na Rudém náměstí 25.8.1968.

28.08.2023 5 z 5

Léto v Altamiře Léto v Altamiře Jiří Fried

No tak já dokonce o tři víc... :-) A jsem ráda, že se stalo, vyprávění dvou chlapců je úžasné, napínavé s vůní lesa, dálek, vody a slunce. Zmíněné postavy a jejich osudy jsou jasně a stručně poutavě vykreslené. A pak ta nitka nastupujícího nacismu... Vůbec si neuvědomujeme, jaké nás potkalo štěstí.
Opravdu krásná knížka a díky za čtení na ČR.

18.08.2023 5 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Předně, kniha poprvé vyšla v roce 1980 a skvěle popisuje odosobnění, které teď vidíme kolem sebe. Každý má svůj pokoj, svůj šuplík, svůj osobní prostor, do kterého se uzavírá nyní s pohledem na display mobilu. Ten tedy Tevis nepředpověděl.
Svět, který popsal má jistě své mouchy, ale kniha se mi moc líbila i vyprávění tří hrdinů. Doporučuji.

17.08.2023 5 z 5

Plutoshine Plutoshine Lucy Kissick

Komentář SBH podtrhuji a nemám co dodat.

11.08.2023 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

(SPOILER) Myšlenka dobrá, geniální zločinec i vyšetřovatel, ale prvoplánová a nezáživná slátanina. Všichni jsou tam hrozně drsní, pracují na krev, děsně je bolí vypětím hlava, nespí, nejí, pracují, a hlavní záporák pak neustále mluví, jak má vše pod kontrolou a co vše zlého své poslední oběti provede. To už bylo fakt tristní a k smíchu...

28.07.2023 3 z 5

Kašpar z hor Kašpar z hor Henri Pourrat

Moc hezké vyprávění. Ocenila jsem i detaily z běžného venkovského života. Vše bylo podáno moc krásným jazykem. Fakt paráda.

21.07.2023 5 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Paráda... sice jsem hry nikdy nehrála v obavě, že by mne pohltily, osmdesátky jsem zažila. A to hlavně proto, že ty americké se v Čechách protáhly do devadesátek. Takže kniha mne naprosto uchvátila a po po přečtení komentářů ke dvojce tímto končím s tím přenádherným herním světě. Jen by mne zajímalo, jak naložili s tím šíleným reálným světem...

18.07.2023 5 z 5

Zakázané směry Zakázané směry Vilma Kadlečková

Tak, a co teď, když Onehotbook osmičku TEPRVE připravuje... nějak to zkusím přežít. Sedmička byla nádherná jízda. Dozvíme se víc o začátcích objevování vesmíru, o Öseanech na Zemi, zdokonalení Lucase, historie Aš~šáda, i moje oblíbená loď Obluda se dostane ke slovu :-)
A na zemi se to začíná pěkně mlít. Paní autorka je skvělá.

PS: a už chápu, Avengers jsou vlastně Sgenové :-)

14.07.2023 5 z 5

Vrstva ticha Vrstva ticha Vilma Kadlečková

Po delší odmlce jsem zjistila, že je načteno pokračování. Návrat k příběhu mi dal trošku zabrat, ale hlasy a dikce jednotlivých aktérů (čtenářů) mi moc pomohly. Je to teda super a klobouk dolů, před autorkou. Tak komplexní a fantastický svět je neuvěřitelný zajímavý a moc díky za něj. Tady Jaroslav Plesl naprosto válí a Obluda v závěru mě dostala do kolen :-) Moc se těším na sedmičku a snad nám zatím Onehotbook připraví poslední díl :-)

11.07.2023 5 z 5