OldaB OldaB komentáře u knih

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Hodně dobré pokračování, které přináší nové figury a umně vytváří další podhoubí série. Ke konci mi přišlo, že tomu trochu dochází dech.

06.02.2022 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Klasická "kotletovina", která sviští k cíli na vlně hlášek a akčních eskapád. Postavy dobře zvolené, tohle vypadá na hodně zajímavou jízdu.

06.02.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Vyloženě jsem se nutil ke čtení, abych mohl navázat dalším dílem. Bez nápadu, předvídatelné, postavy hrozně plytké. Tohle se nepovedlo.

06.02.2022 1 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Budu to řídit jako firmu. Ale zisk půjde mně a náklady státu. To už tak nějak neřekl. Kmenta je evidentně zaujatý, ale to mně vyhovuje. Přehledné, zajímavé, spoustu souvislostí. Rozhodně mohu jen doporučit.

15.07.2021 5 z 5

Encyklopedie komiksového filmu Encyklopedie komiksového filmu Petr Cífka

Za sebe musím napsat, že to je výborné čtivo. Ideální pro prosvištění informací a získání tipů na obskurní filmy. Autoři jsou nadšenci, což k tomuto typu literatury výborně sedne.

30.03.2021 5 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Bomba! Hlavně pro ty, co zažili časy půjčování VHS. Jo to byly časy. Jinak chápu, že kdo nedorůstal v první polovině devadesátek, toho pravděpodobně nechá kniha chladným.

30.03.2021 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Asi ne tak dobré jako Říše, ale pořád slušné čtivo. Děj příjemně ubíhá, hlavní postava není žádný extra hrdina, což potěší. Závěr vyznívá trochu do ztracena, ale vyloženě špatný není.

30.03.2021 4 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Některé příběhy výborné, jiné mi přišly úplně mimo (nejposlouchanější rádio byl Hlas Ameriky, to snad poslouchali i ti komouši). Asi dost záleží, co si z toho pamatuje člověk sám.

25.01.2021

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Konec mi přišel zbytečně rozvláčný, ale jinak je potřeba přiznat, že si u čtení Kotlety člověk báječně odpočine.

30.12.2020

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Boj pokračuje a kopa šílených nápadů k tomu. Více asi netřeba hledat.

30.12.2020 3 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

V podstatě přepsané dokumenty k Katce plus přidané nejnovější info. Pořád to má tu sílu.

30.12.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Z Nářezů nakonec možná to nejlepší, válečná vřava 2. světové tomu sedne. Akční jízda.

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

Výborná kresba, jinak mi to ale přišlo trochu zkratkovité.

Temní rytíři Temní rytíři Dan Abnett

Pro mě z celé trilogie nejlepší díl. Především originy temných hrdinů jsou výborné.

30.12.2020 5 z 5

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Úchylné, japonské a výborné. Jdu hledat modelku.

Říše Říše Roman Bureš

Nezvyklé řazení dvou novel, kdy ta druhá časově předchází té první. Syrové čtivo bez zbytečného balastu, které vám ještě dlouho utkví v paměti. Poměrně mrazivá možnost historie osvěžená fantasy prvky. Příjde mi, že Bureš je čím dál lepší.

Asgard Asgard Xavier Dorison

Příběh z doby Vikingů má perfektní nádech osudovosti. Tady se potkal zajímavý příběh s parádní kresbou. Bezchybné zpracování je samozřejmé.

28.12.2020 5 z 5

Murena: První cyklus - Cyklus matky Murena: První cyklus - Cyklus matky Jean Dufaux

Tohle se opravu Vybíralovi povedlo. Provedení je výborné, ale hlavně jde o skvělý scénář a dobře padnoucí kresbu. Kdyby se podařilo vydat další cyklus, vůbec bych se nezlobil. Pro milovníky historie je to povinnost.

Hodiny posledního soudu 1 Hodiny posledního soudu 1 Geoff Johns

Opravdu se podařilo navázat na odkaz Strážců, klobouk dolů. Má to výbornou atmosféru a jsem hodně zvědavý, jak to celé dopadne.

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Obal spíše odrazuje nebo lépe řečeno odkazuje k vyloženému braku. Nepřečíst si tuto knihu by ovšem byla chyba. Sněgoňová je silná především v atmosféře a pocitech, v další řadě pak vykukují nápady. Že je hlavní hrdina na přesdržku, to je pravda. Nevím, jestli to byl záměr, každopádně vyšel dokonale. Občas mi děj trochu zkřípal, ale přesto mohu knihu doporučit.

28.12.2020 4 z 5