oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Cesta za tebou za 80 dní mě nalákala jediným slovem v anotaci - knihkupectví. Víc jsem ani vědět nepotřebovala. Dostala jsem od knížky přesně to, co jsem očekávala. Byla to skvělá oddechovka na léto, plná cestování a různých zážitků.

Celý nápad je neskutečně originální! Zaujalo mě jak knihkupectví, tak firma, pro kterou potom hlavní hrdinka pracuje. Navíc potom to, že jde po stopách Fogga z Cesty kolem světa za 80 dní! Očekávala jsem ale, že právě místa z této knihy, budou mnohem více popsaná.

Hlavní hrdinka byla skvělá, byla mi moc sympatická a zajímalo mě, jak bude její příběh pokračovat. Musím ale přiznat, že mě občas štvala. Líbila se mi taky osobnost hlavního hrdiny.

Knížka má báječnou atmosféru hned od první strany. Každá kapitola navíc začíná příspěvkem na Instagramu, což mě moc bavilo. Co mi ale trochu vadilo, bylo až moc francouzských vět, které mě rušily od příběhu samotného. Autorka na můj vkus používá až moc pomlček.

Ačkoliv příběh plynul přesně tak, jak dle mého názoru měl, místy působil zdlouhavě. V určitých chvílích byl ale i napínavý.

Při čtení jsem se dokonce smála nahlas!

Romantiky v knize nebylo příliš, takže nepůsobila nereálně. Konec byl ale až moc dokonalý, což na druhou stranu perfektně ladí k žánru.

Kniha je skvělým prázdninovým čtením nejen pro cestovatele a knihomoly, doporučuji!

25.07.2021 3 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Do druhého dílu této série jsem se pustila okamžitě po dočtení toho prvního. Ten mě poměrně zklamal, takže jsem doufala, že tento bude lepší. Bohužel mi ale nejspíš nesedl styl psaní, jakým jsou tyto thrillery napsány. I tento díl mě totiž zklamal.

Námět jako takový je skvělý a velmi originální. Celý případ je postavený na zmizení dvou influencerů, takže vyšetřování se soustředí i na sociální sítě. Problém byl, že jsem vraha odhalila okamžitě, takže jsem v průběhu čtení nebyla ani trochu překvapená.

Co se postav týče, ani tady mi žádná nijak nepřirostla k srdci. Hlavní vyšetřovatelka mi nesedla, nebyla mi sympatická a sledovat její příběh mě moc nebavilo. Navíc zde přibyla z mého pohledu naprosto zbytečná nová postava.

Kniha se sice čte dobře a rychle, ale samotné zpracování thrilleru mě prostě nechytlo a nesedlo mi. Věřím, že toto je můj osobní problém se sérií a proto nechci odrazovat další čtenáře od jejího přečtení.

Děj mi připadal strašně moc zdlouhavý! Myslím, že kdyby byla kniha poloviční, bude to úplně stačit.

Za mě bohužel ne, ale rozhodně to neznamená, že se nebude líbit jiným čtenářům.

16.07.2021 2 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

Věrný čtenář mě lákal už nějakou dobu. Teď se mi dostal do ruky díky vydání druhého dílu. Čekala jsem ale něco trochu jiného, takže mě docela zklamal.

Námět jako takový působí poměrně neoriginálně, ale jeho zpracování originální je. Příběh se totiž začne okamžitě ubírat neočekávaným směrem.

Hlavní hrdinka, inspektorka Jessica, mi bohužel nijak nepřirostla k srdci a nedokázala jsem si k ní vytvořit žádný vztah. Sympatický mi byl Jusuf a Erne. Ve zbytku postav jsem měla docela zmatek a v těch nejméně výrazných jsem se vyloženě ztrácela. Další postava, Colombano, mi připadala naprosto zbytečná a kapitoly, ve kterých Colombano vystupoval, mi připadaly nepatřičné. Navíc jsem až do konce nechápala, kdy se odehrávají a co mají znamenat. Pro příběh sice význam mají, ale než mi to došlo, narušovaly mi dojem ze čtení.

Styl psaní mi dost sedl. Přirovnala bych ho ke stylu Roberta Bryndzy nebo Lisy Regan. Vyhovovaly mi také krátké kapitoly, díky kterým příběh příjemně odsýpal a nestál na místě. Co bych ale vytkla, bylo omílání jedné zbytečné informace.

Podle názvu jsem čekala něco jako seriál Castle na zabití (alespoň tedy první díl), ale tento příběh je mnohem zamotanější. Bohužel v tomto případě mi to vůbec nesedlo. Příběh mě sice dokázal překvapit, na druhou stranu mi ale připadal přitažený za vlasy a překombinovaný.

Do dalšího dílu jsem se pustila hned po dočtení, doufám, že bude o něco lepší.

11.07.2021 2 z 5

Za dveřmi tma Za dveřmi tma Anna Bailey

3,5/5

Do knížky jsem se pouštěla s poměrně velkými očekáváními, protože jsem si krátce předtím přečetla velmi pozitivní recenzi. Označení thriller sice slibuje něco trochu jiného, než jsem od knihy nakonec dostala, ale přesto jsem poměrně nadšená. Knížku bych ale spíš označila za detektivku.

Námět je velmi originální, možná jeden z nejoriginálnějších. Moc mě nadchlo, že se příběh odehrává takřka v uzavřené společnosti maloměsta, kde každý ví o každém vše a nic nezůstane pod pokličkou.

Je možné, že množství postav bude někomu překážet a jejich střídaní mást, ale pro mě to bylo velkým plusem. Líbilo se mi, jaké vztahy mezi nimi autorka vytvořila, ale i to, jak jsem se díky střídání jejich pohledů, mohla dozvědět mnohem více informací. Na druhou stranu jsem měla problém vytvořit si ke každé postavě vztah. Byly některé, které mě až tak nezajímaly, ale i dvě, které jsem si oblíbila nejvíce.

Knížka se četla skvěle! Je autorčiným debutem a já věřím, že její další knížka bude pecka. Rozhodně ji budu vyhlížet.

Viníka jsem sice odhalila pár stran dopředu, ale přesto mě konec dokázal překvapit. Kniha je ale plná různých příšerností, které by na někoho mohly působit dost zle.

Za mě určitě doporučuji!

06.07.2021 3 z 5

Muž, který si hrál s panenkami Muž, který si hrál s panenkami Magnus Jonsson

Tento thriller je jeden z nejslabších, které jsem kdy četla. Dokonce mi tak moc nesedl, že mám už teď problém si pořádně vybavit, co se v něm stalo.

Případ, na který se kniha soustředí, mi ze začátku připadal velmi originální a těšila jsem se, jak ho budou hlavní postavy řešit a na co všechno přijdou. Tento můj zájem bohužel opadl hned po několika stranách.

K postavám jsem si nevytvořila vůbec žádný vztah, v podstatě mě nezajímalo, co se s nimi stane a příběh jsem s nimi neprožívala. Nejzajímavější a nejvýraznější postavou příběhu byla Linn, která se v případu nachomýtla v podstatě náhodou a provázela ji její temná minulost. Ta pro mě ale naprosto narušila samotný případ a příběh začal působit dost překombinovaně.

Kniha se nečetla špatně, ale autorův styl psaní mě ničím nepřekvapil a nenadchnul, což by v tomto případě možná zmírnilo zklamání. Často se mi ale stávalo, že jsem plně nevnímala a nebyla jsem zcela začtená.

Tím, jak překombinovaný příběh byl, jsem se přestala zajímat o to, čím celá kniha začala. V podstatě mi bylo jedno, kdo to udělal, jak příběh dopadne a jestli se případ vyřeší.

Další díl mě určitě mine.

03.07.2021 2 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

4,5/5

Od knihy jsem očekávala něco úplně jiného, než se mi nakonec dostalo. Čtení jsem se zpočátku trochu obávala, protože tematika módy mi není nejbližší, ale po pár stránkách mi došlo, že tento příběh v sobě ukrývá MNOHEM víc!

V knize se střídá několik pohledů, což umožňuje náhled na příběh z různých stran a s různým vnímáním. Snad nejhlavnějším je pohled Skye, kterou jsem si oblíbila, protože si šla za svým a neohlížela se. Na druhou stranu jsem se občas pozastavila nad tím, jak se chovala a jaká rozhodnutí dělala. Nejvíce mi sedl pohled Kat, která celý příběh přenáší do přítomnosti. Její kapitoly se mi četly nejlépe.

Příběh je překrásně napsaný. Autorka se ho nebála co nejvíce rozvést a vplést do něj spoustu detailů, které ho nakonec dost zamotaly. Osobně mi některé pasáže připadaly méně záživné, ale to už je osobní problém.

Bála jsem se, že se příběh bude točit hlavně okolo šatů, ale skrývá v sobě kousek pro mě dosud neobjevené historie.

Pokud vyhledáváte historické příběhy a jste již přesyceni opakujícími se tématy, tato je pro vás tou pravou.

Kniha ve mně dokázala vyvolat dost emocí, ale tou nejvýraznější bylo určitě překvapení. S každou stranou byl příběh zamotanější a samotný konec mi málem vyrazil dech!

01.07.2021 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Matčinu hru mám na seznamu už nějakou dobu, takže jsem byla ráda, že se ke mně konečně dostala a já se do ní mohla pustit. Bohužel jsem čekala něco trochu jiného, protože mi kniha nesedla a do čtení jsem se musela nutit.

Námět je to, co mě na knihu nalákalo nejvíce. V druhé řadě pak spousta pozitivních názorů a obálka. Na knihu jsem se moc těšila a byla zvědavá na zpracování námětu.

Problém přichází hned s postavami. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla, byla mi nesympatická a vadilo mi její infantilní chování. Navíc jsem vůbec nechápala její rozhodnutí! Hlavní hrdina mi byl ze začátku sympatický, ale v průběhu čtení se to výrazně změnilo. Pammie byla přesně tou postavou, kterou měla pro tento příběh být.

Dost mi také nesedl autorčin styl psaní. U čtení jsem se nudila, ke knize jsem se nevracela s nadšením a měla jsem co dělat, abych se do čtení donutila.

Kniha mě téměř do konce nebavila, nemohla jsem se začíst a nenapadalo mě nic, co by mě mohlo ještě překvapit. Konec to ale značně vylepšil! Byla jsem překvapená a nemohla od něj odtrhnout oči. To ale bohužel nevyvrací, že jsem četla mnohem lepší thrillery!

Co musím zmínit je, že námětem je to asi nejlepší psychothriller, který se mi dostal do ruky. Na druhou stranu návykový, jak uvádí obálka, mi nepřišel vůbec.

26.06.2021 2 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Knížka mi trochu připomínala Roztomilé malé lhářky, které jsem četla pár let zpátky. Přiznám se, že kdyby byla možnost přečíst si tuto knihu tenkrát, nejspíš by se mi líbila více.

Námět knihy je rozhodně velmi originální. Celé je to postavené na školní práci, hlavní hrdinka je studentka. Pokud máte rádi opravdu drsné a napínavé thrillery, tento pro vás bude pravděpodobně slabší. Na druhou stranu je to ale skvělá oddechovka, ke které se vždycky rádi vrátíte.

Postavy mi okamžitě přirostly k srdci. Především hlavní hrdinka, která byla statečná, odhodlaná a chytrá. Sympatický mi byl i Ravi.

Autorčin styl psaní mi moc sedl! Kniha se četla skvěle a rychle. Tomu dost přidávalo i grafické zpracování. Autorka vede čtenáře k určitým závěrům sama a podezřelými rozhodně nešetří! Já jsem měla nějaké tušení, které se nakonec potvrdilo, ale během čtení se moje myšlenky neustále měnily. Velkým plusem byly popisy pocitů!

Co mi vadilo, bylo časté používání OK. Chápu to například ve zprávách, ale v přímé řeči mi to trochu nesedělo.

Osobně bych klidně vynechala romantickou linku, ale to už je můj osobní problém.

Pokud hledáte oddechovku, kterou budete mít rychle přečtenou a obejdete se bez drsných popisů, mohu vám knihu doporučit. Já jsem se po dočtení rozhodla, že se do dalšího dílu pouštět nebudu.

19.06.2021 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Letní sázka se mi dostala do ruky přesně v tu chvíli, kdy jsem potřebovala skvělou oddechovku. A přesně toho se mi dostalo!

Kniha mě zaujala především tím, že oba hlavní hrdinové jsou spisovatelé. Když chci sáhnout po nějaké romantické knize, dávám přednost YA, takže jsem se tohoto čtení trochu obávala, ale nakonec mi postavy sedly snad víc, než v kterékoli YA knize.

Pár stránek mi sice trvalo se začíst, ale když jsem pořádně objevila atmosféru městečka a domu u jezera, naprosto jsem se zamilovala. Docela si dokážu představit, že bych tam pár měsíců strávila.

Velkým plusem této knihy jsou ale samotné postavy. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická, líbil se mi její humor, ale taky třeba víno v kabelce.

Hlavní hrdina měl své určité kouzlo, ale po určitém počtu odhalených věcí z minulosti už mi to připadalo trochu moc.

Moc jsem si oblíbila Pete! Do jejího knihkupectví bych zašla hned a její kávu s nadšením ochutnala (ať je jaká chce).

Knížka se četla skvěle. Jakmile jsem se do ní pořádně začetla, bylo dost těžké se odtrhnout.

Ocenila jsem, že v knize není přehršel erotických scén, protože to je něco, co opravdu nevyhledávám.

Kniha ve mně vyvolala docela dost emocí, ale to, že jsem se smála nahlas, vše zastiňuje.

Pokud hledáte odpočinkovou knihu na léto, nebo máte třeba náročnější období, tohle je ta pravá.

11.06.2021 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Knížka Dallas 63 se stala horkým adeptem na nejlepší knihu roku. A to hned po pár stránkách!

Již před nějakou dobou jsem viděla seriál 11.22.63 a byl to neskutečný zážitek, díky tomu se kniha ihned dostala na můj seznam. Hodně mě zklamalo, že nebyla nikde k dostání, takže jsem ještě teď moc ráda za nové vydání.

Námět je prostě pecka. Už v průběhu čtení je jasně vidět, kolik práce bylo na knihu vyvinuto a doslov to jen potvrzuje. Kniha je propracovaná do nejmenších detailů, plná nejrůznějších odkazů, které nijak nevyvracejí dobu, ve které se příběh odehrává a taky spousty historických zápletek.

Ano, příběh může působit poněkud zdlouhavě, ale já za to v tomto případě byla spíše vděčná, protože jsem ho nechtěla snad nikdy dočíst. Užila jsem si každé písmeno!

Hlavního hrdinu jsem si oblíbila téměř okamžitě, záleželo mi na něm, zajímal mě jeho příběh, a přestože jsem již věděla, jak to dopadne, byla jsem velmi často napjatá.

Postav v knize určitě není málo a já tady nemůžu zmínit všechny. Co se mi ale líbilo, bylo, jak autor dokázal propojit minulost s budoucností, jak se nebál navyšovat počet postav a proplétat jejich vztahy.

Oblíbila jsem si také Ala, hlavně potom jeho upřímnost a Harryho.

Stephen King se již definitivně řadí mezi mé nejoblíbenější autory, přestože jsem od něj zas tak moc knih nepřečetla. Jeho styl psaní je osobitý a mně moc sedl. To, že se kniha nečetla nijak rychle, dodávalo příběhu zvláštní, ale správnou atmosféru.

Co bych vyzdvihla spíše z osobního hlediska, jsou zmínky o Derry, které má v mém srdci prostě zvláštní místo a taky některé postavy, které se v Derry vyskytovaly (nechci spoilerovat).

Mně osobně asi více sedla první půlka knihy, ale to neznamená, že by se mi ta druhá líbila méně.

Nenašla jsem ani jedno negativum, nic bych knize nevytkla.

Romantická linka je skvěle zasazená do příběhu, nijak ho nezastiňuje, naopak mi přijde, že mu přidává.

Při čtení jsem byla překvapená, napjatá, šťastná a dokonce i dojatá. Pro mě to byl jeden z nejlepších čtenářských zážitků a myslím si, že si budu muset knihu přečíst znova.

Moc doporučuji!

25.05.2021 5 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Pozůstalí je zatím asi nejhorší kniha, kterou jsem letos přečetla. Tohle byl nejen velký boj, ale také obrovské zklamání!

Námět knihy je to jediné, co mě na knize zaujalo a bavilo. Ovšem užít si to jsem téměř nemohla.

Takto velký potenciál byl totiž nevyužit a zastíněn úplnými nudnostmi. Nechci být přehnaně negativní, ale s touto knihou jsem to měla opravdu těžké.

Kniha se (ne)věnuje myšlence, že najednou zmizí několik lidí, prostě se vypaří. To mě nadchlo a hodně jsem se těšila, jak to autor zpracoval.

Bohužel jsem se dočkala jen jakéhosi pozorování pozůstalé rodiny, která se rozběhla do všech stran. Nějaké ovlivnění společnosti v knize samozřejmě bylo, ale já čekala alespoň nějaké vysvětlení, co se stalo, proč a jak. Možná je to spoiler, ale stejně musím říct, že něčeho takového se v knize nedočkáte.

Postavy mi byly naprosto ukradené, jejich příběh mě nijak zvlášť nezaujal, do nikoho jsem se nevcítila, nikoho jsem si neoblíbila. Navíc rozhodnutí některých postav byla naprosto nesmyslná a kolikrát pořádně neodpovídala jejich povahám. Než jsem se v příběhu někam posunula, měla jsem v postavách trochu zmatek.

Děj byl o ničem, nudný a prázdný. Působil na mě, jako by nesměřoval k žádnému závěru (a taky že ne).

Ta kapka romantiky, která v knize je, působila nadbytečně.

Podle knihy vznikl také seriál, kterému dám možná v budoucnu šanci, protože doufám, že je lépe zpracovaný.

Jsem moc zklamaná, že takto negativní názor píšu, ale na druhou stranu je to alespoň upřímné.

Za mě bohužel ne.

12.05.2021 odpad!

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

2,5/5

Přestože námět této knihy není právě šálek mého čaje, rozhodla jsem se do ní pustit. Proč? Je to spoustou lidí vychvalovaná klasika, která v sobě skrývá určité kouzlo a hlavně krásné myšlenky.

Ano, toho se mi skutečně dostalo. Přesto se ale nemohu zbavit pocitu, že toto téma není pro mě. Proto i mě samotnou tak trochu udivuje, že mě od autora lákají další knihy.

Budu naprosto upřímná. Všechny tyto věci o vesmíru, duši, Osobním příběhu a věření mi připadají nereálné a mimo, takže jsem měla problém brát samotný příběh vážně. Tímto samozřejmě nic z toho neshazuji, je to jen můj osobní pohled.

K hlavnímu hrdinovi jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah, jeho příběh mě moc nezajímal a bylo mi jedno, jak dopadne. Ani ostatní vedlejší postavy mě příliš nezaujaly.

Co se stylu psaní týče, neměla jsem problém u knihy zůstat. Četla se dobře a rychle. Tomu ovšem značně přidávalo rozložení písma a grafické zpracování. Kapitoly jsou velmi krátké.

Na knize mě nejvíc zaujaly právě ty krásné myšlenky. Není jich tam málo a v tomto směru si myslím, že si každý najde to své.

Příběh mi svým zpracováním hodně připomínal Malého prince.

Po dobu čtení mě nic moc nepřekvapilo.

Jsem ráda, že mám knihu přečtenou, ale mimo zvýrazněné myšlenky se k ní už nevrátím.

06.05.2021 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

2,5/5
Na Daisy Jones jsem se moc těšila, ale po tom, co jsem na ni všude četla pozitivní a nadšené recenze, bála jsem se, že budu zklamaná.

Očekávání jsem očividně měla opravdu příliš vysoká, protože i když jsem knihu dočetla až do konce, četla jsem spoustu lepších.

Námět je originální. Myslím, že se můžu alespoň částečně považovat za rockového fanouška, takže jsem se opravdu těšila a byla jsem zvědavá, jak bude příběh zpracovaný.

Hned první věc, která mě zarazila (a kterou jsem překvapivě nevěděla, možná zapomněla) je, že je kniha celá napsaná ve formě rozhovoru. Upřímně si myslím, že kdyby tomu tak nebylo, užila bych si ji mnohem víc.

Po celou dobu čtení jsem si k žádné z postav nezvládla vytvořit nějaký vztah. Daisy mi vůbec nesedla, spíš jsem byla ráda, když v příběhu nevystupovala. Je těžké sepsat nějaký názor na postavy, protože jejich příběh je poměrně dost reálný a nepřikrášlený. Upřímně se nechci pouštět do srovnávání s reálným světem.

Od autorky jsem již jednu knihu četla, upřímně se mi líbila mnohem víc. Jejím dalším knihám určitě šanci dám. Myslím, že s touto mám spíše osobní problém.

Je to příběh plný alkoholu, drog, hádek, ale i rodinných problémů a života na doraz. Já osobně dám asi přednost skutečné biografii.

Kniha mě ničím nepřekvapila, nevyvolala ve mně žádné emoce, vše mi bylo dopředu jasné.

Nechci říkat, že je kniha špatná, ani nikoho odrazovat od čtení. Mě kniha nesedla, určitě se k ní nevrátím a pravděpodobně na tento příběh brzy zapomenu. Myslím si ale, že spoustě lidí se bude líbit moc, takže jí určitě šanci dejte.

03.05.2021 2 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Maria Grund

4,5/5
Thriller Smrtelný hřích mě zaujal svojí anotací. Ta mě ale vůbec nepřipravila na to, jak skvělý příběh to nakonec bude!

Ze začátku se to zdá jako ohraný a ničím originální příběh, ale stojí za to dočíst ho do konce. V tomto případě nejde o oddechové čtení. Je třeba dávat pozor, vnímat každičký detail a nic nebrat na lehkou váhu. Tento thriller určitě moc doporučuji, protože je nejen překvapivý a děsivý, ale hlavně neuvěřitelně dokonale propracovaný.

Jedna z pro mě nejlepších věcí je, že jsem až do poslední strany nedokázala nic rozluštit. A že jsem se snažila! Podezřelých bylo v mé hlavě hned několik, ale byla jsem vedle.

Co se týče postav, jsem malinko zklamaná z hlavních vyšetřovatelek. Obě opět svazuje temnota minulosti a s ní spojené přetrvávající problémy. Na druhou stranu mě ale hodně bavily jejich vlastnosti. Sanna je hodně originální postava, která co řekne, tak udělá. To samé Eir, ale zase v trochu jiném smyslu. Nerada bych něco prozradila.

Já jsem si navíc oblíbila i Jacka.

Na styl psaní autorky jsem si musela chvíli zvykat, ale nakonec mi hodně sedl a kniha se četla skvěle. Kapitoly jsou na můj vkus o něco delší, ale po většinu času jsem byla tak zabraná do příběhu, že jsem na to ani nemyslela.

Příběh je plný překvapení, děsů, naprosto neuvěřitelných, ale reálných problémů. Když už si myslíte, že se děj chýlí ke konci, přijde další zvrat, který vám úplně zamotá hlavu. Takové thrillery jsou nejlepší thrillery. A přestože jsem si myslela, že tento se mezi mé nejoblíbenější nezařadí, nakonec, když opomenu pár malých zklamání, šlape na paty těm nejlepším.

23.04.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Thriller Mizející dívky se mi moc líbil, proto bylo pokračování jasnou volbou. Musím přiznat, že jsem dost překvapená, jak se mi kniha nakonec líbila.

Případ, kterému se kniha věnuje, mě zaujal mnohem víc, než ten předchozí. Více jsem ho prožívala, zajímala se o postavy i o jeho vyřešení. Vše, co v druhém díle přišlo, dalo (alespoň dle mého názoru) sérii spoustu skvělých a zajímavých aspektů.

Na rozdíl od prvního dílu jsem se do tohoto začetla okamžitě. Hned první stránka mě vtáhla do příběhu a já se téměř nedokázala odtrhnout.

Hlavní hrdinku celé této série jsem si oblíbila zase o trochu víc. Je tak trochu zvláštní, jiná, ale zároveň má hodně vlastností, které dělají její práci hodnotnější. Sama nevím, jak přesně ji popsat, ale určitě se zařadila mezi mé oblíbené vyšetřovatele.

Už v předchozím díle jsem si taky oblíbila jejího kolegu Noaha, v tomto příběhu vystupoval o něco více, což jsem ocenila.

Překvapilo mě, kolik postav, které už znám, se objevilo i tady. To, jak byl příběh propletený, mě nepřestávalo fascinovat a já často nemohla uvěřit vlastním očím.

U takovýchto sérií obvykle nebývá problém, pokud díl dva vynecháte, ale v tomto případě opravdu doporučuji číst od prvního.

Autorčin styl psaní je super, moc dobře se mi četlo. Kniha má krátké kapitoly, mě tady hodně bavily hlavně ty zpravodajské, které na první pohled působí nepatřičně, ale nakonec…

Opět skvěle zpracovaný thriller! Za mě dokonce lepší, než Mizející dívky. Moc se těším na další díl.

20.04.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

3,5/5
Rodina z podkroví mě nalákala svojí anotací. Po jejím přečtení jsem neváhala, věděla jsem, že se do knihy musím pustit. Nejspíš jsem si ale vytvořila příliš velká očekávání, protože mě tak trochu zklamala.

Námět knihy je pro mě osobně dost originální a v žádném jiném, ať už knižním nebo filmovém zpracování, jsem ho neviděla. První polovinu knihy jsem o něm ale dost pochybovala, protože jsem měla velký problém se začíst a do příběhu se pořádně ponořit.

Kniha je vyprávěna ze tří pohledů. Nechci nic prozrazovat, proto jen řeknu, že mě zaujaly všechny skoro stejně. Každý v sobě skrýval důležitou část příběhu a tím, že se střídaly, jsem měla možnost pomalu objevovat souvislosti.

Nebudu lhát, na spoustu věcí jsem přišla ještě dříve, něž se v příběhu objevily, takže se pro mě příběh stal částečně předvidatelným, ale stejně jsem si toto osobní vyšetřování užila.

Nejsympatičtější z hlavních hrdinů mi připadala asi Libby. Do jejího vyprávění jsem se vždycky pustila s očekáváním něčeho nového a většinou se mi toto očekávání i naplnilo. Nemůžu ale zapomenout i na ostatní postavy, každá z nich je velice silným a promyšleným prvkem tohoto příběhu.

První polovina kniha byla na mě osobně trochu moc zdlouhavá a malinko nezáživnější, ale jakmile se vše začalo proplétat, už jsem byla do příběhu naprosto ponořená a dočítala jsem ho s napětím. Přestože mi byla spousta věcí jasná, příběh mě stále dokázal překvapit.

S koncem jsem hodně spokojená a upřímně bych se klidně pustila do nějakého pokračování.

Četla jsem sice lepší thrillery, ale i tento jsem si nakonec užila a mohu jej doporučit.

16.04.2021 3 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Srdcová královna je kniha, která mě zaujala především svoji obálkou. Přesto, po ujasnění, že se jedná o příběh z lékařského prostředí, jsem byla nadšená. Tento typ příběhů si v poslední době neskutečně užívám, proto jsem byla zvědavá, jak bude zpracovaný tento.

Na rovinu říkám, že jsem z knihy velmi zklamaná a byla pro mě spíše přešlapem.

Námět příběhu má rozhodně velký potenciál a spojuje mé dvě oblíbené věci – prostředí nemocnice a jakousi detektivní zápletku. Zpracování mě ale nějak nechytlo a já se do čtení této knihy musela spíše nutit.

Co se postav týče, během čtení jsem si k nim nebyla schopná vytvořit žádný vztah. Hlavní hrdinky příběhu mi nijak nepřirostly k srdci a jejich osudy mě upřímně moc nezajímaly.

Ani autorčin styl psaní mi moc nesedl, čtení mi bylo spíše na obtíž. To už se ale schází jeden problém s druhým, takže neříkám, že je kniha napsaná špatně. Užívala jsem si různé odborné názvy. Autorka ví, o čem píše, této oblasti dobře rozumí, takže v knize snad není ani žádná nesrovnalost. Moc se mi také líbilo střídání pohledů hrdinek.

Skoro celou knihu jsem se při čtení neskutečně nudila, děj mi připadal prázdný a o ničem, nic mě nepřekvapovalo, nevyvolávalo ve mně téměř žádné emoce a upřímně jsem se dost těšila na konec. Ten byl asi nejlepší částí celé knihy. Zápletka mohla být daleko lépe a promyšleněji popsaná, překvapivá, ale bohužel.

Nechci samozřejmě nijak zlehčovat to, co se v knize stalo, jen mi prostě nesedlo to, jakým stylem je to napsané.

Poznámka autorky na samém konci byla na celé knize nejlepší.

Za mě bohužel ne, ale myslím si, že pokud například studujete tento obor nebo k němu máte nějaký vztah, v knize si to své nejspíš najdete.

11.04.2021 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naslouchače je plný Instagram, knížka je všemi opěvovaná a já jsem snad nečetla jedinou negativní recenzi. To mě malinko odrazovala od čtení, protože jsem se bála, že mě kniha zklame.

Nakonec jsem se do ní pustila a upřímně mi tento strach vydržel prvních cca 150 stran. Kniha mi připadala zdlouhavá, o ničem a já nechápala, co na ní všichni mají.

Zbytek knihy mě ale velmi mile překvapil, bavila mě každá stránka a já se teď těším na další díl!

Námět knihy je velmi zajímavý a originální. Líbí se mi, že se v knize nějakým způsobem setkává budoucnost s minulostí.

Hlavní hrdinka je prostě skvělá. Hrozně se mi líbí její osobnost, její statečnost a odvaha. Moc jsem si oblíbila i některé vedlejší postavy, přestože by pro ně mohl být v knize větší prostor.

Po té začáteční krizi jsem se do knížky naplno začetla a četla se skvěle. Sedl mi styl psaní, ale hlavně moc obdivuji originální jazyk a slovníček se slovy.

Konec knížky se mi moc líbil, ale přišel moc brzy.

Kniha se rozhodně nezařadila mezi mé nejoblíbenější, ale v sérii budu určitě pokračovat.

10.04.2021 4 z 5

Kolébka všech světů Kolébka všech světů Jeremy Lachlan

Kolébka všech světů se ke mně dostala náhodou a nakonec mi docela dlouho ležela v poličce. Na první pohled mě kniha neskutečně zaujala, ale po nějaké chvíli jsem se do ní nemohla přimět pustit. Teď, když mám dočteno (a toužím po dalším díle) je mi jasné, jaká by byla škoda, kdyby mi kniha unikla.

Kniha má originální námět, který je navíc opravdu dobře zpracovaný. Příběh je vyšperkovaný do posledního detailu, nedá spát vaší fantazii a musíte být neustále ve střehu.

Hlavní hrdinka je odvážná, chytrá, obětavá. Já jsem si moc oblíbila jednu z vedlejších postav, tedy Hikoryho, který mě zaujal svojí osobností a svým příběhem. Jen mě mrzelo, že jedna z dalších vedlejších postav tak trochu zastíní hlavní hrdinku.

Autorův styl psaní je úžasný! Do příběhu dal opravdu vše, nebál se riskovat, ale hlavně musí mít neskutečnou fantazii. Kniha se četla báječně.

Začátek je trochu zdlouhavý, je tam pořádný prostor pro seznámení se s příběhem, ale v tomto případě to není vůbec na škodu. Každá stránka mě dokázala něčím překvapit. Kniha je plná akce, zvratů, překvapení,…

Nejvíc se mi líbilo, jakou se autorovi podařilo vytvořit atmosféru.

Rozhodně si myslím, že by se o této knize mělo více mluvit, protože je to jedna z nejlepších tohoto žánru, co jsem kdy četla.

Doporučuji!

08.04.2021 5 z 5

Caragova proměna Caragova proměna Katja Brandis

Caragova proměna je milé, spíše dětské čtení, u kterého si báječně odpočinete.

Námět knihy je dost originální a neotřelý, je zpracovaný opravdu důkladně. Začátek knihy se kvůli tomu může zdát poněkud zdlouhavý, ale autorka vše skvěle popsala a vysvětlila, takže má každá strana cenu.

Postavy mi byly velmi sympatické. Hlavní hrdina byl odvážný, milý a oddaný svým přátelům.

Autorka má skvělý styl psaní, který se k tomuto žánru přesně hodí. Kniha se četla rychle a dobře.

Příběh je jako inspirovaný Harrym Potterem, což se bohužel hodně podepsalo na zpracování celého příběhu. Při čtení jsem měla pocit, že čtu HP v jiné verzi. Příběh na mě působil, jako by se řídil úplně stejnou osnovou, stejným vzorcem. Podobnost je zde opravdu velká, takže jsem dost věcí odhadla dopředu a příběh se pro mě stal dosti předvídatelným. To mě na knize bohužel velmi zklamalo.

Co se vizuálního zpracování týče, kniha má boží obálku a krasné ilustrace. Ty se, k mému zklamání, bohužel opakují.

Po celkovém zhodnocení jsem se rozhodla, že v sérii pokračovat nebudu. Je to milé čtení, které můžu doporučit, ale já po knize určitě znovu nesáhnu.

06.04.2021 3 z 5