Nyangumi Nyangumi komentáře u knih

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

Mělo se to jmenovat spíš Jak můj život změnila jóga. Většina knihy se zaobírá autorčiným životopisem do kterého proplétá sebezlepšující mnohdy otřepané rady a fráze. Cvičení pomálu. Přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a četla se pěkně. Už se k ní ale nevrátím, proto jsem ráda, že jsem si knížku jen půjčila z knihovny a nekoupila.

14.10.2022 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

(SPOILER) Myslela jsem si, že je to je román o holocaustu, to jsem se teda spletla. Autorka píše z úkrytu, ve kterém žije s dalšími sedmi lidmi, kteří se zde uchýlili před odsunem do koncentráku. Většinu románu tvoří popisy denních hádek a života v úkrytu. Někdy nad tím, ale zůstává rozum stát. Ze začátku šeptají, a třeba celý den se nehnou z místa, aby se neprozradili a jindy jedné schované židovce rupne v bedně a začne luxovat tepich. Nebo proč si zapínají v úkrytu třeba budík, jsem taky nepochopila. Nebo ty jejich hádky, to přece muselo být slyšet. Ze začátku psáno hodně dětsky, vzhledem k věku autorky, ale ke konci se to rozjíždí svižně a snaha o filozofické úvahy o člověku, víře, naději a lásce. Zmínky o válce bohužel jen okrajově, jednak že Anna má omezené informace a nechce se o beznadějné situaci víc rozepisovat. Román o dospívání, hledání lásky a místa v životě a hlavně o naději a nezlomné víře v dobro.

14.12.2021 4 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Je to sranda ze života. Autor rozebírá vztahy mezi ženami a muži, ale protože to psal chlap, tak to samozřejmě chlapům nahrává, jak jinak. Tragikomedie pro zasmání.

06.12.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

(SPOILER) Důkaz jak se z dobré detektivky postupně může stát nedobrá vztahovka. Někdo to tady přirovnal k Dallasu. Ano, Dallas, dalas, nedala. Opravdu se mě nechce čekat, až Ava vyléčí Luca svou láskou, aspoň tak je to tam prezentováno. Pokud chcete romantiku, zkuste to jinde, tady je to frustrace. A ty případy byly hnus. Finito, s touhle sérií definitivně končím.

04.11.2021 2 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

(SPOILER) Tak dokonalé to zase nebylo. Průměrný thriller s rádoby neočekávanými zvraty, které se daly vytušit od půlky knihy. Zase konfrontace podezřelého jen ve formě našeho oblíbeného dua bez posil. Nosí sakra ti dva vůbec někdy služební zbraň? Zatýkání s cihlou a vidlemi mě fakt dostalo. Málem tu poslední holku kvůli nim zabil.

04.11.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Lepší než předchozí díl. Nevím na co ale potřebují Ava a Luc zbytek policie, když ke konci vždycky konfrontují podezřelého sami, maximálně s kolegou. Mohli by klidně dělat privátní detektivy a vyšlo by to nastejno. Ty jejich hurá akce na vlastní pěst a tajení informací stojí ostatní zbytečně utracené životy.

17.10.2021 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Příběh je slabší než první díl. Poslouchala jsem jako audioknihu, za medově sametový hlas Jana Šťastného a výborný překlad Nely Knapové přidávám hvězdu navíc.

16.10.2021 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

(SPOILER) Vrah je psychopatický okolím nedoceněný a sexuálně frustrovaný narcis. Kdyby to nebyl takový magor a vrah, člověku by ho bylo skoro líto. Avě na konci ruply nervy a jako policistka úplně selhala. Luc byl taky hodně zvláštní postava, s těmi jeho suvenýry od obětí, co si schovával doma, mi přišel dost vyšinutý. Četlo se to svižně, ale ten konec byl takový nahrcaný na jednu hromadu.

08.10.2021 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Klidně mohla být polovina románu z pohledu psa a vůbec by mi to nevadilo. Maggie hrála prim.

04.10.2021 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Les jako jeden velký žijící organismus. Dynamický systém propletený vlastní informační sítí a s pevnými sociálními vazbami a pomocí slabším. Protože v celku je síla. Už nikdy nebudu stromy vnímat stejně.

Jóga pro každého Jóga pro každého Kareen Zebroff

Mám tuhle knížku ráda. Mohlo by se to jmenovat jóga pro natvrdlé. Každý cvik je jednoduše popsán krok po kroku, včetně pěkných barevných fotografií. Vsechny cviky jsou proveditelné, a když jsou těžší, je tam uvedena jednodušší varianta. U každého cviku je také popsán účinek, takže cvičící si může vybrat cviky dle své potřeby. Na konci knihy jsou také cvičební plány sestavené pro zmírnění vybraných zdravotních problémů.

03.10.2021 5 z 5

Bylinky (Nejznámější bylinky od A do Z) Bylinky (Nejznámější bylinky od A do Z) Brigitte Lotz

V knize také najdete, jak vybrané bylinky pěstovat.

Encyklopedie - Byliny a koření Encyklopedie - Byliny a koření Nico Vermeulen

Podle mě nejkrásnější knížka o bylinkách, díky svým fotografiím a kvalitnímu křídovému papíru. Stovky rostlin, každá pěkně popsána včetně využití. Ale pozor, rostliny jsou sice řazeny abecedně, ale podle svých latinských názvů. Naštěstí je vzadu v knize přehledný rejstřík.

Skrytá moc drahých kamenů Skrytá moc drahých kamenů Josef Pavel Kreperát

Publikace pěkná, ale na můj vkus tam je moc esoteriky.

03.10.2021 3 z 5

Zdravá kuchyně - Atraktivní recepty Zdravá kuchyně - Atraktivní recepty Rachel Haigh

Zdravé recepty v atraktivních fotkách.

03.10.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Přemíra velmi popisných erotických scén na úkor jiného děje. Tváří se to jako historický román, ale historie tam moc není. Hlavní hrdinka je neuvěřitelně blbá a nesympatická. Chudák Frank. Lépe se čte v originále.

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Říkejte si, mám se ráda, by se dala tahle kniha shrnout v jedné větě.

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Přerostlé lidožravé ještěrky mě teda moc nechytly.

02.10.2021 2 z 5

Bible Bible neznámý - neuveden

Nejsem věřící, takže hodnotím jako každou jinou knihu. Starý zákon mě moc neoslovil, nový jsem přečetla celý. Líbily se mi úvahy a určitá životní moudrost, která se v knize nalézá. Doporučuji nový překlad Bible21 čte se snadno a najdete ji ke stažení i v audioverzi.

02.10.2021 3 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Román o tom, že peníze i když důležité, nejsou úplně všechno. Lidská svoboda má nevyčíslitelnou hodnotu a každému bude nakonec po zásluze odmeřeno.

02.10.2021 4 z 5