Nuttelka Nuttelka komentáře u knih

Být s tebou Být s tebou Antonie Nováková

I když je kniha hodně bolavá, smutná, nemůžu dát víc jak 3*.. Chápu, oba dva jsou mladí, mají toho na svých bedrech hodně, nedovedu si představit ani jednu jejich situaci, ale Vaja mě děsně štvala a Madden zase měl s ní až moc trpělivosti.. Madden je mi více sympatický, vesměs nosí srdce na rukou, Vaja stále jen utíkala a všechno v sobě dusila, jak víme, není to dobré, ani zdravé.. Už na to koukám staršíma očima, já vím, ale prostě to nebylo úplně ono..

22.01.2024 3 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Díky audio výzvě jsem konečně "ochutnala" tvorbu Cognettiho a jsem mile překvapena, jak se mi kniha líbila.. I já bych se vydala do těchto krás hor, které jsou nám tu skvěle popsány, i se sympatickými postavami k tomu.. Krásně načtena Ondřejem Brouskem, opět takové hezké pohlazení do oušek.. A krásná obálka knihy jako třešnička na dortu. Jsem moc ráda, že jsem si knihu poslechla.

Nevědění Nevědění Milan Kundera

I já jsem knihu zvolila jen díky Čtenářské výzvě, jinak bych se k ní nikdy nedostala.. vlastně bych ji ani nevyhledala, jelikož na Kunderu ještě nejsem asi věkově zralá.. kniha mi nic moc nedala, jen jsem si zopakala pár důležitých dat - roků, co všechno se v naší zemičce událo a jak se kdo choval, či co pociťoval. Jelikož je to v době, kdy já byla hodně malá, nemůžu vlastně ani moc posoudit, zda je kniha dobrá nebo ne.. takže zlatá střední cesta :-)

21.01.2024 3 z 5

Jeremyho farma nejen zvířat Jeremyho farma nejen zvířat Jeremy Clarkson

A já se bavila :-)) Jeremyho humor, postřehy, připomínky.. život na farmě Diddly Squat, výborný počin.. Klidně bych se zabalila a jela to tam očihnout :-)) Jsem ráda, že knihu načetl samotný Zbyšek Horák, který k Jeremymu prostě patří a o to víc to bylo autentické.. Kapitola s ovcemi byla výborná! Na pobavení opravdu doporučuji, kdo má rád britský humor :-)

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

No ale to byl moc krásný, milý a příjemný poslech, úplné pohlazení :-) Moc hezky popsaný koloběh vody pomocí kapek, které mě opravdu bavily.. Všechny kapky byly úžasné, ze života :-) A díky načtení Veroniky Khek Kubařové to bylo úplně top!

21.01.2024 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Po delší době jsem zase sáhla po fantasy, nic jsem neočekávala a o to víc jsem zase ráda, že mě poslech bavil a prostředí s Elenou se mi moc líbilo.. Sice jsem si chvíli zvykala na interpretaci Vandy Hybnerové, ale pak už si to hezky sedlo. Nejvíce se mi líbily pasáže s drakem Ašrakem, jsem ráda, že jej hlasově odlišili :-) Krásná pohádka, doufám, že se pokračování v audio podobě brzy dočkám..

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Pro mě to byl moc milý příběh, hezky se mi kniha četla.. A moc chválím prostředí Formule 1, příjemná změna.. Sice pár výtek mám, které jsou pro mě už jaksi přitažené za vlasy, ale spojení "Elfka s Formulistou" si jinak k sobě skvěle sedlo :-)

Hotel času Hotel času Emilly Ross

No potěš, to byla jízda!! Nemít průpravu s "Ghost Adventures", asi bych to strachy ani nedočetla :-))) Ale toto se fakt povedlo, i když já osobně jsem strašpytel a jak se rozběhne fantazie, to je konečná! Nemám ráda tmu, ve tmě se děje spousta věcí a hodně se toho ve tmě ukrývá, brrrr! Hlavně na to nemyslet :-))) Za sebe knihu hodnotím jako velmi povedenou, kdo se chce "příjemně" bát..

16.01.2024 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Za velmi krásnou obálkou knihy se skrývá opravdu velmi silný příběh "silné" dívky - ženy Victorie... Místy jsem ani nedutala a závěr jsem opravdu obrečela. Knihu jsem poslechla v rámci společného poslechu a jsem opravdu moc ráda, že mě tato kniha neminula. Moc doporučuji!!

16.01.2024 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Měla jsem v plánu dát o hvězdu méně, kvůli Lucienovi a že celou dobu se ho všichni snaží dopadnout.. ALE.. jelikož mě asi poslední 2 hodiny poslechu opět k ději úplně přikovaly a já zase ani nedutala, změnila jsem názor :-) Lucien je opravdu šílený psychopat, ale dost chytrý a o to je to vše horší, příšerná noční můra.. budu doufat, že se s ním už nepotkáme, ale kdo ví, co si na nás Carter ještě připraví, jelikož já už ani nezkouším hádat.. v každém díle mě úplně dostane, většinou tedy hlavně šokuje, co se způsobu vražd týče.. i když byl konec takový opět "nesmrtelný" Hunter, je mi to jedno, prostě Carter + Hunter + Saic, to je pro mě nesmrtelné kombo trio a já je miluju! :-)

14.01.2024 5 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Trošku jsem se bála, zda mě děj bude bavit a překvapivě mě to chytlo :-) Četlo se to samo a i postava Kate je zajímavá.. Velmi čtivě napsaná detektivka, kde jsem vraha tedy neodhadla.. Určitě si časem přečtu i další díly.

11.01.2024 4 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Ani nevím, co ještě můžu dodat k této knize.. čekala jsem úplně něco jiného a rozhodně bych ji neřadila mezi horory, se mnou to nedělalo vůbec nic.. Byl to takový deník přírodních katastrof střihnutý Covidem a k tomu jakože "mystično".. Nejzajímavější linka byla opravdu jen se "Sněhurkou" a pak jak gradoval konec, jinak mě to opravdu nebralo :-(

07.01.2024 3 z 5

Dívky ve sněhu Dívky ve sněhu Stacy Green

Knihu jsem dala na jeden zátah a to už u mě svědčí o tom, že mě děj chytil a nepustil, dokud jsem nebyla na úplném konci.. to byla jízda!! Nikky se mi hodně líbí a určitě budu v této sérii pokračovat :-) Mám ráda "zvraty", u kterých vždy není vše tak, jak se na první pohled zdá.. moc povedený první díl a já už se těším na další.

06.01.2024 5 z 5

Frankie Frankie Jochen Gutsch

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych tuto knihu přešla velkým obloukem.. osobně nejsem milovnicí koček - kocourů, jsou to potvory :-)) Ale musím říct, že příběh Frankieho je zajímavý a s Goldem jsou super dvojka.. Spousta hlubokých myšlenek, občas až moc na dřeň a chybí mi nějaký epilog, i když je mi jasné, proč to takto končí..

06.01.2024 4 z 5

Paní Láry Fáry Paní Láry Fáry Betty MacDonald

Ooooo, paní LáryFáry do každé rodiny s dětmi :-))) Děti sice nemám, ale mám mladší sourozence a úplně jsem se do těch dětských chorob dokázala vžít, měla jsem je doma na denním pořádku :-))) Dana Syslová skvěle načetla, moc jsem si poslech užila, bavila jsem se :-)

04.01.2024 5 z 5

H2O a zkázonosný prstenec H2O a zkázonosný prstenec Petr Stančík

A já se bavila :-) Nejsem cílová skupina, ale to mi vůbec nevadí, jelikož Jiří Lábus je výborný! Další dobrodružství této povedené partičky bylo originální :-)

04.01.2024 4 z 5

Mechanika lásky Mechanika lásky Alexene Farol Follmuth

Jak už je tu vícekrát zmíněno, je to vesměs roztomilá kniha :-) Na odreagování a relax, víc od toho nelze očekávat.. Mám ráda příběhy ze studií, ale už spíše z vysokoškolského prostředí, tato kniha je opravdu pro YA čtenáře :-)

04.01.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Asi jsem už jen jedna z mála, která ještě knihy HP nečetla :-) Takže jsem si dala tento cíl pro tento rok.. Filmy miluju, mám doma i ilustrovaná vydání, která jsou úchvatná, takže knihy jsou už jen třešničkou na dortu, abych si tento kouzelnický svět vychutnala do posledního písmenka <3 Jsem až překvapená, jak je to skvěle a čtivě napsané, přečtené stránky mizí jedna za druhou a najednou je konec.. ještě že těch dílů máme tolik :-) Dám si je postupně za odměnu.

03.01.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Mé první seznámení s autorkou a úplně nevím, zda to byla dobrá volba :-)) Kamarádka mi říkala, že má mnohem lepší knihy, než je "Závěj".. měla jsem občas problém se orientovat v postavách, pak abych se neztratila v ději a jak se to ke konci už začalo rozplétat, chvíli mi vždy trvalo, než mi to docvaklo :-)) Smrtící vir jako takový mě vůbec nebavil (díky pane Covídku), ale jinak to jakože úplně špatné nebylo, čekala jsem, co se z toho všeho vyklube, zda to bude totální chujovina, nebo mě to zaujme.. mrtvých je tu víc než dost, místy opravdu chuťovka a konec asi trošku i očekávaný, nijak mě nepřekvapil..

03.01.2024 4 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

(Audiokniha)
Rok 2023 jsem zakončila touto audioknihou a nemohla jsem si zvolit lépe.. Moc krásná kniha a už teď jen věřit a správně si přát.. Moc doporučuji!

31.12.2023 5 z 5