Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Jak se bude vaše dítě jmenovat? Jak se bude vaše dítě jmenovat? Miloslava Knappová

Kdyby mi jen někdo řekl jak hrozně těžké je shodnout se na jménu potomka... :D No, jméno máme už pro druhé dítě jsme ho v této knize nakonec po dlouhém boji dokázali najít, takže doporučuji. :D

14.02.2024

Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva Peter Vronsky

Těžké téma, ale srozumitelně a velmi dobře a podrobně vysvětlené.
Máte sice pocit, že zlo číhá všude, ale vlastně možné to je... Bylo to velice zajímavé a komplexní dílo popisující historické reálie, sociologické souvislosti různých desetiletí a psychologické profily vrahů a podobných monster.

14.02.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Psychicky byla tato kniha velice náročná. Ta bezmoc a bezútěšnost se táhla celou knihou, všichni byli zlí nebo alespoň nějakým způsobem nenormální a to mi tedy dost i vadilo. Já nevěřím tomu, že v celém ústavu to byl samý ignorant, kruťák a perverzní hnusák, možná jsem naivní, ale i sama autorka v doslovu píše, že tam byli i skvělí lékaři, kterým šlo o dobro rezidentů. Ale atmosféra byla fakt tisnivá, četlo se to svižně a bylo to alespoň v druhé polovině vážně napínavé, s tím, že tam nastal zvrat, který jsem nečekala ani ve snu a byl fakt děsivý. Rozhodně si nemyslím, že toto je literatura pro ženy, s klidným svědomím doporučím i mužům a dost mi připomínala spíše psychotriller. Jediné co v první části se stále dokola opakuje jedna věta, kterou budete po pár stránkách už nesnášet, to by chtělo příště vychytat.

13.02.2024 4 z 5

Jak mi Francie zachránila manželství Jak mi Francie zachránila manželství Amy Finley

(SPOILER) No, autorka mi symaticka nebyla a ještě méně její nevychované děti... to jsem vždy rostla, dcera kope do dveří na hotelu, ona ji nenapomene. Běhají v restauraci personálu pod nohama a ona se ještě diví, že to číšníkům vadí. Oni tam totiž pracují a nesedí si v klidu na židli... kreslí na ubrousky a ani se v té restauraci nezeptají zda mohou. Atd. Další co nechápu, za cestu do Francie a jídlo a další utratí peníze svých dětí co měly na studia, vážně? Bože... O jídle to taky tolik nebylo, o vztazích už vůbec, nelíbilo se mi to. Bylo to roztekane a velice neuměle napsané.

08.02.2024 2 z 5

Tři rande Tři rande Beth O’Leary

Nedočteno, nebylo to nic pro mě.

06.02.2024

Kniha o těhotenství a dítěti Kniha o těhotenství a dítěti Antonín Pařízek

Je hodně naturalistická, ale zase velice komplexní, obsáhlá a vztažená na české prostředí, mě pomohla, abych zijstila co a jak.

31.01.2024 5 z 5

Bylo to syrové, poutavé, kruté, bezcitné, jako život v tamních horách. Kniha stojí za přečtení a já jsem ráda, že jsem se k ní po docela dlouhé době dostala. Spíše mě zde bavil popis doby a způsobu života, protože Modřenka mi až tak k srdci nepřirostla, nicméně měla to holka sakra těžké a byla statečná.

31.01.2024 4 z 5

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Já se nebavila, možná kdybych knížku četla v době kdy bych těhotná nebyla, teď jsem se u ní akorát vztekala. :D

28.01.2024 1 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

(SPOILER) Bylo to takové čtení na odpoledne k čaji nebo kávě a vždy nesmělo chybět něco k snědku. Jak já jsem litovala hrdiny kvůli přídělům a náhražkám.
Jsem jen ráda, že je nemusím mít též.
Četlo se to velice svižně, jazyk byl běžný, ani ne poetický ani ne úplně nespisovný, byť tam bylo pár hovorových výrazů, což patřilo do kontextu, ale mě to v knihách vadí a nejen v nich. Moc nesouhlasím s osudem Nell, která mi byla i nejméně sympatická kupodivu. Nejvíce mi k srdci asi přirostla Gwendoline. Konec byl táák pohádkový až mi zrak přecházel. A zkazil celkově dobře rozjetou knihu, takže na pět hvězd to není.

25.01.2024 4 z 5

Nejsem jako džbán Nejsem jako džbán Viola Ardone

(SPOILER) Ty jo, první a druhá část skvělá, moc se mi to líbilo a bavilo mě číst o pravidlech , o tom jak to chodilo v Itálii a kupodivu ani ta máma mi nebyla proti srsti. Takto žila byla vychovaná, udřená, o dceru měla strach, aby si nezkazila život, třeba mimomanželským dítkem, protože tehdy to žádný med teda nebyl. Měla jsem tu její mámu ráda, protože z ní byla cítit láska k dětem a zájem, ale zároveň smysl pro výchovu a povinnost, tak to podle mě má ale být. Často ten kdo má opravdu rád působí někdy jako Herodes, a ti kdo jsou na pohled láskyplně vyhlížející prýští z nich city, tak ti nejsou ve skutečnosti nic moc. Celkově dnešní trend, že se po dětech nic nechce a když jsou malé musíme vše tolerovat nevede k ničemu dobrému, dle mého. Dítě potřebuje hranice, důslednost a spousta práce než se z něj vyloupne milý společník pro okolí. Takže mě se to líbilo. Druhá část to, ale zazdila rapidně a tedy hodně velké zklamání, navíc jsem čekala hodně citátů co si napíší do sešítku a kde nic tu nic.

17.01.2024 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další z romantických útěků mám za sebou. Líbilo se mi to, bylo to vlastně dost vánoční, což v Lednu ještě není na škodu i když už to není ono. Líbil se mi motiv přátelství a sounáležitosti, pomoc jeden druhému. Ale Izzy mi zase tak moc nesedla. Ještěže tam byla Fliss a Hattie, i Duncan byl moc fajn, ale Ross ? No nevím, nevím.
Romantika tentokrát nic moc a Skotsko taky není má srdcovka, přesto to bylo milé čtení. Přesto se na Vinici těším daleko víc.

15.01.2024 4 z 5

Emoční poruchy v dětství a dospívání Emoční poruchy v dětství a dospívání Peter Pöthe

Byla velmi přínosná.

15.01.2024 5 z 5

Sestřičky pod jmelím Sestřičky pod jmelím Donna Douglas

(SPOILER) Já čekala, že se dozvím něco o Helen, nic škoda. Millie, tak ta je pro mě oříšek, nevím ta její nerozhodnost mi brala nervy. Před chuvou svého syna si neumí sjednat pořádek, dva muže stále přehazuje jako ponožky. Přišlo mi nelogické co se stalo v závěru. Spíš bych pochopila kdyby oba pánové udělali čelem zad a za to neustálé, tebe chci, ale vlastně ne, spíš toho druhého, by odešli a naše slavná Millie co chce vše a zároveň nic by zůstala na ocet a trochu se srovnala. Další, Daisy ta taky pořád jsem chytřejší, hezčí bla, bla, tohle mi říct sestra o kterou bych se odmalička starala a obětoval se rychle by frčela do světa na zkušenou, ať se stará sama frajerka... oblíbila jsem si Grace a Saru, Také Jess škoda, že tam její příběh nebyl více. Uvítala bych ještě jednu knihu. O Sáře, Grace, Jess a Helen. Effi mi nesedí od doby co se objevila.

08.01.2024 4 z 5

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

(SPOILER) Něco nového jsem se dozvěděla o tehdejším způsobu psaní textů a o tehdejších písmech, Sisi nám neukázala ve svých dopisech nic nového a spíš se mi svým chováním při jejich psaní ještě zprotivila. Dle popisu, nedbalá, líná a vzteklá, absolutně nedbajíc jakýchkoliv autorit...
Prostě musela být opravdu "příjemná" společnice, přítelkyně, manželka i matka, což ostatně je veřejné tajemství. Co prováděla manželovi, že raději pořád někam jezdila a byl možná větší klid... Zřejmě jsem se nechala unést svým postojem k Sisi jako takové, který už se asi nezmění. Od poloviny knihy jsem už používala rychločtení, už jsem prostě nemohla dočkat konce...

05.01.2024 2 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Knížka, která byla mou vánoční a dočetla jsem ji až dnes, bohužel, ale Vánoce a poté plno aktivit a návštěv mi to dříve nedovolili. A mrzí mě to. Ale knížka byla krásná, měla poselství a dojala mě. Příští rok na ni budu vzpomínat a snad se mé Vánoce vydaří lépe.

04.01.2024 5 z 5

Malý šikanista Malý šikanista Renáta Navrátilová

Já se moc nenasmála, spíš to na mě hodilo depresi. Naše dcerka je zlatíčko, spinká, zbytečně nekřičí a super se s ní cestuje. Je to Naš poklad. A toto tedy za mě ne.

02.01.2024

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

To je snad aj škoda papíru... nehorázná blbost.

31.12.2023 1 z 5

S cejchem ďábla S cejchem ďábla Oldřiška Ciprová

Kniha byla průměrná, přesto se celkem svižně četla a bylo to zajímavé. Slabý odvar Čahticke paní od pana Nižnánského, ale stojí za přečtení.

23.12.2023 4 z 5

Psychiatrie Psychiatrie Jiří Raboch

Opravdu kvalitní kniha, která mi pomáhá při přípravě na studium psychologie.

19.12.2023 5 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Ne, toto není nic pro mě, snažila jsem se číst vánoční knížku, tato byla špatnou volbou. Já prostě ten Americký způsob Vánoc moc nemusím, byť se přiznám, že vánoční kýč se mi mnohdy líbí, obálka je tedy krásná a ten pejsek tam... opravdu hezčí obálku jsem dlouho neviděla. Ale vadila mi afektovanost všech hrdinů, to nesnáší, takže jsem vydržela do třicáté strany a nedočetla.

17.12.2023