Kniha o těhotenství a dítěti

Čtvrté vydání čtenářsky úspěšné publikace srozumitelně a přehledně popisuje zásady plánovaného rodičovství a způsoby přirozeného i umělého otěhotnění. Po týdnech a měsících od prvních okamžiků těhotenství sleduje změny, které nastávají v těhotné ženě, vývoj zárodku a později plodu. Nové vydání knihy je navíc rozšířeno o unikátní embryologické fotografie. Předporodní péče, která je v České republice na velmi vysoké úrovni, je spojena s informacemi o správných hygienických návycích a životosprávě těhotné ženy. Nově jsou doplněny informace o cvičení těhotných žen a zejména o používání volně dostupných léků v těhotenství. Podrobně je popsán porod, ať již přirozený nebo operační, císařský řez apod. Pečlivě a v celé své šíři jsou probrány všechny dnes známé postupy v tišení bolestí u porodu, od metod nefarmakologických až po epidurální analgezii. V kapitole o šestinedělí je brán zvláštní ohled na informace o příznivém vlivu kojení na dítě, připojena je nová kapitola o očkování dětí. S ohledem na fakt, že asi u jedné třetiny těhotných žen se vyskytnou nepravidelnosti, jsou zmíněny i některé příčiny rizikového těhotenství a nepravidelně probíhající porod a šestinedělí. Dosud nikdy nebylo lidstvo v situaci, že by se děti mohly rodit pouze rodičům, kteří si jejich narození skutečně přejí - proto jsou na závěr kapitoly o těhotenství zařazeny i základní informace o prostředcích a metodách moderní antikoncepce. Kniha je dále rozšířena o popis vývoje dítěte do dvou let jeho věku. Text je doplněný o zajímavé a názorné ilustrace, obrázky a fotografie, včetně unikátních záběrů českých celebrit a sportovních párů, jejichž potomkům autor pomáhal na svět. První vydání publikace bylo v roce 2006 oceněno Charvátovou cenou v oboru popularizace vědy (cena Nadačního fondu dr. Paula Adriana Jana Janssena)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/35270/kniha-o-tehotenstvi-a-diteti-35270.jpg 4.59
Literatura naučná, Zdravotnictví
Vydáno:, Galén

Kniha Kniha o těhotenství a dítěti

Morgainne
03.11.2018

Rozsáhlá kniha o těhotenství, porodu a šestinedělí. Velký prostor je věnovaný kapitolám 1-9, další tři kapitoly jsou spíše informativně, naopak kapitola o první pomoci dítěti je zase podrobná. Měla jsem půjčené čtvrté vydání z roku 2009, líbilo se mi, že vychází z praxe českých porodnic, našla jsem v ní plno tipů i odpovědí na různé otázky.

Kapitoly:
12. Růst a vývoj dítěte
13. První pomoc dítěti

stana8739
31.01.2017

Velmi pěkně a čtivě zpracovaná kniha, hlavně z praxe českých nemocnic. Při obou těhotenstvích jsem do ni ráda nahlížela. Ač s odstupem času a vlastní zkušeností, nesouhlasím výhradně se vším (např. ohledně nástřihu) dala mi daleko více informací než samotná těhotenská poradna.

pppetulda22
29.12.2016

Velice pěkně napsaná. Četla jsem na internetu o této knize dobré recenze tak jsem si ji pořídila a nelituji. Pro prvorodičky určitě ideální