Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva

Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524500/bmid_seriovi-vrazi-proc-a-jak-se-udaly-n-652d8ebb2d1dc.jpg 4 11 4

Za poslední roky se objevilo mnoho nových informací a celá nová odvětví, která nám poskytují překvapující náhled na povahu člověka a naše chování včetně sklonů k sériovému vraždění. A to jak z pozice přihlížejícího, tak z pozice pachatele. Historik a novinář Peter Vronsky se snaží pochopit, jak toto chování zapadá do lidské historie sahající až do pravěku, což je podle něj klíčem k pochopení podstaty chování sériového vraha. Každý případ sériové vraždy má svůj čas a své místo, historii a geografii, vedoucí k osudnému okamžiku, kdy se sériový vrah potká se svou obětí. Trajektorie vraždy se rozvíjí v čase a prostoru, ale je ohraničena skrytou sítí temných fantazií a bizarních sexuálních závislostí, které se v některých případech vyvinuly už v raném věku pěti let. Tyto fantazie a projevy chování se neobjeví zničehonic, ale vyvíjejí se v husté kulturní, historické a sociální ekologii jako plynulý kulturní dialog vzteku a šílenství.... celý text

Literatura naučná Historie Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Grada

Serial Killers: The Method and Madness of Monsters , 2004

okeey
včera 5 z 5

Sérioví vrazi, těžké téma zpracované investigativním historikem. Poradil si s tím dobře, kniha je čtivá a obsah ucelený. Jak vůbec pojem ,,sériový vrah" vznikl? Jak se vrazi ještě rozdělují? Kdo se považuje za prvního sériového vraha na světě? Odpovědi na tyhle a spoustu dalších otázek v knize najdete. Pro ,,milovníka" zločinu je tohle, jako pro češtináře, Pravidla českého pravopisu. Vřele doporučuji, já jsem si čtení užila.

Janamed
16.02.2024 5 z 5

Sérioví vrazi Petera Vronského jsou především o pátrání. Investigativní historik tak objasňuje vznik termínu “sériový vrah a hledá souvislosti s tím, co nebo kdo sériové vrahy ve společnosti formuje, a to napříč staletími. Analyzuje zlatý věk sériových vrahů v USA a definuje klíčové události, které přispěly k jejich hrůzným aktivitám. Autor tak sází na populisticky přitažlivé téma, které zpracovává beletristickou formou a zvyšuje jeho validitu svými osobními zkušenostmi. Pokud se zajímáte o tato témata, Vronsky je pro vás jako dělaný. Prologu ke knize se zhostil náš přední psychoterapeut Andrej Drbohlav, autor dvou českých odborných publikací o sériových a masových vrazích, které nemají v našem prostředí obdoby. Prostě, pusťte se do Vronského, je to dokonalá procházka zvraceným peklem. A já jdu Vronského Sériové vrahy zařadit do knihovny hezky vedle Drbohlava

Noisette73
14.02.2024 5 z 5

Těžké téma, ale srozumitelně a velmi dobře a podrobně vysvětlené.
Máte sice pocit, že zlo číhá všude, ale vlastně možné to je... Bylo to velice zajímavé a komplexní dílo popisující historické reálie, sociologické souvislosti různých desetiletí a psychologické profily vrahů a podobných monster.

Jane2016
15.12.2023 5 z 5

„Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva“ knížka, na kterou jsem párkrát na svém Instagramu narazila. Knížka, na kterou čtenáři pěli samou chválu. A po přečtení těchto recenzí jsem na Sériové vrahy omylem narazila i já, tudíž jsem si toto dílo také musela přečíst!

A kniha je skvělá, opravdu velmi propracovaná, s tolika detaily až člověka mrazí. Jelikož má knížka 520 stran, četla jsem ji poměrně dlouho, ale každou stránku jsem si vychutnávala. Pokud máte rádi true crime, dovolím si říct, že se jedná o jednu z lepších v tomto žánru a doporučuji ji všemi deseti!

Od autora si určitě musím přečíst i další knihy, protože tohle je opravdu true crime skvost.

vraždy psychologie sérioví vrazi kriminální psychologie

Autorovy knížky

Peter Vronsky
kanadská, 1956
2023  84%Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva

Kniha Sérioví vrazi: Proč a jak se udály nejhorší zločiny v dějinách lidstva je v