Nikusha Nikusha komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Mně se více líbila Šelma. Začátek nic moc, potom mě to hezky vtáhlo, ale jak se to začalo točit kolem magie přestalo mě to tolik bavit. Vytratilo se napětí, možná i díky přílišným výkladům.

31.08.2020 3 z 5

Hlídaná Hlídaná Blake Pierce

Chvílemi mě to bavilo, potom mi to přišlo docela utahané a takové nezáživné. V polovině mi bylo jasné kdo je vrah, díky citaci Trudy.

21.06.2020 3 z 5

Hlas a jiné povídky Hlas a jiné povídky Petr Vydra

Některé povídky mě fakt pobavily. Je to takové příjemné, nenáročné čtení. Já si touto knížkou zpříjemnila chvíli, kdy malá na 15 minut usla a přečetla jsem pár povídek. Klidně bych i přivítala, kdyby byla knížka obsáhlejší a mohla jsem vždycky na tu malou chvíli uniknout a trochu se pousmát.

07.05.2020 4 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Moc hezká kniha na pohled. Ať už přebal nebo ilustrace. Dokážu si představit, že až bude má dcera větší, bude mít chuť knihou listovat. Spíše na prohlížení nežli poutavé čtení.

22.02.2020 3 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Mně osobně se líbila více než Silmarillion. Taková více poutavější a příběhy byly hezky ucelené.

23.01.2020 4 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

No teda, čekala jsem, že to bude veselá knížka, ale opak je pravdou. Skoro po celou dobu četby jsem cítila lítost, smutek...no od té doby co mám dceru jsem nějaká přecitlivělá :D

17.01.2020 4 z 5

To To Stephen King

Dala by se zkrouhnout o půlku a byla by možná čtivější. Občas se tam mlelo páté přes deváté a příběh to nijak neobohatilo. Když se pak linka vrátila k jádru věci, tak dobrý. Takže dobrý, za tři.

18.12.2019 3 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Dobrý! Dobrý! Tak to jsem mile překvapena. Příjemný thriller s nečekaným koncem.

29.09.2019 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Napětí lehounké, pro mně spíš oddechová četba. Ale moc se mi líbily kapitoly vyprávěné Linkem. Vždycky mě něčím pobavil. Sprosťák jeden :D

12.08.2019 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Slabší kousek, ale ovládání netvorů mě bavilo.

01.08.2019 3 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Nevím co mě to napadlo tohle číst. Ne že by kniha byla špatná, ale raději si o tom přečtu článek v časopise nebo na Wikipedii, protože tohle prostě celou knihu nevydržím. Nedočetla jsem ji. Ale doporučuji všem, co se zajímají o KLDR nebo mají nízký tlak a chtějí si ho zvednout.

11.04.2019

Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Heath Ledger - Ilustrovaná biografie Chris Roberts

O Heathovi vím dlouho, ale knihu jsem si pořídila po shlédnutí dokumentu "Iam Heath Ledger". V něm mě naprosto dostalo jaký měl Heath umělecký rozsah. Doufala jsem tedy, že v knize budou fotografie, které za svůj život pořídil, protože podle jeho přátel a rodiny fotoaparát nedal z ruky. Ale v této knize je pouze přehled jeho herecké kariéry. Škoda...nicméně i tak je se na co dívat a co si přečíst, protože byl vážně okouzlující :)

18.01.2019 3 z 5

Hrníčková kuchařka - 300 receptů Hrníčková kuchařka - 300 receptů Vladimír Horecký

Tuhle super kuchařku mi darovala má nejlepší kamarádka na Vánoce, protože věděla, že nemám váhu :D Teď už váhu mám, ale stále se do ni ráda podívám. Jsou tam třeba super párečky v těstíčku :D

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

I já lehce omámena nechala se touto knihou unášet a nevnímat okolní svět. Hezká záležitost.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Krásně napínavý a poutavý příběh. Mně se nejvíce líbilo detailní líčení. Zkoušela jsem druhý díl, ale ten jsem bohužel ani nedočetla.

Z lásky oheň pohřební Z lásky oheň pohřební Mick Wall

Typická Wallovská knížka, na kterou člověk potřebuje klid . Je velice obsáhlá a zachází do podrobností. Jim byl rozhodně poetik, beatnik i bohém, bylo mu předurčeno prožít život tak divoce, jak to jen šlo. Věřím, že kdyby žil déle než do oněch magických 27let, jen by se trápil. Pro mně je asi zatím nejvíc nepochopeným člověkem, o kterém jsem něco četla. Doporučuji.

07.08.2017 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Někdo dílo přirovnával k Jak zpívají raci a souhlasím. Ano, určitě krásně napsané. Emotivní. Ale já jsem toho asi přesycená. Nějak mě to nebavilo. Táhlo se mi to.

27.02.2024 3 z 5

Cesta ke zdravému sebevědomí Cesta ke zdravému sebevědomí Yong Kang Chan

Každý by si měl rozhodně přečíst část o výchově dítěte a předávání výchovných chyb vlastních rodičů.

04.02.2024 4 z 5

Zvířátková sbírka pohádek Zvířátková sbírka pohádek kolektiv autorů

Moc krásná knížka s nádhernými ilustracemi, pro dcerku před spaním jako dělaná. Dcerka má spousty knížek, ale tato se mi extrémně líbí a vyzdvihla bych ji nad ostatními. Jsou tam příběh moderních animovaných filmů, což děti milují.

17.11.2023 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Přikláním se k většině v názoru, že po polovině je kniha méně záživnější. Ale pořád mě to bavilo, až do konce. Myslím si, že byly dobře zvolená slova a kvalitně popsané situace, kdy byl i náznak "husí kůže". Mně teda rozhodně přesvědčila osmiletá holčička, která hrubým hlasem řekne "Rozvaž mě, ty děvko!" A jako milovník běhu jsem měla chuť se přidat k hordě :D a až poběžím, určitě si na příběh vzpomenu.

03.10.2023 4 z 5