Nikol18 Nikol18 komentáře u knih

Souboj Souboj Lisa Jane Smith

Přemýšlím, jesli mě matou smysly nebo jestli si ze mě autorka dělá srandu. Ale blondýny prostě u mě nevyhrávají.

14.12.2012 1 z 5

Devátá stezka Devátá stezka Meg Cabot

No páni! Prvnotní pocity z přečtení jsou pouze "páni!". Musím uznat, že mě druhý díl Mediátora nadchl ještě víc než jsem si myslela. Devátá stezka je akčnější, tajuplnější, napínavější... "živější", obrazně řečeno. Suze neztrácí nic ze svého rebelství, ani při vypjatých emocionálních pasážích, ze kterých se snaží vybruslit svým slušně-neslušně-agresivním chování. Zaujal mě i vývoj vztahu mezi Suze a Jessiem, jsem zvědavá, kdy jí poví svůj příběh. Nemohu hodnotit méně než pěti hvězdami, i když je to pohodové a klidné čtení a knihu přečtete za odpoledne, určité pasáže vás pobaví, dojmou, vyděsí, ale i nadchnou. Vřele doporučuji.

04.12.2012 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Velmi pohodové čtení. Kniha má dobře se vyvíjejicí děj, který vás vtáhne a nepustí. Říkala jsem si, že si přečtu jednu dvě kapitoly a vrátím se k rozečným knihám, ale vůbec to nešlo, naprosto mě to pohltilo a knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a to jsem si to dnes půjčila v knihovně. Všech šest dílů, takže jsem moc ráda, že si hned můžu vzít druhý díl do ruky a opět se pousmívat nas Suzeninou přímočařostí, jejím neobvyklým pohledem na svět živých a svět mrtvých. Její jednání je možná impulzivní, ale je jí šestnáct, co byste od ní chtěli čekat jiného, je svá, nedá si mluvit do svých rozhodnutí a opravdu obdivuju autorku, jak se do Suze ponořila, jak se vžila do puberťačky, opravdu si mě tím získala. Jsem ráda, že jsem Mediátora začala číst až po pubertálním věku. Je to příjemné čtení, u kterého si člověk odpočine.

03.12.2012 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Jak tak koukám, tak scénáristi mají daleko víc fantazie než autorka, protože udělat z téhle knihy tak vynikající seriál, to už je něco. Opravdu musejí být kouzelníci. V roce 1991 ty knihy možná letěly a hodily se k té době, ale ani tehdy by se mi to nelíbilo. Elena je blond namyšlená miss školy, která má kolem sebe hlouček svých věrných a musí dostat nováčka za každou cenu, i když musí dát kopačky tomu nejslušnějšímu klukovi ve městě. Kniha mě tolik nenadchla, příliš mnohoa tajemna, že má člověk problém se v tom vyznat, nehledě na to, že přeskakování ve vyprávění není taky dvakrát velká výhra. Jsem zvědavá na další díl.

21.11.2012 1 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

I když všechny knihy končí v podstatě stejně, máte stále chuť číst další díly. Jsem nadšená z paranormálních jevů, kterým se autorka zabývá, dokoáže je tak mistrně popsat a propléct je se skutečným životem a detektivním podtextem prolnutým žhavým romankem, že si oprávněně zaslouží pět hvězdiček.

07.10.2012 5 z 5

Počestné lži Počestné lži Amanda Quick (p)

Ach, moje srdce plesá. Zbožňuju celou tuhle sérii. Nevím, co bych k ní měla napsat ještě potěšenějšího. Když čtu, nedokážu se odtrhnout, čtu o přestávce v práci, čtu ve vaně, čtu u vaření, čtu prostě všude, protože je to tak úžasné, i když jsou všechny ženy v téhle sérii hodně emancipované, jejich protějšky to vykompenzují. A i když jsou si páry hodně podobné, člověka to prostě nutí číst dál, moc se od sebe neodlišují, ale příběh je popsán tak skvěle, že tohle autorce odpustíte. Clare a Jake, báječné, nehledě na detektivní linku, nad kterou jsem si lámala hlavu a vůbec by mě nenapadl ten podezřelý, který to nakonec byl, tohle bylo správně zamotané a doknale to uhasilo mou žízeň po tajemnu.

10.09.2012 5 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

První díl z nové série od Amandy Quick, pod záštitou cyklu Společnost arkány, popisuje postavu, která se objevila v prvním díle trilogie Paprsky snů Fallona Jonese, který řídí agenturu Jones a spol.
Tak jako v každé knize ze Společnosti arkány, přijde do cesty Fallonovi žena, ke které cítí jisté sympatie. Nehledě na to, že jeho talent Chaosu tu ženu přitahuje, protože i ona je posedlá kospiračními teoriemi.
Isabella Valdézová obdařená silnou intuitivní schopností se ve Scargill Cove skrývá a jak jinak, připojí se k Fallonovi. Společně začnou řešit zdánlivě obyčejný případ a jak to většině zápletkek bývá, rozvine se to ve velké spiknutí, jež sahá až do společnosti.
Kniha mě nadchla, tak jako každá, kterou jsem od autorky četla, prvních pár kapitol mi trvá než se začtu, protože každý příběh je o jiné dvojici, ale čím více čtu, tím více se mi dvojice zamlouvá. Většinou hlavními postavami jsou emancipované ženy, které jsou nerada závislé na mužích, což je dobrý nápad a je pak zajímavé sledovat, jak podlehnou muži, který se snaží o ně starat a po jejich boku se stanou ještě silnějšími.
Opravdu příjmné klidné čtení, kterým si můžete vyplnit volné chvilky. Vřele doporučuji.

02.06.2012 5 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Mario Giordano

Knihu jsem začala číst před dvěma a půl roky a zasekla se po necelých dvě stě stranách, abych ji dočetla až teď. S první půlkou jsem bojovala a svým způsobem jsem ráda za odstup, protože i po těch dvou letech jsem si předešlé stránky vybavila hned po dvou kapitolách a začetla se do druhé půlky daleko snadněji než do první. Možná mě tehdy od čtení odradil fakt, že u nás vyšly pouze dva díly a třetí ne, který jsem hledala i teď a bohužel se ho nedočkám, protože je to škoda nechat sérii nedočtenou. Začnu číst hned druhý díl, ale třetí bude chybět, protože postavu Petra Adama jsem si velmi oblíbila, i sestru Marii. Co mě hodně překvapilo byla míra zálib odstoupivšího papeže Jana Pavla III., který se projevil jako nezdolný důchodce se zajímavými zálibami a mozkem bystřejším než historik s několika tituly. Jsem zvědavá na druhý díl a budu doufat, že se najde nějaká dobrá duše, která třetí díl přeloží.

18.02.2017 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Ian Rankin

Skutečně realistická kriminálka, kde se většina věcí dělá postaru, bez použití té nejmodernější techniky a k tomu jak autor vylíčil prostředí Skotska a dob minulých, kde zemí zmítaly nepokoje, skvělé. Nadchlo mě to, člověka to donutí přemýšlet, kdo je vrah a jaké ho k tomu vedly pohnutky.
Dokonce i mírně nastínil problémy jednotlivých představitelů, tak jemně a nenásilně, že jste to s nimi prožívali taky a přáli si, aby to s nimi dopadlo dobře.

23.10.2016 5 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Kniha byla svým způsobem velmi dobrá, avšak celkový dojem pokulhával. Tento námět není snadné zpracovat, ale autorka má moje sympatie za to, že se Alona okamžitě nezměnila na hromádku neštěstí nebo dokonalého lidumila. Občas mi však připadalo, že to přehání, ale co čekat od člověka, který je přesvědčen o své nadřezenosti. Přesto se mi kniha zamlouvala, i když to bylo o nadpřirozenu, v podstatě to byl "pouhý" teenagerovský příběh o počínající lásce s menším zádrhelem ze strany nevyjasněné sexuality, který je v poslední době v teenagerských románech čím dál častější a je tam vkládán záměrně, aby si "děti" začali uvědomovat, že když je někdo jiný, neznamená, že je hned špatný.
Na pár drobných výtek knihu hodnotím čtyřmi hvězdami a určitě si přečtu pokračování.

10.10.2014 4 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Díl se mi líbil, to nebudu popírat, jen mě mrzí, že kniha má vždy tak vláčný začátek, děj se začíná konečně rozjídět tak až na sté stránce. Přesto děj celkově byl velmi poutavý, i když mi Sokiiny myšlenkové pochody připadají jak divoce skákající zajíc z místa na místo, a pak najednou bum, ví všechno. Právě díky tomu nemůžu dát pět hvězd.

26.05.2013 3 z 5

Klíč k tajemství Klíč k tajemství Jayne Ann Krentz

Autorka opět nezklamala. Miluji její knihy s parapsychologickými prvky. Každou další knihu s touto tématiku netrpělivě očekávám, i když se už předem vím, že hlavní hrdinové budou spolu, tak jako u všech jejích knih, děj jako takový mě vždy potěší. Dokonalá zápletka, která se řeší na dvakrát, protože jsem si po pár knihách všimla, že autorka několik desítek stran před koncem udělá velké bum, ve kterém se vyřeší celá věc a těsně před koncem, když už to vypadá, že budou štěstně žít, nastane druhé bum, po nímž vyřeší zbytek. I když je to v každé knize, tak mě to pokaždé překvapí, přestože si říkám před čtením, že to tam bude, během čtení na to naprosto zapomenu.

05.05.2013 5 z 5

Bezpochyby mrtví Bezpochyby mrtví Charlaine Harris

Musím přiznat, že tatko kniha mě pobouřila. Sookie se mi jeví jako lehká dívka, které se autorka snaží vynahradit roky bez chlapa, ale dělá spíš z ní naprostou dě*ku. Omlouvám se za ten výraz, ale je to tak. Když mě už Sookie přestala po dvou dílech nervovat svou naivitou, tak mě rozzlobila svým chováním s chlapi. Stále se kolem ní nějaký motá a ona s prominutím téměř každému dá a jsem si jistá, že budou ještě další, protože mám za sebou pouze polovinu série. I když byl děj zajímavý, jednotlivé charaktery postav mě spíše znechucují než potěšují.

05.05.2013 2 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Zpočátku jsem byla z knihy nadšená, na začátku nebyly zbytečné dohady, kdo a jak se chová a proč to tak dělá, prostě přátele, ale čím dále jsem četla, tím více mi byla Anna protivná a to raději nepíšu o Rashmin nebo dalších lidech. Nejhůře z toho vyšla St.Clairova přítelkyně Ellie, která v podstatě nic nezpůsobila a byla za tu nejhorší. Přejdu klišé údajného umírání St.Clairovy matky a raději si postěžuji na konec, který mě naprosto dožral a naštval. Mně osobně to jako romantický příběh nepřipadalo, začátek ano, líbil se mi styl kamarádství, kde nebylo nic kromě přátelení a Anniny snahy to tak nechat, ale její hysterie ke konci knihy, kdy nutila St.Claira, aby se s Ellie rozešel mě osobně pobouřila a Anna se mi v tu ránu zprotivila. Kniha měla skutečně zajímavý a poutavý začátek, ale od poloviny to nestálo za nic, dokonce ani ten konec. Moc dobré hodnocení ode mne nedostane.

05.05.2013 3 z 5

Stížnosti Stížnosti Ian Rankin

Naprosto epochální dílo. Celkový dojem z knihy je samozřejmě více než kladný, ale jak to tak u tak skvělých děl bývá, nějakou dobu mi trvalo než jsem se do knihy začetla. Začátek byl pro mě možná nudný. Avšak každý případ musí nějak začít a jelikož je to první díl ze série, musel autor trochu přiblížit hlavního hrdinu. Malcolm Fox se mi moc zamlouvá i se svými démony. Je to osobnost, které si všimnete, když jdete na ulici kolem ní. Dokázala jsem si ho živě představit. Realisticky popsán jakoby to byl např. váš soused. Všechny postavy měly své charaktery, reálné postavy i prostředí se mi zamlouvalo, nehledě na to, jak autor dokázal nevinně vkládat současné problémy Skotska do děje aniž by to nějak narušovalo dějovou linii. Skutečně úchvatné dílo.

10.04.2013 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Kniha se mi moc líbila.

02.04.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Už mnohokrát jsem narazila na obálku knihy, která mě přímo odpuzovala, i když mě třeba anotace zaujala. A jak zde bylo řečeno, kdyby mi nebyl kniha doporučena, zřejmě bych se do ní nepustila, protože ta obálka je naprosto příšerná. Nechápu, co je špatného na původních obálkách, proč mají češi takovou úchylku dělat vlastní obálky, které nedokážou ani v nejmenším vystihnout děj knihy, ale teď už je to jedno.
Na to, že o knize prohlašují, že je to bestseler, z ní nejsem zas tolik nadšená. Trochu mě překvapovaly charaktery postav. Nechovali se podle toho, jak byly z počátku psány. Nejvíce mě asi choval Jace, jak se nechal obalamutit, s tím svým neustálým sarkasmem a ironií, se nechal tak snadno přemoci. Jediná Clary mě trochu potěšila, i když byly jisté pasáže, při kterých bych ji nejraději vystřelila z kecek.
Přesto děj a celkový nápad byl opravdu dobrý, jen mi občas dělal problém se vyznat v těch jejich výrazech. Hlavně když Clary mířila do Kostěného města a na druhé stránce ho pojmenovali Tiché město. Možná mě sem tam i zkalamalo, jak rychle jsem přišla na důležité zvraty. Možná to mohlo být trochu zaobalenější, i když jsem v závěrečné fázi čekala, že jeden z nich vyskočí a řekne, že to nebyla pravda. Nemůžu říct, že postavy byly přímo natvrdlé, ale stane se, že tam kde něco člověk hledá to nenajde a to co má před očima nevidí.
Pevně doufám v to, že následující díly budou lepší, protože každá prvotina má své mezery.

01.04.2013 4 z 5

Jak neztratit lásku Jak neztratit lásku Meg Cabot

Velmi se mi líbil styl, jakým Meg pojala tuto knihu. Neotřelé a nápadité, bavilo mě to. Měla jsem to přečetené hodně rychle, je pravda, že je totaková oddychovka ne moc na přemýšlení, ale občas si člověk potřebuje přečíst něco jednoduššího. Skutečně hezký příběh a možná si přečtu i další díly ze série.

31.03.2013 5 z 5

Zajatkyně plantáží Zajatkyně plantáží Ashley Carrington (p)

Bavit mě to začalo asi od 160 strany. Pořád čekám, kdy tam bude něco víc o té válce a pořád nic.

13.02.2013 2 z 5

Princezna Mia Princezna Mia Meg Cabot

Jestli tenhle díl měl být bomba. Opět se nestalo. Nechápu, proč to trápení autorka dále prodlužuje. Ještě že zbývá jen poslední díl. Víc bych asi nepřežila.

27.01.2013 1 z 5