nikol.03 nikol.03 komentáře u knih

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Jedna z nejpoutavějších a nejlepších knih, které jsem kdy četla. Víc psát nebudu. Prostě do ní jděte! :Dd

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Autorka vás opět chytí za srdce a vy knihu nebudete chtít odložit.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Naprosto miluju a jestli má být něco pohlazení po duši, tak je to právě tato kniha. Postavy jsou velice sympatické a vy budete hltat slovo od slova. Jestli váháte zda do knihy jít či ne, tak to rozhodně udělejte a nebudete litovat.

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Kniha, která mi připomněla Zootropolis. Chvílemi mi přišla příliš dlouhá a vleklá. Možná kdyby měla méně stránek, tak by autorka výjimečně udělala lépe, ale i tak byla kniha poměrně poutavá. Především se mi líbil vývoj hlavní postavy, která si postupem času získala moje srdce a to kdyby mi někdo řekl na začátku, tak se mu vysměji :DD Vedlejší postavy? Pecka, je prostě nejde nemilovat! Asi od toho nečekejte ACOTAR nebo GOT, protože v tom nevidím velkou podobnost a oproti předešlým sériím mi tato přijde o poznání slabší, ale to je jenom můj názor. Jestli si potrpíte na upíry, vlky, hot anděla, víly, mořské panny či čarodějnice, tak tohle je kniha rozhodně pro Vás :D

30.01.2022 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tým Chaol :DDD

22.12.2021 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Velice milá kniha. Jediná škoda, že jsem ji nečetla mladší, protože věřím, že by na mně zanechala ještě větší dojem. Každopádně, když teď někde knihu zahlédnu, tak mám chuť vytesat sochu a to má taky své kouzlo :DD

05.12.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Miluju, miluju, miluju!

04.12.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Přijde mi skvělé, že tato kniha je poměrně stará a tak nadčasová. Asi bych se nebála říci, že Bradbury je americký Čapek :D Jestli váháte zda si knihu přečíst, tak rozhodně neváhejte a přečtěte si ji. Tato kniha je pohlazení po duši. Doporučuji!

04.12.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Krásně graficky zpracované, ale asi jsem od toho čekala víc

06.09.2021 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Čekala jsem vše, ale toto opravdu ne. Tuto knihu jsem četla především na cestách a roušku jsem po dlouhé době opravdu ocenila, protože člověk se při čtení od začátku do konce červená. Líbí se mi jakým stylem to je napsané, avšak strhávám dvě hvězdičky za trochu utahanou druhou polovinu ve které mi přijde, že se nic nového neděje.

29.07.2021 3 z 5