Nikca153 Nikca153 komentáře u knih

Ráda bych napsala smysluplný komentář, ale absolutně mi došla slova.
Velmi silný příběh..

Ke knize jako takové - čtivá, graficky hezky zpracovaná, všechno velmi dobře vysvětleno.

17.04.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Další kniha do které se mi dlouho nechtělo a dlouho mi ležela v knihovně v sekci nepřečtených. Další kniha ke které jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Hltala jsem stránku za stránkou a jenom jsem čekala, kdy se zase pan Darcy vrátí, napínal nás všechny hodně dlouho. Krásná kniha, určitě se k ní opět vrátím :) .

09.04.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Naprosto úchvatná kniha.
Kolikrát jsem měla pocit, že jsem v bažině s Kyou.
Člověk tak trochu očekává, jak kniha dopadne. I když tuší, jak to celé dopadne, nakonec je stejně velmi překvapený, protože takový konec nečekal.
Je to kniha, která v člověku musí zůstat. Kterou když dočte, tak jenom sedí, kouká a nemůže se vzpamatovat.

26.10.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Upřímně se mi moc líbí, jak jsou knihy psané rozdílně. V prvním díle se dozvíte, kdo je vrah až na samém konci knihy. Kdy jste si absolutně jistí, že moc dobře víte, kdo to udělal a na konci zjistíte, že jste úplně vedle. V této knize víte téměř celou dobu, kdo je vrah a nemůžete se dočkat, až to zjistí i hlavní hrdinka. Každá kniha je jiná a přesto je spojuje jedno slovo - Perfektní!
Těším se na další knihy ze série, až zase překvapí :).

23.03.2023 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásný Vánoční příběh!
Samozřejmě nemohly chybět kouzla, těžká rozhodnutí a šťastný konec.
Knížka, která pohladila po duši :)

27.12.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další skvělá kniha.
Nic víc ani psát nemusím!

15.12.2023 5 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

To byla nádhera!
Úžasné příběhy, na některé dozajista nikdy nezapomenu, tím jsem si už teď jistá.
Povídky podivných je knížka, která stojí za pozornost.
Rozhodně není potřeba mít přečtenou celou sérii, aby si člověk tyto povídky užil :).

01.07.2022 5 z 5

Přestože to je drama, tak jsem se kolikrát i zasmála. Knížka mě bavila, velmi dobře se četla, určitě si přečtu i další díla od autora.

21.04.2023 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Knihu Romeo a Julie jsem četla jako maturitní četbu a tentokrát jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě na tento rok.
Samozřejmě je to klasika a každý zná tento příběh o nešťastné lásce, avšak doporučuji tuto knihu číst a zároveň si k ní pustit film, který je téměř totožný, rozhodně to pomůže celý děj lépe pochopit :).

15.02.2023 3 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Na první pohled jsem byla do knížky zamilovaná, její název, barvy. Po přečtení některých komentářů jsem měla lehkou obavu, zda nebudu zklamaná. Ale po prvních pár stránkách jsem věděla, že jsem si vybrala skvěle. Příběh si člověk musí hned zamilovat, postavy si oblíbit. Od půlky knihy jsem hltala stránku za stránkou a ke konci mnou projížděl mrazivý pocit. Je to oddychovější čtení, ale rozhodně za to stojí. Závidím každému, kdo si knihu může poprvé přečíst! Přeji všem krásné čtení, nebudete zklamaný! :)

03.06.2022 5 z 5