nicolettkaa nicolettkaa komentáře u knih

Zemři, blázne Zemři, blázne Karl Zuchardt

Podle mě je v knize až moc postav, které nakonec do děje nijak významně nezasahují a vůbec by mi v knize nechyběly. Kniha se sice čte dobře, ale nezaujala mě natolik, abych se k ní v budoucnu chtěla vracet.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha jejíž název je v rozkazovacím způsobu.

20.09.2019 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Asad a jeho stádo velbloudů je prostě top! Z této série řádím Marca mezi ty nejlepší (prozatím). Je to možná ale tím, že knihu nemám "zkaženou" filmem. Samozřejmě by se našli nějaké drobnosti, které by se dali autorovi vytknout (Marcovi supermanovské schopnosti), ale ve výsledku mi to vlastně ani zas tak moc nevadilo. Baví mě také Hardyho linka, hodně jsem jeho pokrok prožívala s ním, stejně jako Carl. Teď chvíli pauza a pak hurá na Nesmírného.

11.09.2019 5 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Opravdu mě to stálo hodně úsilí a přemáhání, abych knihu vůbec dočetla. Hlavně ta druhá část mi dělala problém. Věčně toulání po hospoádch, pivo teče proudem a hlavní hrdina se diví, že si ho v cizí zemi nikdo nevšímá a nechtějí mu pomoci. Pro mě naprosto nepochopitelné.

Vzhledem k úctě všech horníků a hlavně těch, kteří se z dolů už nevrátili knihu nehodnotím. Hodnocení by nebylo valné.

Kniha zařazena do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, jejíž děj se odehrává v Ostravě.

11.09.2019

Limonádový Joe Limonádový Joe Jiří Brdečka

Jako celek se mi Limonádník nečetl moc dobře, přestože mám Divoký západ ráda. Je pravda, že jsem se několikrát ze srdce zasmála, ale kniha mě nějak moc neučarovala alespoň prozatím. Časem zkusím dát Joeovi druhou šanci a uvidíme. Třeba to bude lepší. Hodnocení se prozatím zdržím.

03.09.2019

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

!!!POZOR, KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Téma hlavního vyšetřovaného příběhu je opravdu hodně drsné a temné. Nejhorší na tom je, že se podstatná část zakláda na pravdě. Nepochopím, jak si někteří jedinci mohou myslet, že jsou více než někdo jiný a rozhodovat o jeho bytí či nebytí.
Na konci mi stejně jako většině komentujících spadla brada. Nečekala jsem takový obrat.
Hvězda dolů za to, že Jussi s některých postav v příběhu dělá superhrdiny :D
A doufám, že v další knize se dozvím něco o životě Asada a dva naťuknuté případy se už vyřeší. Hlavně ten co dal za vznik celému oddělení Q.

03.09.2019 5 z 5

Proč jsem se neoběsila Proč jsem se neoběsila Halina Pawlowská

Styl humoru Haliny Pawlowské opravdu není pro mě. U celé knížky jsem se pousmála jen jednou, což je tedy opravdu málo. Nebavilo mě to, do dalších jejích knih se už pouštět nebudu. Zvědavost byla ukojena, to stačí.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha od současně píšící české autorky.

(Příště bych sáhla po jiné.)

29.08.2019 1 z 5

Pět japonských novel Pět japonských novel Jasunari Kawabata

Nevím, jestli je to dobou napsání knih, jinou kulturou nebo špatným překladem, ale novely si místo v mé knihovně nenašly. Jsem ráda, že jsem vyzkoušela něco jiného. Znovu bych už ale nečetla.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha od asijského autora.

20.08.2019 2 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Příběh, při kterým běhá mráz po zádech, při kterém se neubráníte vrtění hlavou nad nesmyslností obvinění, při kterém cítíte každé křupnutí kostí a natažení svalů při výkonu práva utrpného, při kterém vám ukápne slza nad nespravedlností světa....

Už je to několik let, co jsem Kladivo četla, ale pořád ho mám v živé paměti.
"Místo toho, aby jsme zburcovali svět, čekali jsme na zázrak."

Málokdy dávám plný počet, ale tato kniha si ho bezesporu zaslouží. Nemůžu jinak než doporučit.

15.08.2019 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Už delší dobu přemýšlím, co ke knize napsat. Napadlo mě jen to, že přesně takto má vypadat historický román. Pro mě je to od paní Loukotkové druhá kniha a už teď se těším, až mi do ruky přijde některá z dalších.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

10.08.2019 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!! Podle mě o něco lepší než Zabijáci, ale Žena v kleci se mi přece jen líbila asi o trochu víc. Vzkaz v láhvi má neotřelý námět, ale některé pasáže byli až moc zdlouhavé a možná i zbytečné. Nebylo by na škodu vynechat část o požárech, které s případem neměli nic společného. Rozdvojená osobnost Rose / Yrsa bude snad více rozebrána v dalších dílech (opravdu jim trvalo tak dlouho to poznat?). Jinak nemám knize moc co vytknout, čte se dobře, nepostrádá napětí a hlavní padouch je opět ukázkový psychopat. Jen mi chyběl dovětek, jak dopadla Isabela a jak se podařílo najít malého Benjamina.

09.08.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Zabijáci se mi líbily o trochu míň než Žena v kleci, ale i tak je to dobré počtení, od kterého se nedá odtrhnout. Zajímalo by mě, kde Jussi čerpá inspiraci, protože konec byl teda dost masakr a hlavní aktéři se také dost vymykali tabulkám. Těším se na další díly.

25.07.2019 4 z 5

O čertech, obrech a dobrých lidech O čertech, obrech a dobrých lidech Jan Červenka

Sbírku pohádek jsem našla v knihovně naší babičky. Nepamatuji si, že bysme si z ní v dětství někdy četly. Přestože mám pohádky ráda do dnes, většina zde uvedených mě moc nezaujala. Morbidita by mi ani nevadila, ale přišli mi takové nijaké a dějově moc osekané. Beru to tak, že nejsem cílová skupina, jinak by bylo hodnocení ještě horší.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

18.07.2019 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Pejsek a kočička je klasika. Pohádku o panence, která tence plakala, jsem jako dítě znala nazpaměť a byla moje nejoblíbenější. Pohádky jsme měli i na kazetě. Doteď mě mrzí, že se kazeta někam postupem času vytratila. Méně známé pohádky jsou trochu slabší, obzvláště ty ve kterých vystupuje sám pan Čapek. Proto jsem ubrala jednu hvězdu.

10.07.2019 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Přestože jsem viděla první film, knihu jsem si skvěle užila. Carl je tak skvěle otravná postava, že mu nejde nefandit, Asad se mi líbil v knize snad i víc než ve filmu :D Těším se na další díly.

24.06.2019 5 z 5

Zajíc Ušáček a jeho rodina Zajíc Ušáček a jeho rodina neznámý - neuveden

O tuhle knížku byl u náš vždy boj, protože byla naše nejoblíbenější pohádková. Přečetla jsem si ji znovu a pořád má stejné kouzlo.

15.06.2019 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Než jsem knihu začala číst, netušila jsem, že má vlastně dva autory píšící pod pseudonymem. Po přečtení to ale dost věcí vysvětlovalo. Opakující se informace několikrát znova a znova. Nevím, jestli to byl nějaký skrýtý záměr nebo si autoři myslí, že přes dvě stránky neudrží čtenář informaci v hlavě. Přechozí díly jsem nečetla (což příležitostně napravím), přesto jsem v půlce už tušila, jak to dopadne. Sice se čte dobře, ale žádná hitparáda to není ;-)

14.06.2019 3 z 5

Jak se hraje na dveře a jiné muzikantské pohádky Jak se hraje na dveře a jiné muzikantské pohádky Ilja Hurník

Tuhle knížku mám doma už od první třídy a netuším, jestli jsem ji vůbec v dětství přečetla, protože si tyto pohádky vůbec nepamatuji. Během večera jsem je stihla všechny, některé mě zaujaly víc, některé míň. Pohádky jsou neotřelé a vesměs pozitivní. Celkově to vydalo na slabší 4 hvězdy.
Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha, ve které hraje důležitou roli hudební nástroj.

14.06.2019 4 z 5

Bůh či ďábel Bůh či ďábel Jarmila Loukotková

!!!POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Je obdivuhodné, že paní Loukotková dokázala vykreslit vývoj charakteru maršála de Retze natolik, že jsem ho během knihy obdivovala, sympatizovala s ním, bála se o jeho majetek, později o zdravý rozum a nakonec jsem se těšila z rozsudku. Ačkoliv mě mrzelo, že nebyli potrestání všichni viníci. Valný důkaz toho, že spravedlnost neexistuje, obzvlášť když je ve hře majetek, bohatství a moc.

"V posledním kratičkém okamžiku života se ještě stačila vynořit myšlenka, rychlejší než čas. Chtěl jsem, aby umírali s vědomím, že je lidská spravedlnost na světě. Sám umírám s vědomím, že není."

06.06.2019 4 z 5

Musela jsem mlčet Musela jsem mlčet Mazarine Pingeot

Asi do půlky knihy jsem si říkala, co to je a marně hledala nějaký hlubší význam. Druhá půlka už byla o něco lepší, ale ani tak jsem z ní nebyla nadšená. Muset mlčet o svém původu, o svém otci a svém životě určitě nebylo jednoduché, stejně tak pronásledování novináři po zbytek života, obzvláště v nesnadných životních situacích. Téma, které by si zasloužilo mnohem lepší zpracování.

02.06.2019 1 z 5

Piercing na duši Piercing na duši Josef Pepson Snětivý (p)

Po přečtení zdejších komentářů jsem se knihy docela děsila. Po přečtení knihy jsem zjistila, že mé obavy byly zcela na místě. Sice se čte poměrně dobře, ale všechny postavy mi lezly na nervy jak chováním tak dialogy. Vždyť tam z nich nebyl nikdo normální! Tohle už nikdy víc, děkuji.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako kniha s oxymórem v názvu.

30.05.2019 1 z 5