Musela jsem mlčet

Musela jsem mlčet https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224089/bmid_musela-jsem-mlcet-Mfs-224089.jpg 2 2 1

Mazarine Pingeot vzpomíná na Francoise Mitterranda. Ovšem z pohledu dcery, nikoli političky. Mazarine věděla, kdo je její otec, staral se o ni. Fungovali prakticky jako normální rodina. Jen o tom nemohla nikde mluvit. Tajilo se to. Jezdili spolu na víkendy, na dovolenou, chodívali i do restaurace, otec za ní chodil do nemocnice, když měla nehodu při jízdě na koni. Pouze se o tom nemluvilo. Do jisté míry zde zapůsobila i nepsaná gentlemanská dohoda s francouzským tiskem. Mazarine se stala objektem zájmu bulváru až ve svých sedmnácti nebo osmnácti letech. V knize líčí i tuto událost. Stejně jako později třeba setkání s Mitterrandovou oficiální manželkou Danielle. A líčí i otcovu smrt - opět z pohledu dcery. Zaměřuje se proto pouze na to, jak to vnímala sama, jak otec ležel u nich doma, jak se s ním matka loučila. Prostřídávání zápisků ze současnosti se vzpomínkami na minulost působí v jednu chvíli i překvapivě dramaticky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Víkend

Bouche cousue , 2005

nicolettkaa
02.06.2019 1 z 5

Asi do půlky knihy jsem si říkala, co to je a marně hledala nějaký hlubší význam. Druhá půlka už byla o něco lepší, ale ani tak jsem z ní nebyla nadšená. Muset mlčet o svém původu, o svém otci a svém životě určitě nebylo jednoduché, stejně tak pronásledování novináři po zbytek života, obzvláště v nesnadných životních situacích. Téma, které by si zasloužilo mnohem lepší zpracování.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

Francie autobiografické prvky potomci prezidentů

Autorovy knížky

Mazarine Pingeot