Nickky Nickky komentáře u knih

Divergence Divergence Veronica Roth

Upřímně? Když jsem Divergenci začala číst, nechápala jsem, co na ní všichni vidí. Přemýšlela jsem o společnosti, která se v knize objevila. O společnosti, která se nebrání tomu, že jejich děti si zvolí jednu z pěti frakcí a podle jejich zásad se pak chovají. Možná to může být i tím, že hrdinové v této knize jsou odmalička vychováváni, že si musí vybrat jednu frakci, do které chtějí patřit,a tak jim to už přišlo vcelku přirozené. Nebo to třeba bude více objasněno v Rezistenci.
Každou chvíli se mi v hlavě objevil obraz společnosti v Hunger Games. Nikdo se nemohl postavit proti tamějšímu vedení, jinak by to totiž krutě odnesl. Ale v Divergenci? Vlastně pořádně nevíme, co by se stalo, kdyby lidé nesouhlasili s tím, že si musejí vybrat jednu frakci.
Na druhou stranu: Když pomineme myšlenku - Co by, kdyby - a nebudeme knihu přiliš srovnávat s Hunger Games, dostaneme kvalitní dystopii, která má i velmi zajímavý námět - Strach. Bojování s ním a následné překonání strachu.
Pokud si chtete čtení této knihy užít, zkuste přestat myslet na "nelogické trhliny". Třeba to byl autorčin záměr a chtěla ukázat společnost, která se jeví jako dokonalá ( propracovaností jednotlivých frakcí, jejich schopnosti,...) , ale nikdy nemůže fungovat. Proto jsou v knize divergentní jedinci - neexistuje člověk, kterého můžeme " zaškatulkovat" do určité frakce.
Co se hodně líbilo, byla řada zajímavých myšlenek: “I have a theory that selflessness and bravery aren't all that different.” nebo “Fear doesn't shut you down; it wakes you up."
Za sebe dávám 5. hvězdiček.

10.06.2013 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

K Pokrevním poutům jsem se dostala po dočtení 6. dílu VA. První věcí, ze které jsem měla obavy, byla skutečnost, že je příběh vyprávěn z pohledu Sydney. Hodně jsem si oblíbila Rose, a tak jsem měla obavy, jak si na Sydney zvyknu ( protože to, co se dělo s Adrianem a Jill mi došlo hodně brzy. Je však logické, že Sydney - jakožto alchymistce - to chvíli trvalo.).
Také jsem se obávala, aby úroveň po skvělé sérii VA nějak neklesala. Moje obavy byly naštěstí zbytečné a já se nemůžu dočkat, co přinese Zlatá lilie. Všem, co četli Vampýrskou akademii doporučuji =)

25.05.2013 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Kniha má velice zajímavé téma. Z toho důvodu jsem si ji také přečetla. První půlka mohla být podle mě trošku lepší, ale všechno se zlepšilo v závěru knihy. Celkové hodnocení: 3 (ale velmi silné) hvězdičky

11.05.2013 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Kniha mě zaujala svou obálkou - ta je prostě nádherná! :) Nadpozemskou doporučuji všem, co mají radí knihy o andělech ( pokud jste četli např. Zavrženého a líbil se vám, tak tato kniha bude trefa do černého ;-) ). Od začátku mě kniha bavila. Pak ovšem přišla na řadu trošičku nudnější část. Jakmile se přes ni dostanete, čeká vás vynikající závěr. Příjemná pohodová kniha. Za mě čtyři hvězdičky.

07.05.2013 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Opravdu škoda toho nevyužitého potenciálu :/ Knížka měla tak zajímavý nápad, ale něco mi na ní nesedělo. Možná to bylo stylem psaní..... Každopádně nepatří k nejhorším - spíše taková oddechovka :)

23.04.2013 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha mě zaujala už na první pohled, díky své zajímavé obálce a anotaci. Nakonec jsem si ji půjčila v knihovně, začala číst a konečné pocity? Nejdříve jsem si říkala, že duchařina nebude nic pro mě. Jakmile se v však objevila Anna začala mě knížka opravdu bavit. Také se mi moc líbilo, že byla vypravována z pohledu Case (kluk). Takže kolik hvězdiček mám dát? Co se týče žánru - velmi povedený kousek a proto dávám rovných 5* Uvidíme jaké bude pokračování ;-)

24.03.2013 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Byla jsem překvapená a to hodně. Knížku jsem si vypůjčila v knihovně spíše se zvědavosti. Potom jsem ji měla nějakou dobu v poličce a přemítala jsem, zda-li ji nemám raději vrátit do knihovny a vůbec ji nečíst. Nakonec jsem si dala závazek, že ji přečtu. Začala jsem číst a musím opravdu uznat, že mě kniha ( i S.Meyer) moc překvapila. Jakmile " přelouskáte" trošku pomalejší začátek, knížka vás vtáhne do děje, nebudete moci přestat číst. V knize nehledejte nějaké zběsilé honičky a boje s mimozemšťany. Hledejte v ní naději, sílu lásky , přátelství a také to, že není na škodu vykročit z řady a mít svůj vlastní názor. Pokud nemáte sci-fi zrovna v oblibě, možná je čas začít právě teď a s touto knihou (Pro lidi, kteří nemají rádi sci-fi" tuto knihu doporučuji - já sama jsem dříve sci- fi nevyhledávala, ale teď se tomuto žánru vůbec nebráním ;-)) Kniha předčila moje veškerá očekávání.

23.03.2013 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Tak jsem se odhodlávala jestli tuto knihu číst nebo nečíst. Měla jsem ji vypůjčenou delší dobu a stále ne a ne ji přečíst. Možná právě proto mě mile překvapila. Čtení je spíše takové oddechové, ale nechybí ani ta "špetka" napětí ke konci knihy. Hodnotím proto čtyřmi hvězdičkami (konečné hodnocení: 3,5). Pokud hledáte knížku, u které nemusíte moc přemýšlet, sáhněte právě po Škole noci ;-)

16.03.2013 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Na začátku jsem se nemohla do knížky vůbec začíst, pak ale mile překvapila. Konec byl naprosto parádní. Kolik dát hvězdiček? Vyšlo mi to tak na 3,5. Když zaokrouhlíme, dávám knížce 4 hvězdičky. Asi bych si měla sehnat pokračování! :)

09.03.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Když jsem začala číst druhý díl této trilogie, vůbec by mě nenapadlo, co se doopravdy stane! ( ano nějaké nápady jsem měla, ale S.Collins mě teda překvapila! - a to hodně). U prvního dílu jsem věděla děj ( nejdříve shlédnut film, potom přečtena kniha) a tak mě nečekala žádná " nepříjemná" překvapení. Zato u druhého dílu jsem prožívala plno emocí. Chvíli se budete smát a chvíli plakat a stránky vám budou ubíhat rychle před očima. Moje hodnocení je tedy jasné: 5. hvězd zcela zasloužených PS: Hlavně nečtěte dopředu poslední větu, vyrazí vám dech :D

04.03.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tak jsem statečně odolávala delší dobu :D Ale nakonec se nedalo nic jiného dělat, než si tuto knihu přečíst - všude tolik kladných recenzí! Rezervovala jsem si v knihovně první díl a netrpělivě čekala až si ho přečtu. Od knížky jsem očekávala hodně. To jsem ani nečekala, že ona bude ještě lepší než jsem si myslela. Vtáhne vás do děje od prvního písmenka a nepřestane vás bavit až do samého závěru. Rozhodně doporučuji ;-)

14.02.2013 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tak ze začátku jsem měla chuť knížku okamžitě odložit. Je dobře, že jsem tak neudělala Při čtení druhého dne mi začalo konečně docházet o čem , knížka ve skutečnosti je - o pravých hodnotách života, jako je rodina,přátelé,...
Zjistíte, že knížka má mnohem větší poslání, než jste si mysleli. Chvílemi se budete smát a chvílemi plakat. Možná vás donutí k zamyšlení nad vlastním chováním.
Když jsem začala knihu číst, měla jsem velké očekávání jaká bude. A musím říci, že mě příjemně překvapila a dokonce předčila má veškerá očekávání.
Chvíle před koncem je knihou, kterou musíte číst více jak jednou, abyste pochopili všechno, co nám chtěla sdělit.

05.02.2013 5 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Knížka nebyla nijak špatná, ale ani ničím neoslnila. Co mi vadilo, byl místa až rozvláčný děj.. Celkově se toho za 300 stránek neudálo skoro nic. Po pokračování ale ze zvědavosti sáhnu :)

04.02.2013 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Přes všechny kladné ohlasy jsem nemohla odolat a přála jsem si knížku k Vánocům.Dostala jsem 3.díl VA (Stínem políbená). Musela jsem si tedy přečíst podrobnější popisy prvního a druhého dílu,abych vůbec věděla o co jde.Po prvních stránkách jsem si přemýšlela, jestli vůbec pokračovat ( a ptala jsem se sama sebe "Co jsem si to koupila?")Rozhodla jsem se pokračovat. Po dalších stránkách jsem už se čtením nemohla přestat ( ať chcete, nebo ne, ona vám Lissa,Rose, Dimitrij,.. nakonec přirostou k srdci)Tajemné,vzrušující, místy romantické a smutné ( i ta slza mi ukápla).Rozmýšlela jsem se mezi 4- 5 hvězdami a nakonec dávám 5*, protože tato knížka si je zaslouží. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

02.01.2013 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Tato knížka nejde ohodnotit jinak než 5 hvězd. Vtáhne vás do děje a napíná vás až do samotného konce.
Moc se mi líbilo prolínání mezi jednotlivými postavami. Přestože má knížka otevřený konec, předčila má veškerá očekávání. A ten zvrat ke konci! :)
Vřele doporučuji.

07.12.2012 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka mě upoutala svou nádhernou obálkou.
Nejdříve se mi do čtení moc nechtělo,ale pak.... nešlo přestat! :) Skvělá knížka, těším se na pokračování

27.11.2012 4 z 5