Ni.kk.i Ni.kk.i komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Dějově se mi to líbilo maličko více než Jeho banán. Ale... U knížky Jeho banán jsem se nasmála teda víc. Také mi vadil až přehnaný zájem o hrdinčino panenství. (To vážně neměla její sestra, babička, zkrátka všichni, nic jiného na práci než neustále řešit to, že je Hailey panna?). U obou knih mě také zarazil nedostatek sexu u hrdinek (jedna měla sex jen jednou v životě a druhá je panna) a na řadu přichází dva vulgární nadržení sexy chlapi, kteří se do nich jako zázrakem zamilují. (Copak to asi vypovídá o autorce? :-D) Líbilo se mi to, ale čekala jsem víc. Znovu číst nemusím.

05.11.2020 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Ač na tenhle typ knížek moc nejsem, tak se mi to celkem líbilo. Situace které bych opravdu nečekala a ta chemie mezi hlavními hrdiny... To jejich neustálé popichování, jako dobře sehraná přestřelka.... Prostě super. Ale přiznám se, čekala jsem od knížky víc. První půlka byla úžasná, bavila mě a smíchy jsem se mohla potrhat... Asi od druhé poloviny už se nebylo čemu smát a po přečtení jsem byla trošičku zklamaná. Chyběl mi tam zkrátka nějaký ten hlubší cit. To se do sebe zamilovali vážně jen kvůli nadrženosti a sexu?... Zkrátka knížka na jedno přečtení.

02.11.2020 3 z 5

Džemy a zavařeniny Džemy a zavařeniny Jill Norman

Úžasná knížečka... Až se sliny sbíhají.

28.10.2020 3 z 5

Orechy Orechy Jill Norman

Pěkná knížečka s fajn recepty na konci.

06.10.2020 3 z 5

Med Med Jill Norman

Tato maličká knížečka určitě nadchne svým vzhledem. Moc pěkné provedení a na konci knížky recepty s medem, je velké plus.

28.09.2020 3 z 5

Káva Káva Jill Norman

Vizuálně pěkná knížečka se zajímavostmi o kávě s recepty na přípravu různých druhů kávy a dezertů.

08.09.2020 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Geniální dílo. "V" patří k mým oblíbeným postavám jak v knižním, tak filmovém světě. Velký DÍK tvůrcům, že stvořili něco tak úžasného a zároveň (svým způsobem) děsivého. Musím ale přiznat, film se mi líbil o maličko více. V komiksu mi hold chyběla ta scéna s davem masek (kdo viděl film, ví) a také vztah Evi a "V" se mi ve filmu líbil více. Jinak naprostá bomba!

07.09.2020 5 z 5

Divosi Divosi Don Winslow

Styl, jakým je kniha napsána, mi vůbec nesedl. Jinak postavy i děj super. Film se mi ale líbil více.

28.08.2020 3 z 5

Pod pokličkou 2 Pod pokličkou 2 Kamila Teslíková

Kdo rádi vaří, tak určitě doporučuji přečíst. Tato knížka nabízí rady, typy a zajímavosti o různých surovinách a k nim vždy jednoduchý recept, jak se dá daná surovina využít v kuchyni.

23.08.2020 4 z 5

Tisíc a jedna noc (komiks) Tisíc a jedna noc (komiks) Daniel Bardet

Tento komiks mě zklamal. Příběhy Tisíc a jedné noci jsou v komiksu jen dva a ještě k tomu zkrácené. Co se týče krále a Šahrazád, tak je jim věnována jen jedna stránka. Dvě hvězdy za ilustraci a pěkné, bohužel jen dva, příběhy.

23.08.2020 2 z 5

Čaje a byliny Čaje a byliny Jill Norman

Zajímavá knížečka s informacemi o čaji. Veliké plus za recepty na různé druhy čajů a dezertů z čajů na konci knížky.

07.07.2020 3 z 5

Rituál Rituál Matt Baglio

Koho alespoň trochu zajímá toto téma, tak tuto knihu rozhodně doporučuji si přečíst. Je tam spousta zajímavých informací o exorcismu, jeho historii, vývoji a postoji církve. Moc se mi líbil i samotný děj z pohledu začínajícího exorcisty. Čtenář tak může nahlédnout, co vše toto poslání obnáší.

06.07.2020 4 z 5

Jeden život nikoho Jeden život nikoho Petr Studený

Milá kniha o životě opravdu obyčejného člověka, který si na nic nehraje a snaží se dělat vše pro zabezpečení rodiny. Moc mě tato kniha nadchla jak příběhem, tak i způsobem jak je napsána. Člověk se při čtení musí zamyslet i sám nad sebou a co je pro něj opravdu důležité. Mám ráda knihy, co chtějí člověku něco důležitého sdělit, co nutí člověka zamyslet se a tato kniha to rozhodně splnila.

22.01.2020 5 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Knížek s upíří tématikou jsem přečetla hodně. Tahle mě ovšem mile překvapila. Moc se mi líbilo, že se nechal spisovatel inspirovat starými pověstmi a folklorem o upírech. Přijde mi to originální a zcela jiné než jak se o upírech píše dnes. Jediné co mě ale mrzí je, že mi závěr děje přišel tak nějak urychlený. Určitě se ale budu shánět po další knize Polibek smrti.

14.03.2019 4 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Možná jsem udělala chybu, že jsem zkoukla nejprve film než si přečetla knihu. Oscar Wilde píše opravdu hezky, ale nějak si nemůžu pomoct, film se mi líbil více. Některé pasáže (spíše většina) v knížce mě nudila a upřímně měla jsem problém knížku dočíst. Nakonec mám přečteno a... Nic moc.

09.07.2018 3 z 5

Velké putování Vlase a Brady Velké putování Vlase a Brady František Skála

Pěkný komiks. Narazila jsem na něj náhodou, neodolala a koupila. Ilustrace jsou opravdu povedené a příběh se čte jedna radost. Snad se bude mé dcerunce, k narozeninám, líbit.

25.06.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Toto je první knížka, kterou jsem si koupila, přiznám se, jen kvůli krásnému obalu a ilustracím. Po přečtení, nelituji. Příjemné čtení do pohody. Člověk se u toho nejednou mile usměje, zamyslí či snad chytí slinu na něco dobrého k zakousnutí... :D

11.06.2018 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tohle byl, dle mého názoru, nejslabší díl z celé série Milénia. Příběh není špatný, ale děj se poněkud táhne a i když se Lagercrantz ze všech sil snaží napodobit Larssona, tak Larsson to prostě není a nikdy nebude. Dívkou, která kopla do vosího hnízda měla série Milénia definitivně skončit. Muž, který hledal svůj stín už je pouhý výkřik do tmy.

05.06.2018 3 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Naprosto úžasná kniha! Perličky o sexu podtržené vtipnými kresbami... Zajímavé, poučné a člověk se u toho i mile zasměje... Kdo rádi sex (:D) a chcete se o něm něco zajímavého dozvědět, rozhodně sáhněte po tomto BOŽÍM Sexkomiksu.

23.04.2018 5 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Naprosto úžasná knížka a mně (jakožto prvorodičce) moc pomohla. Rozhodně doporučuji a každá, novopečená, maminka by si jí měla povinně přečíst.

28.03.2018 5 z 5