Ni.kk.i Ni.kk.i komentáře u knih

Pátá dohoda Pátá dohoda Don Miguel Ruiz (p)

Přiznám se, nedočetla jsem. Skoro celá kniha bylo jedno velké shrnutí Čtyř dohod a ke konci knížky, šup s pátou dohodou. Čtyři dohody se mi moc líbili, ale tohle byla ztráta času.
Souhlasím s komentářem bara5465.

27.03.2018 1 z 5

Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy Lenka Geislerová

Reflex nečtu, takže jsem o sloupcích Lely Geislerové nevěděla a na tento komiks mě nalákala známá. Moc si ho chválila, tak jsem si ho nakonec také koupila a dnes dočetla poslední stránku. Jak vtipné a pravdivé... :-D Zen žen si rozhodně musí přečíst každá žena... ;-)

13.03.2018 3 z 5

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Tento díl mi přišel trošičku vlažnější než předchozí, co jsem četla, ale o to víc brutální. Sledovat život uvnitř vězení mě, musím se přiznat, moc nebavilo. Já ráda akci a té se mi v začátku komiksu moc nedostávalo. Sranda začala až s Guvernérem a samotný závěr tohoto dílu opravdu stál za to.

31.12.2017 3 z 5

Pod pokličkou Pod pokličkou Kamila Teslíková

Úžasná knížka plná zajímavostí, rad a tipů (i pro maminky) o různých surovinách. Od pečiva po maso, atd. Rozhodně doporučuji zkouknout i stejnojmenný seriál.

31.12.2017 4 z 5

Nala a Damajantí Nala a Damajantí Vladimír Miltner

Krásný příběh o lásce a oddanosti, kterou nepřemůže jak lstivý bůh, tak lidské chybování.

07.11.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Čteno už podruhé a určitě ne naposled. Jo Nesbo je skvělý spisovatel, který se nebojí zajít až za hranice brutality, což se v této knize potvrzuje. Jak mohl dát dohromady takový děj..... No nemám slov.

Kam až je schopen člověk zajít, když mu jde o život? Až za hranice své představivosti...

01.11.2017 4 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Ivan Skála

Ivan Skála píše krásné básně. Z Malých zázraků mě ale tato nadchla nejvíce:

BUĎ MI....

Buď mi jarem, které zpívajíc
vchází do vsí, zpola spících ještě,
které chodí hlínou oranic
širokými šlápotami deště.

Nožem buď, jenž tepny otevře,
když krev prudkou unést nedovedou,
nebem buď, jež na mne zanevře,
když se oči zamží blankou šedou.

Dálkou buď, jež vábí kroky mé,
buď mi bičem, jenž mne z brázdy zvedne.
A mé hlavě horké, vášnivé
stínem chladivým buď za poledne.

Jestli mne máš ještě raději,
buď mi vším, čím chtěl bych být a nejsem,
nebo aspoň jednou drahou alejí,
jednou cestou, jedním drahým lesem.

Buď mi, buď mi hůlkou z javora,
kterou ten, kdo najde, smí pak nésti,
která dřív, než srdce okorá,
dovede ho k prostinkému štěstí.

Buď mi možností i ortelem,
buď mi nejen křídlem, buď i kotvou.
A kdybych sám pod bolestí klesal něm,
přej mi podělit se s tebou ještě o tvou.

Buď mé touze nad Ithakou dým,
buď mé žízni ojíněným džbánem.
Buď mi toho jitra znamením,
do kterého jednou navždy vstanem.

07.09.2017 3 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Gothamské podsvětí z pohledu místního zločince. Azzarello bravurně popsal a vylíčil tento temný a zkažený svět zločinu....Smekám.

04.12.2016 4 z 5

Poe měl vskutku černou duši psychopata. Některé jeho povídky byly opravdu povedené, u jiných jsem se maličko ztrácela v ději a u dalších mi zůstával rozum stát.... Jak mohl něco takového napsat?
Jeho zvrhlá fantazie sahala opravdu hodně hluboko a v jeho strašidláckých povídkách je to znát.

30.11.2016 3 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Tento cestopis zbožňuji a patří k mým oblíbeným knihám. Pan Mareš své putování krásně vylíčil a do nejmenších detailů popsal, až se mi chvílemi tajil dech nad krásou Brazilského pekla. Musím se přiznat, že mu toto dobrodružství závidím a myslím si, že každý kdo tuto knihu četl, měl nutkání sbalit se a vyrazit.....Kam? Na Kurupiru! :)

29.11.2016 5 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Lansquenet jsem si zamilovala od první knížky, tak jsem doufala ve Viannin brzký návrat.
Mé přání se vyplnilo a o to víc jsem si Broskve pro otce Francise vychutnávala.
Čokoláda pro mne zůstává stále jasnou jedničkou, ovšem Broskve pro otce Francise je skvělým vyvrcholením celé trilogie.

Velký dík Joanne Harrisové, že na Lansquenet nezapomněla.

15.08.2016

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Joanne Harris píše nádherně a Čokoláda patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Krysařovy střevíce mě ale trošičku zklamaly. Některé pasáže mi přišli maličko chaotické a celkový děj mě moc nenadchl.
Zkrátka to nebylo tak propracované jako Čokoláda.

Čokoládu jsem si opravdu vychutnávala, Krysařovy střevíce jsem slupla jedním dechem.

10.06.2016 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Dějově se mi to moc líbilo, ale povahy postav mi požitek z četby trochu znechutily.
Jediný, kdo mi asi nejvíc sedl, byla služebná Nelly Deanová, ale i tu bych v některých chvílích nejraději nakopla.
Těšila jsem se, až bude tomu utrpení konec a každý dostane, co si zaslouží...hlavně Heathcliff.
A jak jsem se blížila konci přestala jsem doufat, že i na něho dojde a začala věřit, že je nesmrtelný. (Díky bohu není.)
Abych to zkrátila...konec mě překvapil a potěšil. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.
Ovšem film z roku 1992 se mi líbil více.

20.04.2016

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Že to není od Larssona je znát. Není to špatné, ale prostě už to není ono. Lagercrantz to napsal skvěle, o tom není pochyb. Přesto mi některé postavy připadaly jako by to nebyly ony a celkový děj mě nenadchl tak jak by měl.
S Larssonem měla sága Milénium zkrátka definitivně skončit.

03.04.2016 4 z 5

Tento poslední výtvor božského Stiega Larssona jsem si vychutnávala.
Závěrečná show je velkolepá a na jméno Lisbeth Salanderová určitě jen tak nikdo, kdo tuhle trilogii četl, nezapomene.
Tato dívka totiž kopla do opravdu velkého vosího hnízda. :)

16.02.2016 5 z 5

Čado - Tajemství čajového obřadu Čado - Tajemství čajového obřadu F. H. Richard (p)

Nikdy by mě nenapadlo, že "obyčejný" čaj může mít tak bohatou historii a už vůbec by mě nenapadlo, jak důležitou roli v japonské historii hrál.

Rozhodně mě tato kniha překvapila a doporučuji ji všem, kdo se alespoň trochu zajímá o "čaj". :)

09.01.2016 3 z 5

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

A je to tu!
Vztahy se postupně bortí a Rick se nám konečně...zcvoknul? Nebo snad jako jediný prozřel? Každopádně mě tento díl ani v nejmenším nezklamal. Děj se čím dál tím více vyostřuje jak akcí, tak vztahově a čtenář se (tedy alespoň já) díky tomu více a více zažírá do děje.
Už se těším na pětku :)

25.12.2015 5 z 5

Vějíř – sborník české mangy 2015 Vějíř – sborník české mangy 2015 Michal Wokoun

Můj první Vějíř a musím napsat...Průměr. Některé povídky jsou po vizuální stránce opravdu povedené. Poetické, temné, krásné a hlavně originální....to se musí nechat. Co se týče děje, mě ani jedna nenadchla.
Určitě to ale není můj poslední Vějíř, tak doufám, že příští se mi bude líbit více.

25.12.2015 3 z 5

Bezpečí za mřížemi Bezpečí za mřížemi Robert Kirkman

Napětí se stupňuje. Nikdo nemůže nikomu věřit. Stačí aby jednomu z nich ruplo v bedně a v bezpečí není nikdo. Stát se může cokoliv. Nezávidím Rickovi, neboť je vůdcem party.
Nést takovou zodpovědnost....Divím se, že se z toho všeho ještě nezcvoknul. I když k tomu nemá daleko nikdo.

20.12.2015 5 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

První a druhý díl srovnávat nelze. Oba jsou stejně skvělý. Perfektní ilustrace, perfektní děj, perfektní všechno. Jen oproti prvnímu dílu mi tenhle připadal více vyostřený, což je dobře.
Dychtivě se pouštím do dalšího pokračování a očekávám jen to nejlepší. :D

18.12.2015 5 z 5