Ni.kk.i Ni.kk.i komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Denise Mina

Jsem ráda, že se nakonec celý příběh vešel do jednoho komiksu (u předchozího dílu mi celkem vadilo rozdělení příběhu do dvou částí/komiksů). Jak jinak než geniální příběh podtržený skvělým vyobrazením. Miluju to.

06.07.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy II Muži, kteří nenávidí ženy II Denise Mina

Musím dát hvězdu dolů. Komiks je úžasný, propracovaný, zkrátka pastva pro oči. Ale vzhledem k tomu, že byl rozdělen do dvou částí, závěr mi přišel poněkud unáhlený. Škoda.

06.07.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy I Muži, kteří nenávidí ženy I Denise Mina

Když se někdo šikovný rozhodne ztvárnit takovýto úžasný příběh od geniálního Stiega Larssona, chce to opravdu talent a kuráž. A povedlo se! Senzační komiks je na světě! Líbí se mi jakým stylem je komiks namalován a proveden, celý příběh to jen podtrhuje a dodává nádech perfektnímu ději. Jen škoda, že je děj rozdělen na dvě části.

14.05.2021 5 z 5

Claude Monet – Život, osobnost a dílo Claude Monet – Život, osobnost a dílo Gabriella Bologna

Opravdu krásná publikace! Monet patří mezi mé oblíbené umělce a velmi se mi líbilo detailní vyobrazení některých jeho děl (kde jsou krásně vidět tahy štětcem). Je to malíř s romantickou duší a velikým nadáním.

14.05.2021 5 z 5

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Něco neskutečného, něco neuvěřitelného! Knížka je geniálně napsána. Je k neuvěření, že se něco takového opravdu děje a autor se svým počínáním dostal na opravdu tenký led. Zvědavost je mrška. Autor se nebojí riskovat a to se i kolikrát vyplatí. Jen by mě zajímalo, zda autor opravdu tolik riskoval, nebo zda neupustil uzdu své fantazii.

17.04.2021 5 z 5

Hudební atlas hub - I. Hřiby: Jak zpívají houby Hudební atlas hub - I. Hřiby: Jak zpívají houby Václav Hálek

Je to vlastně takový obyčejný atlas obohacený o CD s krásnou hudbou, která má charakterizovat určitý druh houby. Tři hvězdičky za knihu, čtvrtá za krásné skladby.

17.04.2021 4 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Koho toto téma (exorcismus, démoni, duchové,...) zajímá, určitě si musí knížku přečíst. Dobře napsaná, svižně se čte a z některých pasáží až mrazí. Je k neuvěření, že by něco takového skutečně existovalo. Pomyšlení na to, že třeba i existuje, je opravdu děsivé. Jak už se zmiňoval Ed Warren: Kdo něco takového nezažil jen těžko tomu všemu uvěří. Tuto knihu rozhodně nedoporučuji číst před spaním. Neusnete...

03.03.2021 4 z 5

Kytička kvítí pro malé čtenáře Kytička kvítí pro malé čtenáře Bedřich Beneš Buchlovan

Musím přiznat, že je to těžší počteníčko co se týče nářečí. Ale jinak pěkná knížka s nádhernými ilustracemi.

24.01.2021 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Knížka mě nějak neoslnila a zřejmě si ji už znovu nepřečtu. Dějově i co se týče psaní se mi líbila, ale... Čekala jsem, že autorka Kodaň popíše víc procítěně (když všechny návštěva města tolik změnila). Velmi mi nesedl muž, do kterého se hlavní hrdinka zamiluje (nechápu co na něm vlastně viděla). Konec mi přišel až moc přeslazený a opravdu si myslím, že to mohla autorka zakončit daleko lépe. Jinak je to fajn knížka. Příjemné a oddechové počteníčko.

24.01.2021 3 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Moc krásná knížka. Mně i dětem učarovala jak krásnými pohádkami a verši, tak kouzelnými ilustracemi.

16.01.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Já tuhle sbírku pohádek prostě miluji a stejně tak i její filmové zpracování. Wericha obdivuji pro jeho prosté leč okouzlující vyjadřování. Příběhy jsou velmi poutavé, poučné a nechybí v nich takové to "werichovské" moudro. Jan Werich je vskutku taková obyčejná neobyčejná osobnost.

12.01.2021 5 z 5

Gustav Klimt – Život, osobnost a dílo Gustav Klimt – Život, osobnost a dílo Livia Spano

Knížka je skvěle zpracovaná. Opět mě nadchlo detailní vyobrazení některých Klimtových děl. Smekám před jeho originalitou zasadit do obrazů zlato. Má to pak opravdu nadčasový efekt a krásně to vypadá. Musím ale přiznat, i když to byl opravdu velký umělec, pro mne zůstává tím nejméně oblíbeným.

02.01.2021 3 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Přiznám se, nejprve jsem viděla film a až poté se mi do rukou dostala knížka. Předčítala jsem jí své dcerce a oběma se nám moc líbila. Pěkné čtení do pohody, které chytne i dospělé. (Mlsání u knížky zaručeno ;-)

02.01.2021 4 z 5

Milostné esence - 64 přírodních receptů na neodolatelná bylinná afrodiziaka Milostné esence - 64 přírodních receptů na neodolatelná bylinná afrodiziaka Stephanie Tourles

Tato knížka nabízí plno receptů na domácí parfémy, olejíčky, másla,... Moc povedená knížka s pěknými ilustracemi, citáty, recepty a radami, které určitě zpříjemní každý vztah.

03.12.2020 3 z 5

Caravaggio – Život, osobnost a dílo Caravaggio – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

Úžasná kniha spíše popisuje Caravaggiova díla než jeho život (dá se pochopit, jelikož se toho o jeho životě moc neví). Moc se mi líbí vyobrazené detaily některých jeho obrazů. Krása.

03.12.2020 4 z 5

Káma Sútra - Kniha sexuálních pozic Káma Sútra - Kniha sexuálních pozic Sadie Cayman

Vizuálně pěkná knížečka. Káma Sútra do kapsy, dalo by se říci. Velké plus za krásné citáty.

22.11.2020 3 z 5

Michelangelo – Život, osobnost a dílo Michelangelo – Život, osobnost a dílo Alessandro Guasti

Mistr sochařství, malby, architektury... Krásná kniha o tomto umělci, Velikánovi, pojednávající o jeho životě a obrovském uměleckém talentu. Nad jeho uměleckými díly zůstává až rozum stát.

22.11.2020 4 z 5

Francouzská venkovská kuchyně Francouzská venkovská kuchyně Mimi Thorisson

Úžasná kuchařka s recepty na lahodné pokrmy a nádherným povídáním o obyčejně neobyčejné rodině. K tomu všemu krásné fotografie pokrmů a samotného života nemalé rodinky, která vás zaručeně vtáhne do francouzského venkova.

13.11.2020 5 z 5

Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Vincent van Gogh – Život, osobnost a dílo Cristina Sirigatti

Krásná kniha o životě Velkého umělce. Kniha mě velmi nadchla jak obsahem, tak fotografiemi Van Goghova díla i v detailním vyobrazení, kde jsou krásně vidět tahy štětcem. Radost pohledět.

13.11.2020 5 z 5

Mazi - Řecká kuchyně Mazi - Řecká kuchyně Christina Mouratoglou

Tato kuchařka se mi velmi líbí. Krásné fotografie nejen pokrmů, ale i řeckého života, které knížku rozjasní. Samotné recepty jsou také úžasné, některé jednoduší, jiné složitější... Oku lahodící.

06.11.2020 4 z 5