Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy

Zen žen: Obrazový průvodce životem moderní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357885/mid_zen-zen-obrazovy-pruvodce-zivotem-m-3Pi-357885.jpg 4 91 25

Slavný komiksový seriál Lely Geislerové vychází poprvé knižně a ve formátu, který se v žádné kabelce ani plátěné tašce neztratí. Kniha o ženách, ale nejen pro ženy. Kniha o tom, jaké to je, být dcerou, mámou, kamarádkou, manželkou nebo milenkou. Rozchody, filozofování nad vínem, milostné trapasy, zlobivé děti, nemožní partneři, cynické matky, a ještě trocha vína… Autorčin nadhled, humor a cit pro psychologický detail však důvěrně známé situace povyšují na zábavné etudy z nekonečného seriálu mezilidských vztahů. Přes dvě stovky epizod ze života moderní ženy představuje to nejlepší ze stripu, který několik let baví čtenářky a čtenáře týdeníku Respekt.... celý text

JancaMia
JancaMia
31.10.2023 3 z 5

Komiksová kniha stereotypu dnešních dní, místy trefné, místy trapné, jsem rozpolcená čekala jsem víc. Půjčeno z knihovny.

katynka78
katynka78
01.05.2023 2 z 5

Půjdu proti proudu, ale nemůžu jinak. A je tady jen jeden komentář, co má taky ten názor, co já.
Chápu záměr, rozumím té myšlence a uznávám snahu. Ale nejsem na stejné vlně. Komiksy miluju, ale tento není graficky dobře provedený - formát knihy nepraktický a na tolik textu, co tam je, úzký. Písmo malé, světlé, těžko čitelné. A co do obsahu - uchopeno zle, oboustraně spíše ponižující a trapné, než abych řekla: "Jó, to znám, to je trefné!"
Mrzí mě to, ale ani do druhého dilu nepůjdu. Mě to nesedlo a znám plno jiných, kde se zasměju. Tady mi bylo z toho spíš smutno.

lencin
lencin
18.04.2023 5 z 5

Moc jsem se pobavila

Matematicka
Matematicka
24.04.2022 5 z 5

V Respektu mám stripy ráda, ale ani si je nestihnu vždy přečíst. Tady jsem jich měla víc najednou a vysloveně jsem si je "užívala" po malých dávkách - nejlépe když je člověk po prožitém dni už dost vyčerpaný. Zjistíte, že to vlastně ještě není tak špatné...

Lka
Lka
26.11.2021 4 z 5

Pěkné epizody ze života. U některých jsem se pěkně nasmála. Někdy bylo písmo opravdu mrňavé, ale protože se to muselo vejít na jednu stranu, tak to chápu.

lisbeth23
lisbeth23
15.03.2021 5 z 5

Pravidelne sa k nej vraciam a vždy ma pobaví. Je to zo života. Ale je to skôr odpočinkové čítanie. A asi bude viac baviť ženy, ktoré majú za sebou už nejaké milenecké vzťahy, manželské vzťahy, deti atď. Ja ako manželka a matka dvoch detí k tej knihe utekám od všednej reality a aspoň na pár minút mám pocit, že neprežívam tie veci len ja sama. Takže za mňa ok. Viac takých kníh. ,,Lela, poprosím ďalšiu!" :-D

Sinn
Sinn
30.05.2020 1 z 5

Tady je špatně úplně všechno. Už samotný formát je příšerný, špatně se drzí, špatně se čte, špatně se přenáší. A to je jen špička ledovce. V Respektu to takhle hloupě nepůsobí, prostě strip, který přelétnu očima, aniž by vzbudil nejmenší reakci. Takto koncentrované v knize je to ale peklo. Hloupé stereotypy, ale hlavně nuda, nuda a nuda. Je to strašně hloupé a zbytečné. Pokud se jako záblesk naděje objeví strip, u kterého se pousměji, je to jen proto, že některé z dětí proneslo vtípek a autorka si jej zapamatovala. Jinak je to jen snůška nudy a nesmírných banalit.

Anna27
Anna27
05.09.2019 5 z 5

Nemám co vytknout, perfektní, v mnohém jsem se našla. Této knize odpustím i ta prťavá písmenka a rozhodně si přečtu další autorčiny knihy.

SlamLenka
SlamLenka
08.07.2019 5 z 5

Manžel je pravidelným čtenářem Respektu, já si z něj obvykle přečtu jen to, co mě zajímá, jinak mi z něj přefiltrované info o aktuálním dění poskytuje právě můj milovaný (a Respekt rozhodně považuji za aktuálně nejdůvěryhodnější informační zdroj - spolu s DVTV).
Zen Žen si ale většinou nalistuji v každém Respektu. Přesto jsem při četbě tohohle souboru zjistila, že si z těch stripů pamatuji jen minimum! O to větší radost jsem ale z četby měla - oceňuji především schopnost nadhledu a ironie (někdy zjevně i sebeironie). Ačkoli Geislerová často zachycuje až stereotypní situace (genderově i jinak), jejich podání je neotřelé a tak vtipně podané, že to snad ani nikoho nemůže urazit. =)

petrarka72
petrarka72
13.05.2019 5 z 5

Když člověk nalistuje Zen žen jednou za týden v Respektu, usměje se a klidně přejde na další stránky s články, jež považuje za zajímavější, protože serióznější, obvykle tematicky vyhraněné a informačně výživné. Ale když se mu dostane do rukou tato svodka (tleskám záměru i neobvyklému formátu), zjistí, že takhle pohromadě více vynikne jejich ostrost, přesnost a ironie... a taky serióznost, tematická vyhraněnost a informační výživnost. Už dlouho jsem se tak nezasmála...

vlkcz
vlkcz
03.04.2019 4 z 5

Okoukáno ze života, člověka potěší, když vidí, že ty věci, které ho potkávají má se spoustou lidí společných.

Tozbee
Tozbee
14.01.2019 4 z 5

Musím připustit, že zprvu jsme se za cílovku stripů nepovažoval. Ale postupně si mě autorka získala pozorovacím talentem, vtipem a schopností (sebe)ironie. Čili vším, co mi schází! :-)

jana0378
jana0378
23.12.2018 5 z 5

Vtipné, v pár kouscích jsem viděla sebe, ale jinak většinou kamarádky, takže jsem se i docela nasmála.

momo01
momo01
21.12.2018 4 z 5

Jo, je to sranda. Každý si asi najde své stripy, kterými se autorka trefila do černého. A některé kousky jsou tak bolestně pravdivé....

Janeee
Janeee
20.07.2018 4 z 5

Moc jsem se pobavila. Nad některou stránkou jsem se od srdce zasmála.:-)

Mojepočteníčko
Mojepočteníčko
19.07.2018 4 z 5

Skvělé, odpočinkové a úsměvné počteníčko. Víc netřeba dodat :-)

Alethea_k
Alethea_k
07.07.2018 4 z 5

V životě jsem si Respekt nekoupila, ale nedivím se, proč je tak populární. Na léto je Zen žen ideální. Sice jsem některému vtipu občas neporozuměla, ale ve spoustě dalších jsem se zase našla nebo se i smála nahlas. Schopnost dostat něco vtipného na papír v jakékoliv podobě, mají nejspíš v rodině. Do knihy bych asi peníze neinvestovala oproti P.S. od Aňi, ale pobavila jsem se stejně. :) Takže na léto doporučuju!

popeluška
popeluška
08.06.2018 5 z 5

Super kniha, skvělý formát .... Jsem maximálně spokojená....krásná knížečka

haski
haski
16.04.2018 3 z 5

Na začátku se miknížka líbila, ale asi po první třetině už mě přestala bavit. Začala být na jedno brdo. Pravděpodobně bych to dala jako jednu stránku v časopise jako je Reflex, ale knížku to udělalo moc jednotvárnou.

kikies
kikies
28.03.2018 4 z 5

Je to sranda a je to ze života. V ledasčem se čtenář najde a ztotožní s autorkou, něco jej mine, u některých stripů se neudržíte a vyprsknete smíchy, jiné ve vás vzbudí pocit, že jste asi něco nepochopili... Netradiční formát (ne úplně vhodný na čtení), skvělé po výtvarné stránce, příjemný humor a především dechberoucí ukázka umění, jak dostat myšlenku s vtipem a pointou do tří obrázků. Klobouk dolů.
PS: Reflex sice nečtu, ale minimálně pro pravidelné čtenáře by bylo vhodné zařadit i nějaké nepublikované kousky.

ženy humor pro ženy komiksy stripy české komiksy

Lenka Geislerová
česká, 1975