ČADO - Tajemství čajového obřadu

Přehledná historie čaje a úvod do filosoficko-estetických aspektů čajového obřadu a jeho významu v kontextu japonské kultury a zenového buddhismu.

Součástí tohoto spisu je i slavná Kniha o čaji Kakuzo Okakury.

Přílohu tvoří studie Tajné čajové recepty z Macaa.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94528/big_cado-tajemstvi-cajoveho-obradu-t8D-94528.jpg 4.46

Kniha ČADO - Tajemství čajového obřadu

DarthSoren
29.08.2021

O japonské čajové ceremonii jsem již co-to slyšel, proto jsem se chtěl dozvědět víc o její historii. Kniha ČADO moji požadavku splnila do puntíku. Nenabízí jenom historii čajových obřadů, ale taky historii čaje jako takového a představuje linii tzv. čajmistrů, kteří čajovou ceremonii představili japonské veřejnosti a vypilovali do nejmenších detailů, co se týče čaje, hostitele, hostů, čajovny, květinové výzdoby a pod.
Grafické zpracovaní není bůhvíco, ale jako psal Shindo, to asi k vydavatelství Cad Press patří jako signifikantní znamení. Jednu hvězdičku strhávám i za to, že již při prvním čtení se mi kniha začala rozpadat. Šetřilo se tedy na grafice a zřejmě i na lepidle.

Shindo
17.01.2021

Zaujímavo spracovaná kniha o čajovom obrade s Okakurovou Knihou o čaji k tomu. Nie je to unikát, ktorý vás zhodí zo stoličky, dá sa z nej však dozvedieť veľa. Nevýhodou je nepríliš dobre vyriešená grafická stránka knihy, to je ale zrejme pri knihách z tohto nakladateľstva pravidlom.

Ni.kk.i
09.01.2016

Nikdy by mě nenapadlo, že "obyčejný" čaj může mít tak bohatou historii a už vůbec by mě nenapadlo, jak důležitou roli v japonské historii hrál.

Rozhodně mě tato kniha překvapila a doporučuji ji všem, kdo se alespoň trochu zajímá o "čaj". :)