Nermal Nermal komentáře u knih

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

U této autorské dvojice nikdy nesáhnete vedle. Příběh se dobře četl a podle mě patří k tomu lepšímu, co se vydalo. Jen se mi zdají všichni ti šéfové v rámci žánru hodně měkcí. Ale zase je zábavné sledovat, jak to s nimi ty holky umí. Zápletka s těhotenstvím byla příprava na pokračování dalším dílem. Naštěstí jsem nemusel čekat a mohl hned navázat druhou knihou.

22.08.2022 5 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Rozhodně se nedejte odradit od čtení negativními komentáři. Protože toto je přesně ten typ knihy, kterou bude každý hodnotit jinak. Ale kdo má rád současnou romantiku a pozvolné příběhy o lásce se šťastným koncem, tomu určitě při čtení nic vadit nebude. A je lepší, než se zdá podle anotace.

08.08.2022 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Katy musela být světice, když vydržela všechno, co si Richard usmyslel. Měla k tomu důvod, ale i tak. Čímž neříkám, že mi to při čtení vadilo. Ani si nepamatuju, kdy jsem takhle tlustou knihu přečetl tak rychle. Inu, Melanie Moreland prostě umí hezky psát. Tyhle příběhy mě baví a nevadí mi ani příliš růžového či sladkého. Protože v životě je ho tak málo.

08.08.2022 4 z 5

Atlas fauny České republiky Atlas fauny České republiky Miloš Anděra

Nápad rozčlenit faunu podle typu prostředí, kde se vyskytuje, považuju za velmi dobrý, můžete se soustředit jen na to, co hledáte, např. nějakého ptáčka na zahradě, či v lese. Zaměřuje se na nejběžnější druhy, se kterými se tam či onde můžete setkat, a dozvíte se také to, zda vás něco může bodnout či kousnout.

21.04.2024 5 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Zpočátku jsem měl pochybnosti, jestli mě příběh bude bavit, ale jakmile se začaly přidávat další a další souvislosti, začal příběh získávat na síle a ke konci už skoro nešlo se odtrhnout od čtení.
Kniha o složitém vztahu matky a dcery mi připomněla i osobní zkušenosti z mého okolí, že to nebývá vždy v dospívání jednoduché. K tomu krásná linka mezi Dariou a Pennem, takže super počtení.

12.02.2024 4 z 5

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Docela jsem se pobavil, jen škoda že knihu čtu až teď, kdy už jsem všechna ta moudra ze zkušeností vytušil, a ne zamlada, kdy ovšem zas takové knihy nevycházely.
I když ono stejně - zamilovaným lidem těžko něco radit. To je prostě pomsta přírody...

20.08.2023 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Také mám z knihy rozporuplné pocity. Příběhu velké lásky se sice dočkáte, ale je zasazen do drsného prostředí. To by ještě bylo v pořádku, ale zas tolik se toho o něm nedozvíme.
Role ochránce i nastávajícího milence je taky trochu přitažená za vlasy. Jedno, nebo druhé by bylo v pořádku, ale dohromady je to takové podivné.
Ale jelikož je v tomto žánru běžná kdejaká nelogičnost, nakonec se člověk upne k tomu popisovanému citu mezi Lekou a Bitsy a nakonec ten vnitřní prožitek Bitsy je silnější než zarámování příběhu. Takže zamilované duše jsou nakonec spokojené.
Každopádně se to velice dobře čte a směrem k finále se to už nedá odložit.

13.08.2023 3 z 5

Láska s Liamem Láska s Liamem Melanie Moreland

Žádná velká zápletka sice v této jednohubce není, ale nechybí tu opět láska a soudržnost rodiny. O tom si přece rádi čteme a Melanie umí dobře psát, takže stránky jen frčí. Malá Lucy byla kouzelná.
Následující díl slibuje příběh Avy, která je přece jen trochu komplikovanější bytost, a tak se dá očekávat delší a propracovanější příběh.

11.07.2023 4 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Tuto knížku autorek jsem si přečetl až na na úplný konec všeho, jako bych tušil, že se mi nebude tolik líbit.
Rozjezd vyprávění mi přišel dost nereálný a ani humří kraťasy mi nepřišly tak třeskutě legrační.
Možná je to jenom tím, že jsem měl zrovna blbou náladu, anebo se ten příběh zamlouvá holkám víc než chlapům.
Na druhou stranu souhlasím, že od druhé třetiny obsahu se to začalo rozjíždět a pak už se to četlo fajn. Konec byl až pohádkový.
Každopádně se mi zdá, že to byla nejslabší kniha od této autorské dvojice.

14.04.2023 3 z 5

Pověst potížistky Pověst potížistky Elle Kennedy

Nevím, čím to přesně bylo, ale tady mi to nějak drhlo. Chtělo to asi nechat ten příběh trochu víc uzrát, aby v něm bylo víc humoru a jiskření. Láska k sobě ty dva sice táhla, ale ten příběh, ve kterém to bylo zabalené, trošku skřípal. Dialogy s kamarádkami Gen se mi zdály někdy lepší než hlavní linka.
Konec byl samozřejmě nejhezčí.

03.04.2023 3 z 5

Tři hříšná tajemství Tři hříšná tajemství Nikki Sloane

Namakaný drsňák, tetování, motorka a agentka FBI, drsňačka s pouty a pistolí. Detektivní zápletku neočekávejte, primární je erotický příběh. Je úplně stejně povedený jako všechny tři předešlé, setkáte se i se známými postavami z dřívějška, jen musíte být naladěni na erotickou vlnu a mít chuť si něco takového přečíst. Pak dostanete svou odměnu v podobě erotické fantazie.
Jo, a Silas byl úžasný!

30.03.2023 5 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Letní prázdninová pohoda, první lásky, naivita mládí a humor, to jsou klasické atributy této autorky. Dají se přečíst velmi rychle a zanechají po sobě nostalgickou vzpomínku.

27.01.2023 4 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Zakončení celé série proběhlo v poklidném tempu, jak jsem u této starší dvojice očekával. Bylo to zase něco jiného a řešily se odlišné problémy. Závěr série i idylické vztahy ve firmě byly nadsazené trochu víc, než jsem byl ochoten vstřebat.
Jsem docela zvědavý, o čem chce Melanie psát v navazující sérii, aby z toho nebyla jenom továrna na knížky. No, nechme se překvapit!

19.11.2022 3 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Příběh Haltona a Fiony. On, citově poněkud okoralý právník, ona, psychicky zdeptaná duše kvůli špatnému zacházení jejího manžela.
On se nakonec slituje nad svou potenciální klientkou a ujme se její kauzy, ona se pod jeho vlivem rozsvítí a postupně mu začne vracet schopnost cítit lásku. (Ale že se teda nadřela, než se konečně vzpamatoval!) Moc hezky napsaný příběh o postupném znovurozkvétání ženy v rukou ohleduplného muže s poněkud debilními zásadami, které ona nakonec přece jen zlomí.

17.11.2022 4 z 5

Van Van Melanie Moreland

Tak jsem dočetl další díl série o BAM. Byl takový poklidnější, ale to mi rozhodně nevadilo. Manuálně zručný a tím pádem i přirozeně osvalený, sympatický chlap - to jsem uvítal, nemusí být všichni kravaťáci.
Ještě víc se mi líbila Liv a hlavně její dcerka Sammy. Díky ní byla knížka hned veselejší. Vlastně bych tam ani žádného záporáka Nolena nepotřeboval, abych byl spokojený, u tohoto žánru mi děj bez dramat nevadí. Hodná ženská, co poskytne domov osamělému chlapovi, a ten jí a dceři zase poskytne oporu. Moc pěkné pouto mezi Sammy a Vanem.

13.11.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Moje první setkání s touto autorkou mi přineslo trochu zklamání, čekal jsem víc. Asi na základě komentářů ke knihám této autorky zde.
Dobře se to ale četlo a vlastně to byl standardní příběh v rámci tohoto žánru zasazený do prostředí zpravodajství. S trochou bahna a aférek v prostředí, kde se točí velké peníze.
Jude byla nejsympatičtější postavou, škoda že ty ostatní, vedlejší, nebyly víc rozpracované.

09.11.2022 3 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Ani podle obálek obou knih mi nedošlo, že tady bude volně pokračovat příběh Chelsey, kterou Elec odkopl kvůli Gretě. Naštěstí jsem knihy četl ve správném pořadí.
Notorický odmítač Chelseiny lásky Damien a jeho dva psi byli zdrojem humorných situací. Příběh Eleca a Grety se mi sice líbil o chloupek víc, ale tady zase bylo navíc závažnější téma. Takže ani tento příběh mě nakonec nezklamal a rád si přečtu případné pokračování o Tylerovi.

02.09.2022 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Panna a netvor? To máte tak, jestli John Logan vypadal jako ten na obálce, není se co divit, že si ho i panna Grace pozvala na pokoj hned napoprvé.
U tohoto dílu jsem oceňoval humor, se kterým si Johna dobírali kamarádi, i jiskření mezi Loganem a Grace. Ovšem naprosto nezapomenutelná scéna přišla, když se John poprvé seznámil s matkou Grace mezi čtyřma očima a co se dělo vzápětí. Smíchy jsem málem neudržel knížku v ruce.

10.07.2022 4 z 5

Irsko Irsko kolektiv autorů

Vždycky když beru do ruky tohoto průvodce, vzpomenu si na Iry, lidi houževnaté, skromné a přátelské, kteří se musejí vyrovnat s drsnými přírodními podmínkami se sobě vlastní nezlomností. Mám zkušenost, že menší národy mi byly vždycky sympatičtější než ty nabubřelé vůdcovské všeho druhu. Doporučuju vyzkoušet na vlastní kůži a tuto zemičku poznat.

29.02.2024 5 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

V závěrečném dílu trilogie se mi zdál David moc velký vzorňák. Paní spisovatelka chtěla holky trochu postrašit a přiblížit jim následky neplánovaného otěhotnění. Ale napsané to je pěkně, takže se to určitě mladým čtenářkám líbilo. A mně taky.

14.01.2024