NeradovaKatka NeradovaKatka komentáře u knih

Opravdu těžké hodnotit knihu povídek, ale jako celek se mi napad líbil, slabší povídky vyvazily ty více povedené. Za me rozhodne jedny z nejlepších od Ondřeje Neffa, Kateřiny Tuckove, Michala Sýkory,Petry Soukupové a Ireny Hejdové.

14.11.2016 4 z 5

I třetí díl pro mě byl opravdovým zážitkem a potěšením. Jeska je proste kouzelná a opět v knize člověk najde mnoho poučení a zároveň tolik energie a vnitřního klidu. Doufám, ze časem se dočkám dalšího pokračování.

07.11.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dočetla jsem a dlouho jsem nemohla najít žádná slova. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak uchvátila. Od začátku dokonale propracovaný příběh, zajímavý už postavou vypravěče a každá postava člověka chytne za srdce. Jak vše dopadne se dá trochu čekat, ale i přesto jsem konec knihy oplakala. Myslím, že knihu si koupím, aby mi v knihovničce nechyběla.

05.11.2016 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

I druhý díl mě okouzlil, Jeska je prostě neodolatelná. Těším se na další pokračování.

01.11.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha nebyla špatná, dobře se mi četla, jen ten závěr mě svým způsobem překvapil, ukončení knihy pro mě bylo celkem nečekané.

18.10.2016 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pro mě byl začátek pomalejší, ale jakmile se vyšetřování naplno rozjelo, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Líbí se mi, že pachatel byl odhalen opravdu až na konci knihy, možná bych ubrala pár popisných pasáží, bylo jich tam celkem dost.

11.10.2016 4 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

Pro mě měla kniha tak trochu pomalý rozjezd, chvílemi jsem měla problém začíst se, ale pak se děj rozjel a knihu jsem jen nerada odkládala. Byla jsem příjemně překvapená, kniha mě bavila, bylo to takové příjemné oddechové čtení.

04.10.2016 5 z 5

Těšila jsem se na pokračování příběhu o Harry Potterovi, nebyla jsem zklamaná, kniha měla zajímavý děj, bylo skvělé sledovat staré známé postavy a jejich životní cesty po tak dlouhé době. Nové postavy zase děj oživily a kniha vydaná ve formě scénáře byla také přijemným oživením.

04.10.2016 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Za mě naprostá spokojenost, kniha mě nadchnula, kočka jako vypravěč je opravdu neobvyklá, ale způsob, jakým vyprávěla byl zajímavý. Kniha je čtivá, občas sem byla i dojatá, kniha u mě navozovala pocit klidu a míru a také se člověk zamyslí sám nad sebou i nad svým okolím. Těším se na další pokračování.

04.10.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Na knihu jsem se těšila, četla jsem víceméně kladné recenze a opravdu jsem nebyla zklamaná. Téma, které mi normálně moc neříká bylo podáno s lehkostí a i když byla kniha plná nejrůznějších technických postupů, četla se mi dobře. Hlavní hrdina měl dobrý smysl pro humor i v těch vypjatých situacích, nedalo se mu nefandit až do úplného konce.

28.09.2016 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Asi jsem udělala dobře, že jsem dala přednost knize před filmem. Kniha na mě působila zajímavě, dýchala na mě atmosféra doby, dovedla jsem se do knihy plně vžít a situace si představit. Einar a Lili, těžko si představím dvě komplikovanější osobnosti a Gretin smysl pro lásku a trpělivost je naprosto obdivuhodný. Těším se na filmovou verzi, až budu moci srovnat.

Květy na vodě Květy na vodě Kathleen E. Woodiwiss

Za mě jedna z těch rozhodně lepších romantických knížek a i když mám spíše radši období regentské Anglie, i tito hlavní hrdinové si mě získali a námět se mi velmi líbil.

Nečekaná touha Nečekaná touha Gail McHugh

Příjemná oddychovka, občas tedy situace braly opravdu rychlý spád, ale kniha se dobře četla a měla svižné tempo.

Trable Trable Samantha Towle

Nevěděla jsem, co od knihy čekat, ale příjemně mě překvapila, taková příjemná oddechovka.

Co by mé dcery měly vědět Co by mé dcery měly vědět Elizabeth Noble

Jedna z povedenějších knih na toto téma, místy opravdu máte chuť si nad knihou pobrečet. Autorka hezky popisuje vývoj jednotlivých členů rodiny, jejich další životní cesty a pokusy vyrovnat se se ztrátou milované osoby.

Bývalá přítelkyně Bývalá přítelkyně Alexandra Campbell

Celkem příjemná oddechovka, která se neustále točí okolo práce, dítěte a rodinných vztahů. Větší akce přichází až tak ve třetí čtvrtině knihy, zbytek popisuje spíše každodenní rutinu. Dobré na odpočinkové čtení, nenáročné.

19.09.2016 3 z 5

Odešel Odešel Deb Caletti

Pro mě kniha nebyla moc záživná, zaujal mě víceméně až konec, který jsem opravdu nečekala a vzpomínky hlavní hrdinky, ale není to kniha, kterou bych si chtěla přečíst znovu.

19.09.2016 3 z 5

Když to není láska Když to není láska Kay Langdale

Pro mě víceméně zklamání. Námět knihy je zajímavý, ale v autorčině podání jsem se nudou ukousala asi uprostřed první kapitoly. Nicméně knihu jsem dočetla a hodnotím kladně závěr, který byl pozitivní, i když v množství postav nebylo jednoduché se zorientovat.

19.09.2016 2 z 5

Spálené vzpomínky Spálené vzpomínky Val McDermid

Moje první kniha od autorky a rozhodně jsem nebyla zklamaná, nechybělo správné napětí, určitě začnu číst celou sérii pěkně od začátku!

Pyramida Pyramida Tom Martin

Námět knihy zajímavý, ale postupem času se do toho čtenář může zamotat a závěr knihy mi přišel trochu zmatený. Nicméně oceňuji čtivost, akčnost i symatické hlavní postavy a především, kniha je zasazena do překrásných lokací, od Oxfordu, přes Peru až po Egypt.