NemmamSlov NemmamSlov komentáře u knih

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

jaaaj tak zaciatok pribeha JFK.....ak ma niekto po prvom diely pochybnosti tak by som mu urcite neodporucal skoncit s tou to seriou.....v dalsich dieloch si urcite kazdy nieco najde ;)

29.04.2017 5 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

tak ending tejto serie ma doslova sokoval necakal som vobec taky koniec, ale kvalitu pribehu to urcite nepokazilo.....keby som mal hodnotit vsetky 3 diely tak zaverecny bol najlepsi....dufam ze v buducnosti este nieco napise.....myslienka zapornej cirkve nebol najhorsi napad a dufam ze s niecim originalnym este pride :)

27.04.2017 4 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

co sa tika napadu, tak to bolo nieco nove s cim som sa v predchadzajucich dieloch este nestretol, nova postava Baltazara celkom zaujala a davala pribehu celkom nadych, ale aj tak hodnotim tuto cast jednu zo slabsich......Johnou charakter bol miestami az moc odlisny (az prehnane pesimisticky)ako v predchadzajucich dieloch a antikrist ktoreho roztrielate na marne kusky a znovu sa posklada tak to ma tiez moc nenadchlo

27.04.2017 3 z 5

Písečníci (3 povídky) Písečníci (3 povídky) George R. R. Martin

Prva kniha od tohto autora a pre mna male sklamanie. Akurat titulna poviedka Pisecnici zaujala ostatne slaby priemer, od autora Games of thrones som cakal urcite viac, ale kazdy autor ma slabsie a lepsie diela tak urcite nad spisovatelom este nelamem palicu.

21.07.2018 3 z 5

Síť přízraků Síť přízraků Ondřej S. Nečas (p)

Trosku odlisny diel ako predchadzajuce pribehy, ale na kvalite to samozrejme necitit. Felixove knihy su pre mna v sucastnosti najlepsim citanim. Humorom sa nesetri, akcie sa clovek dostane na kazdej stranke a pribeh ma hlavu a patu. Autori tejto serii sa davaju zalezat a v kazdom, zatial precitanom diele, prisli s nejakym novym napadom, ktory ma donuti okamzite investovat nejake euro do dalsieho pokracovania.

02.05.2018 4 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

co dodat... Tomas Bartos sa dokonalo nadviazal nad predchadzajuce diele.....dej je plinuly a napinavy a samotny koniec urcite prekvapi.....je to jeden z tych lepsich dielov :)

02.05.2017 5 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Pri kupe tejto knizky som bol nadseny, ked ze pribeh sa tocil okolo Anveen a Kaleca, a k tomu dielo pisal R.A. Knaak, ktory priniesol nie jedno dobre dielo do sveta Word of Warcraft. Dokonca mi nevadi ani kresba v style mangy, ked ze som na to viac menej zvyknuty. Napriek tomu som bol sklamany. Dej postradal iskru, ktora v citatelovi zapaluje chut do citania. Na vine je aj pocet stran, pri ktorych sa dielo nemalo moznost rozbehnut. Tak tiez, som si nemohol povsimnut chyb, ktore sa vyskytovali v predslove, kde autor opisuje svet WoW, kdo cital kroniky urcite mu tie rozdiely neuniknu.

08.10.2018 3 z 5

Zombie apokalypsa Zombie apokalypsa * antologie

Dalsia zbierka Marka E. Pochu, ktora je venovana vsetkym fanusikom zombie. Niektore poviedky doslova vyrazaju dych pri citani a ked si konecne myslite, ze uz nic lepsie nepride zostavate na omyle. Vrele odporucam tuto zbierku ceskych a slovenskych autorov a urcite sa tesim aj na dalsie diela od Marka E. Pocha a inych autorov ktori prispeli k tejto vynimocnej zbierke

09.07.2018 5 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Od Miroslava Zambocha som zvyknuty na trosku inu kvalitu. Najprv ma zarazil koniec. Citam, citam a zrazu v polovici knihe nastal koniec. Urcite by som si to vedel predstavit aj dlhsie. Tak tiez sa mi to strasne podobalo vo Sluzbach klanu, neviem preco ale stale sa mi vybavoval ten pribech mozno to bude tou magiou. Na druhej strane som bol rad ze sa to odohrava vo svete Koniasa a Baklyho, kde sa dozvedane o Velkej vojne, ale bolo to take kratke, ze si to clovek ani nevychutna.

20.06.2018 3 z 5

Ostří oceli Ostří oceli Miroslav Žamboch

Po par Baklyho pribehoch sa ku mne dostal aj Konias. Skvele poviedky, kazda jedna si drzala standart a niecim dokazala zaujat. Tesim sa na dalsie pribehy Koniasa, ale aj Baklyho. Tieto dve postavy sa Zambochovi skutocne podarili.

23.03.2018 5 z 5

Vlci severu Vlci severu Libor Machala

Touto knizkou som zacal citat JFK pribeh, dostal som ju ako darcek tak som sa do nej casom pustil. Po docitani som hned hladal dalsie pribehy. Mal som stastie ze som akurat natrafil na Libora Malachu, lebo po dlhej dobe konecne pribeh, ktory stal za precitanie a dufam, ze sa to bude len zlepsovat.

01.03.2018 5 z 5

World of Warcraft: Kronika 1 World of Warcraft: Kronika 1 Chris Metzen

ÚŽAS! Konečne sa niekto odhodlal a napísal nejakú tu poriadnu historiu. Hravam, citam aj som videl film Warcraft, ale tato kniha mi vysvetlila od zaciatlu celu historiu. V hre som vacsinou questy len preklikal tak velke mnozsrvo informacii mi uniklo, ale tato kniha ich skvele doplnila. Podla mna kazdy keden fanusik si tam najde nejaku informaciu co ho prekvapi. Jednoznacne odporucam a utekam si kulit aj druhu cast.

19.11.2017 5 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Dalsi diel z krajiny Zememori. Teraz neviem, ktory diel bol lepsi, ci zaciatocni pribeh Geda, alebo pribeh Arhy, ktora poznava s nasim carodejom. Zvlast musim pochvalit skvelu spojitost medzi pribehmi. Zo zaciatku mozno trosku nudne ale aj tento diel si zasluzi 5/5. Nie je to scifi, ktore preferujem, ale je to z jedna mnohych fantasy, ktore smelo odprucujam. Dalsi spisovatel, ktory si dokazal vytvorit genialny svet ako pan Tolkien. Tesim sa na dalsie casti.

18.10.2017 5 z 5

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

Myslienka nebola zla, vikingovia a John preplavaju ocean na novy kontinent aby naviazali vstahy s indianmi, ale aj v tomto svete sa John stretava s problemami. V tejti casti sa John snazi zistit co najviac o nakaze, ktora necakane nastala v tomto svete a este k tomu sa niekto pokusa sabotovat vikingsku vypravu. Ale aj tak mam pocit ze tato cast bola o dost slabsia ako 2. cast JFK.

07.05.2017 3 z 5

Hitman Hitman Miroslav Žamboch

Tak ze co sa tyka JFK tak celkom zaujimave citanie. Pribeh celko chytlavy, akcia a krv tak tiez nechyba ako je to u knihach pana Zambocha normalka. Zaujimave by bolo keby sa Framon Dotchi stretol s Johnom Kovarom, snad to v buducnosti uvidime. V knizke som si tak tiez myslel ze prvu nakladacku dostal od Franka Boormana, ale to som sa milil a spoilerovat nejdem tak prijemne citanie. Co sa tyka JFK jedna z tych lepsich. Odporucam precitat. :)

04.05.2017 4 z 5

Na dušičky zomrieš Na dušičky zomrieš Mark E. Pocha (p)

Po kanibaloch a UFO, nam Epocha servuje Slovensky masaker motorovou pilou. Oproti ostatnym pribehom, boli Dusicky dejovo ovela viac prepracovane co je u mna plus. Erotickych scen je tu po menej co dielu moc neublizilo, ale naopak len prospelo. Konecne to malo hlavu a patu. Tesim sa na dalsie diela.

10.09.2018 4 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Ursula Le Guin, dalsi velikan fantasy pribehou a Pribehy Zememori patri medzi jej najlepsie diela. S Gedom sa tu stretavame uz ako so starym arcimagom. V pribehu sa objavuje aj nova postava Arren, ktory ziada velkeho arcimaga o pomoc. Tato dvojca sa vrha do velkej ulohy a to zachranit svet.

01.03.2018 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

TRIO chlapcou utekajucich zo sirotcinca? preco nie......myslienka zaujimava, citalo sa to skoro samo, miestami sa clovek zasmial a miestami bol zase sokovany

27.04.2017 3 z 5

Za temným portálem Za temným portálem Christie Golden

Dalsie pokracovanie, ktore skvele nadvezuje na predchadzajuci diel. Khadgar a jeho druzina opustaju Azerot a cestuju portalom na Dreanor, kde musia zastavit Nerzhula v otvoreni dalsich portalov. Spolupraca autorov Rosemberga a Golden priniesla dalsiu skvelu fantasy knihu, kde sa podrobnejsie zoznamujeme s hrdinami Azerotu. Uz sa neviem dockat dalsieho pribehu.

27.08.2018 5 z 5

Příliv temnoty Příliv temnoty Aaron Rosenberg

Dalsi fenomenalny pribeh zo sveta Warcraftu. Aj ked je to poctate len prepis hry Warcraft 2, stale ponuka fanusikom tochto sveta nejaku zaujimavost. Oblubil som si hlavne Khadgara, ludskeho carodeja a tesim sa na dalsi diel, ktory by mal pokracovat v slapajach tochto hrdinu. Warcraft hru som si vzdy kupoval hlavne kvoli pribehu a knizne podoby su pre mna skvelim doplnenim tohto nekonecneho pribehu. Moj respekt ma cely Blizzard a aj spisovatelia. Za Hordu zivot polozim!!!

31.07.2018 5 z 5