Nemerose Nemerose komentáře u knih

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Kniha je velmi čtivá, přestávky jsem dělala pouze proto, abych přečtenou část vstřebala. Ano, je zde spousta vulgarismů, ale naprosto jejich užití odpovídá prožívání autora. Je, tedy alespoň pro jako pro civila, přínosná v tom, že vytváří základní představu, co se v Afgánistánu s našimi vojáky děje. Ráda bych vypíchla jednu větu:" Neschopnost české armády mediálně prodat práci svých vojáků." Po tom, co se stalo na misi v létě se hodně probíralo toto téma a bohužel to nevyznívalo positivně. Rozdělili jsme se na skupiny- jedna naše vojáky obdivuje a ctí, druhá část říká, že si tam vlastně jen hrají za velké peníze.
Já je ctím a za tuto knihu jsem opravdu vděčná!

22.10.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha- závěr nečtěte na veřejnosti. Byla jsem za blázna a každý se mě snažil utěšit, že to bude dobrý.

27.07.2014 5 z 5

Akorát že mi zabili tátu Akorát že mi zabili tátu Vojtěch Klimt

Podnětná kniha, hlavně vystřízlivění po roce 89. škoda jen, že nám již nemůže v písni okomentovat současné dění, možná by se někdo (všichni) chytl za nos

02.04.2014 5 z 5

Hry Osvobozeného divadla Hry Osvobozeného divadla Jan Werich

Doporučuji si přečíst. V některých scénách je vidět nějen kritiku předválečných poměrů v Česku, ale hlavně v Německu. Také politikaření a povyšování se je kritizováno humorem dvou obdivuhodných autorů. Mělo by být povinnou literaturou na SŠ.

20.03.2013 5 z 5

Rozhovory s Janem Werichem Rozhovory s Janem Werichem Jiří Janoušek

Moudrost je vlastnost, kterou mnoho lidí neoplývá, děkuji za to, že moudrost pana Wericha byla zachycena

02.01.2014 5 z 5

Slavné bitvy českých panovníků Slavné bitvy českých panovníků Vlastimil Vondruška

Přehledné vhodné na doplnění výuky dějepisu

11.11.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha. Čtivá, logická, napínavá, s kouzly možných i nemožných (?)

30.10.2013 5 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Od Grishama jsem už četla lepší knihy. Nelíbil se mi odfláknutý konec. Nebyl propracovaný a popravdě řečeno naprosto nepravděpodobný - osmdesátileté velké právnické zvíře přistoupí (sám navrhne) na to, aby se polovina jeho kanceláře podílela na pomoci chudým? Co ale musím opravdu uznat je síla příběhu, hlavně ze začátku. Člověk se minimálně zamyslí jak je tenká hranice mezi štěstím a bídou. Ta část s malým Ontariem vžene člověku slzy do očí. Nechápu, jak to, že ty děti nebyly odebrány a nebylo o ně postaráno. Chjo, má naivita zase dostala facku

31.05.2013 4 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Kniha je výborná, ale děsí mě americký soudní systém.

15.05.2013 5 z 5

Gump & Co. Gump & Co. Winston Groom

Slabší než první díl. Ale některé hlášky jsou skvělé

30.04.2013 3 z 5

Plné historických faktů a životních pravd. Škoda jen, že jsou lidé na sebe tak zlí, kvůli zvůli někoho, kdo pravděpodobně ani není.

25.03.2013 5 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

krásná relaxace

19.10.2014 5 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Čtivá kniha, která vás vtáhne do děje, avšak když začnete Vratislava milovat, tak provede něco, za co ho začínáte nenávidět. V knize mne mrzí jedna chyba- v 11. stol. v Kroměříži bohužel hrad nebyl :( I tak kniha motivuje k četbě dalších děl pana doktora Vondrušky

11.11.2013 5 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Klobouk dolů před MAK! Trochu knize, hlavně jejímu humoru, ublížil rychlý překlad, ale to nic nemění na pracovním vytížení paní Madlenky, jejímu nadhledu a schopnostem

26.07.2013 4 z 5

Jak jsem se stal hlupákem Jak jsem se stal hlupákem Martin Page

Až absurdně zajímavé

20.02.2013 4 z 5

Partner Partner John Grisham

Jedna z nejlepších, co jsem doposud četla. Propracovaná do detailu, jen škoda toho závěru, i když to by snad nebyl Grisham, že?

12.05.2014 5 z 5

Klient Klient John Grisham

Myslela jsem si, že příběh dopadne jinak. Ale i tak je to zajímavá,odpočinková knížka

23.04.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Výborná, trošku odpočinkovější, ale neuspí

02.01.2014 5 z 5

Star Trek – Klasické příběhy 01/1 Star Trek – Klasické příběhy 01/1 James Blish

Chce to hodně představivosti.

12.06.2013 4 z 5

Hra o pizzu Hra o pizzu John Grisham