nelly2712 nelly2712 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Zezačátku jsem se bála, že mě bude kniha nudit - přece jen mi je 16, kniha je 200 let stará a měla jsem jí číst na čtenářský deník. Po přečtení prvních pár stran/krátkých kapitol jsem si stále říkala nic moc, ale s postupem času mě do sebe děj naprosto vtáhl a zamilovala jsem si ho. Má to 400 stran, ale přečetla jsem to fakt rychle a má to něco do sebe. Je to taková romantika, ale fakt krásná klasika, která má co do sebe a fakt se mi líbila, přestože to není úplně můj styl. Nejdřív jsem se musela trochu překousávat přes jazyk, ale pak jsem si na to zvykla a bylo to v pohodě. Fakt doporučuju. :) ted si jdu pustit film, tak snad bude taky dobrý

03.01.2018 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Není to spatne, ale spis pro deti. Je to strasne jednoduse napsane a dej desne ocekavatelny. Serial je teda mnohonasobne lepsi

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Skvela kniha, jedna z mych oblibenych. STejne tak doporucuju i film, je to strasne krasny pribeh u ktereho mozna i uronite nejakou slzu ale pokud mate radi tento typ knizek tak rozhodne deporucuji:)

12.11.2017 5 z 5

Revisor Revisor Nikolaj Vasiljevič Gogol

super knizka na ctenarsky denik - je kratka, jednoducha, celkem vtipna :) cte se dobre, v ramci doporucene literatury rozhodne jedna z lepsich moznosti

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Mrzi me, ze tato serie neni znamejsi, je to strasne super kniha, doporucuju vsem, je v tom trochu fantasy, trochu romantiky, trochu dobrodruzsvi, trochu vseho. Cetla jsem ji v 15 a doporucila bych asi vsem v rozmezi 12-20 let :)

12.11.2017 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

myslim si, ze kniha je hodne nadcenovana. neni spatna, ale je to desne jednoduche a kdyz jsem to cetla, tak se mi to i celkem libilo, ale ted uz si o tom ani nic nepamatuji, coz o necem svedci

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Normalne bych si to asi neprecetla, ale delala jsem na to seminarku a prijemne me to prekvapilo. Film i kniha jsou fakt dobre, precetla jsem ji za jeden den. Dej je dobry, ale nectete si antonaci vzadu na knize jelikoz vam to zaspoileruje. Je to reozdelene na tri casti - ta prvni byla bezkonkurencne nejlepsi, ale jak rikam, napr do ctenaraku fakt doporucuji:)

Othello Othello William Shakespeare

dobra kniha k maturite, cte se snadno a dej je celkem dobry, kratka :)

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

není to klasicka JOhn Greenovka, hodne lidi od ni asi cekalo neco jineho ale me se libila. V ramci teenagerskych knih rozhodne jedna z inteligentnejsich

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Na knizku jsem se strasne tesila, ale uprimne me trochu zklamala. Mate pocit, ze je v podstate o nicem, kdyz ji ctete, nema to vpodstate zadny dej. Nebylo to hrozne, ale cekala jsem asi vic. Na druhou stranu film se mi strasne libil, takze mozna mi jen knizka nejak osobne nesedla:)

12.11.2017 3 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Jednodussi cetba, ma to hezkou myslenku a cte se to dobre, doporucuju jako cetbu napr k mori :)