namornice namornice komentáře u knih

Vražda na Ostrově Camino Vražda na Ostrově Camino John Grisham

Uff, tohle byla fuška to doposlouchat do konce. Líbilo se mi prostředí knižního průmyslu, ale děj se tak nějak táhl, hlavně druhá polovina. I když byla kniha velmi dobře načtená Alešem Procházkou, tak mi trvalo hrozně dlouho se dobrat konce a mezitím jsem přečetla jiné tři knihy. Prostě mi to nějak nesedlo. Jiné autorovy knihy si jistě přečtu a ještě mu dám druhou šanci, ale hned tak to nebude.

10.01.2023 2 z 5

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

I když ne jako delegátka, tak v cestovním ruchu pracuji také a tak jsem se na čtení těšila. Nemůžu říct, že bych byla knihou úplně nadšená, ale celkem jsem se bavila.
Vedle klasičtějších destinací jako Itálie nebo Řecko se autorka věnuje i - aspoň pro mě zajímavějším končinám - jako je například exotická Kuba, historie Panamského průplavu nebo poměrům ve Venezuele. Kniha neobsahuje ani tak pikantni historky z navštívených lokalit, spíš mi místy připomínala úvod do kurzu delegatury.

10.01.2023 3 z 5

Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Zanzibar aneb První světový průvodce Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Zčásti cestopis a cestovní deník a zčásti kuchařka. Styl vyprávění je typicky Halinovský. Většinu popisovaných míst jsem sama navštívila, tak bylo dobré srovnávjt jiné pohledy na stejné místo. Vcelku zábavné čtení.

06.01.2023 3 z 5

Jezevec Míra hledá nový domov Jezevec Míra hledá nový domov Petra Bartíková

Další příběh ze sbírky kamarádi z lesa. Roztomilá knížka která opět potěšíla. Hezký příběh a krásné ilustrace.

27.12.2022 5 z 5

Příběhy včelích medvídků Příběhy včelích medvídků Jiří Kahoun

"Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení, dobře je nám po tělíčku ..." pokaždé když si pustíme tuhle skvělou audioknihu!
Úžasně roztomilá a skvěle namluvená Václavem Vydrou i dalšími herci jako Josefem Dvořákem nebo Aťkou Janouškovou. Milé příběhy dvou čmeláků a jejich kamarádů z louky. Skvělé jsou i všechny písničky, které si spolu s neteřemi pobrukujem celé dny. Pro ně nové pohádky, pro mě návrat do dětství. Víc takových knih!

09.12.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Čapkova klasika, která potěší malé i starší posluchače. Moje neteře vyžadují opakovaný poslech a není divu, neboť interpretace herců Dejvického divadla je naprosto fenomenální. Hrozně hezky se to poslouchá. Všechny epizody jsou nezkrácené a kapitolu o oslavě 28.řijna jsem zdřívějška neznala. I po tak dlouhé době má kniha pořád co nabídnout. Povinná výbava na cesty autem.

09.12.2022 5 z 5

Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme Jak vidět sebe samé tak, jací doopravdy jsme Jeffrey Hopkins

Je to kniha, při jejimž čtení (poslechu) je třeba hodně soustředění. Zabývá se základními principy budhismu, je však podaná trochu strohou formou a tak se mi občas zdál poslech zdlouhavý. Interpretace Pavla Soukupa je velmi povedená, bohužel i přesto je kniha dost těžko stravitelná.

06.12.2022 3 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Díl od dílu lepší a lepší. Sice jsem u pečení cukroví chtěla poslouchat spíš koledy, ale nakonec jsem prostě nemohla odložit tenhle třetí díl ze série s Josie Quinnovou.
Josie Quinnová mě prostě baví. Určitě je lepší přečíst nejdřív předchozí díly, protože děj na ně navazuje a postupně odhaluje další tajemství z Josiiny minulosti. Příběh je napínavý a velmi strhující i díky interpretaci Vandy Hybnerové, která byla velmi zdařilá. Poslechnuto v podstatě na jeden zátah. Určitě doporučuji!

06.12.2022 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Musím se přiznat, že po prvním díle téhle série jsem si říkala, že docela dobrý, ale další sérii s další inspektorkou číst nebudu. Jsem docela ráda, že jsem se nechala zvyklat k dalšímu dílu, protože tohle teda bylo super napínavý, zábavný a odsejpalo to až do nervy drásajícího finále. Přednes Vandy Hybnerové byl zdařilý a jem ráda, že jsem se do téhle série pustila. Další díl si dám určitě brzo.

06.12.2022 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Dočteno. Tahle série mě docela bavila a s jejím uzavřením jsem spokojená.
Zatímco v předchozích dílech série bylo až neskutečné množství postav v závěrečné knize postav ubyde a odvíjejí se především dvě hlavní dějové linky. Konečně dostává svůj prostor Dunja a její pomsta slizáku Sleiznerovi. Fabián je tak trochu odstaven na vedlejší kolej, což mi až tak nevadilo a zatím co jeho ženu Sonju jsem vůbec nepostrádala, chyběly mi další postavy švédského vyšetřovacího týmu Tuvessonová, Liljová a Skála. Ti se prostě vytratili a nebyla o nich v celé knize ani zmínka.
Celkově hodnotím sérii kladně a jsem zvědavá s čím autor přijde příště.

11.10.2022 3 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Pro ty, co prahnou po napínavém thrileru, je Koruna démonů tím pravým čtením. Členové Sigmy opět zachraňují lidstvo, tentokrát před pradávnou hrozbou a přitom se musí spojit s úhlavním nepřítelem.
Jako u všech Rollinsových knih se děj odehrává v atraktivních destinacích a je směsí pokrokové vědy, akce, dobrodružství a historie. Neodmyslitelně spojenou mám Sigmu Force i s hlasem Jiřího Schwarze, jehož přednes byl i tentokrát značně emotivní a poutavý.

11.10.2022 3 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Rollins vždycky najde způsob jak propojit významné historické události a vetkat je do svých nervy drásajících thrillerů.
Děj jeho dalšího díla ze série Sigma Force začíná v Portugalsku, kde skupina renomovaných žen, v čele s americkou ambasadorkou, dotuje výzkum umělé inteligence. Zrovna když se jim podaří spustit jejich projekt, jsou zavražděny a upáleny tajemnou organizací, která byla založena již během španělské inkvizice a pokračuje v pálení čarodějnic. Umělá inteligence je ukradena a Sigma Force je povolána k další záchraně světa i kolegů z vlastních řad. Zajímavé a aktuální téma a opět velice čtivé.

10.10.2022 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Enviromentální debut norské autorky Maji Lunde vzbudil docela rozruch.
Prolínají se v něm tři časová období, které mají společného jmenovatele - včely.
Každý z příběhů byl svým způsobem zajímavý, ale nejvíc mě asi zaujal příběh Tao z budoucnosti bez včel. Není to samozřejmě kniha jen o včelách, ale také z velké míry o lidských a rodinných vztazích. Velice zajímavé čtení, které mohu určitě doporučit.

10.10.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tentokrát se pátrání kromě Edinburgu odehrává částečně i ve Francii, kam se Luc na nějakou dobu přesunuje na spolupráci s interpolem. Obě strany se pokoušejí zastavit nelegální obchod s lidmi.
Místy je děj dost drsný, nicméně opět velmi napínavý a nemohla jsem se od něj odtrhnout.
Bavil mě Lively a jeho dialogy a jsem ráda, že se mu dostalo víc prostoru.
Bavila mě i dějová linka mezi Avou, Lucem a Natashou. Mám malinko obavu, ale doufám, že se do budoucna posune správným směrem. Budu se asi opakovat, ale knihy Helen Fields mi opravdu sedí a mohu je jen doručit. Už se moc těším a doufám, že brzo vyjde pokračování, možná se do něj pustím v originále, protože nevím, jestli vydržím čekat.

09.10.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Nadmíru pohledný Luc Callanach je zpět v pátém dílu série a ten je - jako všechny předešlé díly - opět poutavý a čtivý.
Pokračující vztah mezi Lucem a Avou se konečně posune, ale docela mě rozhodilo, jak to mezi nima dopadlo. No uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Jinak má ale příběh opět skvělé tempo hned od začátku a vyšetřování série vražd, co vypadají jako sebevraždy, je pro celý tým výzvou.
Knihy Helen Fields jsou přesně to, co od dobrého thrilleru očekáváte - komplexní ale věrohodné, nepředvídatelné, napínavé, všechny postavy jsou dobře vykreslené, uvěřitelné a vyvíjejí se s příběhem. Za mě mohu jen doporučit

08.10.2022

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Další skvělý přírůstek do série s Lucem Callanachem.
Vyšetřování smrti mladých žen, kterým vrah odstranil z těla kusy kůže není vůbec lehké a dává celému týmu policistů zabrat.
Zápletka příběhu houstne stránku za stránkou, tempo je svižné a konec strhující.
Na knihách Fieldsové se mi líbí, jak dokáže nakombinovat dvě různé dějové linie a vytvořit jeden koncipovaný celek.
Její styl psaní mi skvěle sedí a tuto sérii mohu jen doporučit.

30.07.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Již třetí kniha Helen Fields a musím říct, že všechny díly mají stejně dobrou úroveň a drží si laťku dost vysoko.
Jako obvykle tu máme opět dva různé případy, které nás tentokrát kromě Edinburgu zavedou i do Glasgow.  Spolu s Avou řešíme  údajnou sebevraždu bývalého šéfa Bigbieho, na jehož pozici byla Ava povýšena. Luc se mezitím věnuje vyšetřování vraždy mladé dívky a přitom řeší i svou minulost a vztah s matkou.
Zápletka je nápaditá, dialogy znějí přirozeně a posouvají děj.
Pokud máte rádi dobré thrillery, knihy Helen Fields si nemůžete nechat ujít.

30.07.2022 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

I druhý díl série s detektivy Lucem a Avou byla jedna velká jízda. Libil se mi asi i víc než první díl. Děj je tentokrát rozdělen na dvě části v první se nám objeví kopa mrtvol v druhé pak sledujeme i konání vraha, kterého jsem před koncem sice odhadla, ale to neubralo knize ani trochu na čtivosti.
A hned se vrhám na další díl.

19.07.2022 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Asi mám novou oblíbenou sérii. Ani nevím proč jsem se ke knihám Helen Fields nedostala dřív. Dokonalé stopy jsou skvělým thrillerem a od čtení jsem se nemohla odtrhnout.
Oba hlavní protagonisté Luc a Ava jsou sympaťáci a jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál.
Co se děje týče,  paralelně zde sledujeme dva různé případy, které jsou ale oba stejnou měrou zajímavé. Střídají se kapitoly z pohledu vraha a z pohledu vysetřovatelů.
Kniha má dobré tempo, napětí až do konce, místy je trochu až brutální, ale to k těm thrillerům asi patří. Jo a líbilo se mi prostředí Edinburgu a Skotska vůbec. Za mě určitě doporůčo.

19.07.2022 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Ve výzkumném zařízení ve Westerly, kde hrstka vědců zkoumá rozklad lidských těl, je mrtvol víc než dost. Jedna sem ale zjevně nepatří. A tak je tu další případ pro Kim a její tým. A když se zanedlouho objeví i další tělo zavražděné stejným způsobem, je jasné že Kim a její tým honí dalšího sériového vraha. Do případu se připlete i novinářka Tracy, kterou jsme měli možnost poznat v předešlých dílech a kde nebyla zrovna oblíbenou postavou.  Zde se nám  ukazuje trochu v jiném světle a docela jsem na její postavu změnila názor.
I zde Kim odkrývá svou minulost a její postava se vyvíjí díl od dílu. Audiokniha opět skvěle interpretována
Jitkou Ježkovou.

19.07.2022 5 z 5