namoki namoki komentáře u knih

Nespavost Nespavost Stephen King

Spolecne s Temnou vezi moje zatim nejoblibenejsi knizka. Jak se mi Kinga uz parkrat stalo, bylo mi lito, ze je konec :-) Moc doporucuji

Osvícení Osvícení Stephen King

Musim rict, prvni jsem videla vyborny film s J.Nicholsenem a moc jsem uz nechtela cist. Ale sla jsem do toho a vubec nelituji, skvele napsano!

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Tak tahle knizka me mile prekvapila. Zacatek takovy lehky, pozvolny a pak se hezky rozjel. Klasik King zase nezklamal, nektere momenty jsem mela zive pred ocima :-)

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Tuhle knizku jsem cetla az po Temne vezi a hodne mile me prekvapilo, jak s ni souvisi. Stejne jako nektere dalsi Kingovky. Cetla se moc dobre a i pres klasicke, ohrane upirske tema, me moc bavila

26.12.2013 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Dobre napsany pribeh a jeden z mala, kde jsem se tesila, jak to nekdo uz konecne hlavnimu hrdinovi nanda :-) Druhy pribeh - Telo, me osobne moc nezaujal. King napsal mnoho lepsich, tento radim k prumeru.

26.12.2013 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Vyborna knizka, pribeh byl psany jako vzdycky zajimave a byl propracovany. Jen toho nabozenskeho motivu se mohl King vyvarovat a nechat na kazdem, co si vybere :-) Jinak nemam co vytknout

19.10.2013 4 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Naprosto skvela knizka, moc zajimave popsane vztahy mezi zajatci a jednotlive postavy va proste chytnou a uz nepusti... Mimochodem take moc dobre zpracovane divadelne s panem Hanicincem.

29.07.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika, skoro povinnost si precist :-) Opravdu doporucuji,je to moc ctive a poucne

Neobyčejné příběhy Neobyčejné příběhy Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jedna z mala knizek, ktera se mi vubec necetla dobre. Stalo me to dost sil a stejne jsem ji nedocetla, coz se mi snad jeste nestalo. Nevim, na me prilis rozvlacne, popisne...

29.07.2013 2 z 5

Hrad mistra kloboučníka Hrad mistra kloboučníka Archibald Joseph Cronin

Ne zrovna povzbudive cteni, ale rozhodne stoji za precteni!

29.07.2013 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Vyborna knizka, precetla jsem ji jednim dechem a musim rict, ze film (i kdyz vyborny) se ji proste v zadnem pripade nevyrovna.

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Zajimava knizka, dobre napsana a vyborne popisuje zivot bile divky mezi indiany v pralese v naprosto primitivnich podminkach a vztazich. Musim rict, ze kmenove souziti a vecne bojuvky a zrady a manipulace proste ukazuji, z lide jsou vsude stejni. Na konci knihy jsem mela indianu docela plne zuby, hlavne tech jejich vztahu k zenam a detem. Jsem moc rada, ze jsem ji cetla :-)

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

Hezky a zajimave napsano, ale celou knizkou se s vami tahne pocit, ze to nedopadne dobre a hrdinovi drzite palce az do uplneho konce. Neni to prave optimisticke cteni....

29.07.2013 3 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King