nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Pro mě to byla vzpomínka na staré časy, ale s ulehčením, že u nás (až na padesátá léta) to taková hrůza to nikdy nebyla. Říkám si, jestli vůbec mají šanci vyrůst, když neustále šlapou v kruhu. Asi ne a už se to nestane jestli se dostanou do područí Číny.

02.07.2022 5 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Potěšil mě závěr knihy. Hodně.

27.06.2022 4 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Slušný rozjezd, i když trochu chaos, nějaké nelogičnosti, něco bylo nevěrohodné a konec je divný.

10.06.2022 3 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Závěr je jasný předěl a měl by následovat druhý díl, ale asi se to neprodávalo tak dobře, aby ho vydali. Škoda.

06.06.2022 5 z 5

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

No jo, jako čtenář jsem zase jinde. Posílám do nedočtených.

22.05.2022

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Než se to rozjelo, začaly se vršit moje pocity, že tohle je na dětskou knížku divné, moc temné až násilné, ploché, řetězec rádoby supermanských kousků ... to bych nesměla číst Rychlé Šípy a Stínadla. Na Foglara tohle zdaleka nemá. Další díly nemám chuť číst.

22.05.2022 3 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Knížka mě hodně bavila, byla napínavá. Mám ráda pohádkové nebo podobné prvky, ale je pravda, že kdyby tam tato linka nebyla, kniha by nic neztratila. Některé scény mi přišly i na Kinga hnusné, občas se mi zhoupnul žaludek.

21.05.2022 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Půl knížky nějakých přiblblých nudných pubertálních hrátek prý dospělých lidí ... pak chvilku husina co bude ... následovalo nekonečné prodírání se ke konci knihy. Snesla bych to líp, kdyby to bylo polovičního rozsahu.

14.05.2022 3 z 5

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z hory Christopher Monger

Líbil se mi už film. Pěkná odechovka, zrovna dnes jsem ji moc potřebovala.

26.04.2022 5 z 5

Rusko plné křížů Rusko plné křížů Alexandr Nikolajevič Jakovlev

Co by asi tak řekl na to, že se to bohužel děje zase a roky ... nebo spíš že to je v nich zažrané jak v koze a nejsou schopni ničeho víc než točit se v kruhu.

26.04.2022 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Detektivka v pomalejším tempu, nic pro milovníky divočiny. Dostanete poctivou porci pátrání a osobního života kriminalisty. Do děje se propisuje i bouřlivý přelom 1989-90. Jak tu bylo zmíněno, jména pachatelů jsou dost úlet.

20.04.2022 4 z 5

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Násilí je v trilogii až moc. Příběh od začátku drapne a nepustí, i když se vám občas zvedne žaludek, musíte číst dál. Píšu to hlavně jako varování pro jemnější povahy.

17.04.2022 4 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Snaha byla, ale odkládám do nedočtených. Nezaujalo, nepřitáhlo.

02.04.2022

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Sice si myslím, že JFK zabil někdo jiný než si myslí King, ale to mi nebránilo si to pořádně užít. Knížka je prošpikovaná fakty, okořeněná milostnou linkou a o level výš poslaná cestováním v čase s úkolem změnit osudy. A jako obvykle nechybí známá místa a odkazy na další knížky, oblíbenou muziku, filmy. Musela jsem se kouknout jak se tančil Lindy Hop. I když bych si přála, kdyby se nestalo to a ono, přece jen si také myslím, že je dobře, že to neumíme a doufám nikdy nebudeme umět.

22.03.2022 5 z 5

Taita byl asi docela samožer, pokud vůbec žil. Pohádka je to krásná, užila jsem si ji.

27.02.2022 4 z 5

Smäd Smäd Jozef Karika

Je to pěkně strašidelné, ale co mě dorazilo byl Smad. Vůle tvoří a ničí.

20.02.2022 5 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Při první povídce Hlad jsem si vzpomněla na Kinga, ráda ho čtu, tohle bylo něco podobného. A pak to bylo jedno za druhým. Jen jsem to radši nečetla v noci.

18.02.2022 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Osice díky za ten komentář, neuměla bych to tak napsat. Tahle knížka stojí za přečtení, i když je poměrně dost dlouhá a obávám se, že mi ji děti hodí na hlavu, že nebudou mít tolik trpělivosti a zvědavosti na pocity a myšlenky autora.

11.02.2022 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Moje první Kunderova knížka, asi jsem měla začít něčím menším, jestli je to vůbec možné. O Žertu jsem slyšela, no tak si ho konečně přečtu. V téhle knize je mi krajně nesympatický.

09.02.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Moc se mi to líbilo, četla jsem e-book a knížku dala jako vánoční dárek. Kniha je spíš tak pro čtvrtou pátou třídu. Myslela jsem si, že pro mladší. Ještě že může zůstat v knihovně i pro další generaci. Při čtení jsem vzpomínala na Birlibána, kterého nám četli ve školce.

06.02.2022 5 z 5