Dívky ze Šanghaje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nezapomenutelný příběh dvou nerozlučných sester začíná koncem 40. let v Šanghaji, Paříži východu. Díky bohatství svého otce si Pearl Chin a její mladší sestra May bezstarostně užívají života. Ale otec prohraje své jmění a musí prodat dcery nápadníkům, kteří si přijeli z Kalifornie pro nevěsty. Pearl a May se vydávají na svou životní pouť v okamžiku, kdy na jejich milované město začínají dopadat japonské bomby. Prchají přes divoký venkov plný čínských vojáků, za oceán. Zde se pokoušejí najít lásku k cizincům, kteří se stali jejich muži, usilují o sžití s novým prostředím a se zvyky a pravidly čínské čtvrti. I když jsou postaveny před mnohé oběti a obtížná rozhodování, zůstávají stále oněmi šanghajskými dívkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39372/may-a-pearl-divky-ze-sanghaje-Bo5-39372.jpg 4.148
Série

May a Pearl 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Baronet
Orig. název

Shanghai Girls, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Dívky ze Šanghaje

Přidat komentář
Coco3
05.06.2019

Nemohu říct, že by mě příběh dvou čínských sester z lepší rodiny vyloženě uchvátil. Na druhou stranu velký dík autorce za historické a sociální osvětlení čínských komunit v Americe a možná i jinde po světě. I popis nuceného opuštění země, čekání na imigračním oddělení, celý ten proces, jak se tam lidé dostávali, sžívání z tolik odlišnou kulturou, to mě bavilo moc. Díky za to.

Babo
18.12.2017

Jsem ráda,že romány pro ženy opravdu nemusí být přihlouplé a přeslazené love story ,ale příběhy uvěřitelné a velice často docela kruté , tak jak život umí být.
Příběh sester se odehrává v první části v Číně okupované Japonci a asi dvě třetiny v Americe , kam byly nuceny emigrovat , aby si zachránily život .
Popisuje život v čínském městě ,snahu začlenit se mezi starousedlíky a jejich odmítání ,ale i složitosti života v čínské rodině.
Být emigrantem v cizí zemi, s odlišným pohledem na svět opravdu není jednoduché.
Komunismus , který zvítězil v Číně, dostihl nejen Pearl a May ,ale především dceru Joy až v Americe.
Tato kniha má být 1. dílem ,ale 2. zřejmě ještě u nás nevyšel a tak jen doufám,že se jednou dovím , jak celý příběh dopadne a jaké utrpení bude muset idealistická Joy překonat.


Analady
16.10.2017

Velmi zajímavý a poutavý příběh dívek ze Šanghaje. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

asam
27.09.2017

Od románu pro ženy čekáme knihu o lásce, vášeň apod. Vůbec se nejedná o romantickou knížku. Čínské tradice, přísná výchova v rodině, dodržování zvyků po několik generací. to my neznáme. Evropské ženy jsou mnohem svobodnější, volnější. Obě šanghajské dívky se chtějí osamostatnit, ale ani oni nezapomínají na to k čemu byli vedeni v rodině. Těžko se vymaní z rodinných pout. Osud si s nimi nepěkně pohrává. Knížka je velmi čtivá. Doporučuji.

alabra
29.05.2016

Dívky prchají z rodné země, kde jim jde o život, v nové zemi se většina společnosti chová k uprchlíkům odmítavě. Jak nadčasové téma, jako by se příběh odehrával dnes a tady. Opět velmi dobře připravená spisovatelka s bravurou zvládla a nastínila nám čtenářům z jiné doby a jiné země problémy Číňanů během a po druhé světové válce. Pro milovníky historie, ale nejen pro ně určitě zajímavá kniha.

midlajs
01.05.2016

Cetla jsem jako prvni Tajemstvi hedvabneho vejire, takze jsem krapet zhyckana a cekala jsem vic. Pribeh byl pekny a na nejake oddychove cteni to urcite neni. Nejlepsi pro me byl konec. Ukazuje vsem, ze dve lidi maji ruzny pohled na stejnou vec. Vime to vsichni, ale casto na to zapominaji a veri, ze jejich pravda vitezi.

soukroma
04.01.2016

Dvě sestry ze Šangaje v osidlech svých osudů a hlavně ve víru dějinných událostí 20. století v Číně, Americe i ve světě, asi tak by se dal děj shrnout. Už to by docela stačilo ke kvalitnímu příběhu, ale tady bylo něco navíc: hodně hluboký ponor do psychologie v úzkých rodinných vztazích obecně (nejen jak je ovlivňuje čínská kultura). Právě závěr knihy tedy rozhodně nenudil, neboť byl do značné míry ještě bouřlivější než dřívější doslova boje o život obou sester a jejich příbuzných.

Nikuskaaa
25.09.2015

Kniha se mi že začátku moc líbila, ale ke konci už byla hodně zdlouhavá a nudilaz mě.

1

Doporučujeme

Arabská žena
Arabská žena
Panenka
Panenka
Jestli zůstanu
Jestli zůstanu
Čarovný princ
Čarovný princ

Štítky

Čína

Autor a jeho další knihy

Lisa See
americká, 1955

Kniha Dívky ze Šanghaje je v

Přečtených58x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených7x
Knihotéce52x
Chystám se číst44x
Chci si koupit5x
dalších seznamech4x