Dívky ze Šanghaje

Nezapomenutelný příběh dvou nerozlučných sester začíná koncem 40. let v Šanghaji, Paříži východu. Díky bohatství svého otce si Pearl Chin a její mladší sestra May bezstarostně užívají života. Ale otec prohraje své jmění a musí prodat dcery nápadníkům, kteří si přijeli z Kalifornie pro nevěsty. Pearl a May se vydávají na svou životní pouť v okamžiku, kdy na jejich milované město začínají dopadat japonské bomby. Prchají přes divoký venkov plný čínských vojáků, za oceán. Zde se pokoušejí najít lásku k cizincům, kteří se stali jejich muži, usilují o sžití s novým prostředím a se zvyky a pravidly čínské čtvrti. I když jsou postaveny před mnohé oběti a obtížná rozhodování, zůstávají stále oněmi šanghajskými dívkami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39372/may-a-pearl-divky-ze-sanghaje-Bo5-39372.jpg 4.148

May a Pearl 1.

Vydáno, Baronet

Shanghai Girls, 2009

Kniha Dívky ze Šanghaje

Coco3
05.06.2019

Nemohu říct, že by mě příběh dvou čínských sester z lepší rodiny vyloženě uchvátil. Na druhou stranu velký dík autorce za historické a sociální osvětlení čínských komunit v Americe a možná i jinde po světě. I popis nuceného opuštění země, čekání na imigračním oddělení, celý ten proces, jak se tam lidé dostávali, sžívání z tolik odlišnou kulturou, to mě bavilo moc. Díky za to.

Babo
18.12.2017

Jsem ráda,že romány pro ženy opravdu nemusí být přihlouplé a přeslazené love story ,ale příběhy uvěřitelné a velice často docela kruté , tak jak život umí být.
Příběh sester se odehrává v první části v Číně okupované Japonci a asi dvě třetiny v Americe , kam byly nuceny emigrovat , aby si zachránily život .
Popisuje život v čínském městě ,snahu začlenit se mezi starousedlíky a jejich odmítání ,ale i složitosti života v čínské rodině.
Být emigrantem v cizí zemi, s odlišným pohledem na svět opravdu není jednoduché.
Komunismus , který zvítězil v Číně, dostihl nejen Pearl a May ,ale především dceru Joy až v Americe.
Tato kniha má být 1. dílem ,ale 2. zřejmě ještě u nás nevyšel a tak jen doufám,že se jednou dovím , jak celý příběh dopadne a jaké utrpení bude muset idealistická Joy překonat.

Analady
16.10.2017

Velmi zajímavý a poutavý příběh dívek ze Šanghaje. Určitě stojí za přečtení. Doporučuji.

asam
27.09.2017

Od románu pro ženy čekáme knihu o lásce, vášeň apod. Vůbec se nejedná o romantickou knížku. Čínské tradice, přísná výchova v rodině, dodržování zvyků po několik generací. to my neznáme. Evropské ženy jsou mnohem svobodnější, volnější. Obě šanghajské dívky se chtějí osamostatnit, ale ani oni nezapomínají na to k čemu byli vedeni v rodině. Těžko se vymaní z rodinných pout. Osud si s nimi nepěkně pohrává. Knížka je velmi čtivá. Doporučuji.

alabra
29.05.2016

Dívky prchají z rodné země, kde jim jde o život, v nové zemi se většina společnosti chová k uprchlíkům odmítavě. Jak nadčasové téma, jako by se příběh odehrával dnes a tady. Opět velmi dobře připravená spisovatelka s bravurou zvládla a nastínila nám čtenářům z jiné doby a jiné země problémy Číňanů během a po druhé světové válce. Pro milovníky historie, ale nejen pro ně určitě zajímavá kniha.

midlajs
01.05.2016

Cetla jsem jako prvni Tajemstvi hedvabneho vejire, takze jsem krapet zhyckana a cekala jsem vic. Pribeh byl pekny a na nejake oddychove cteni to urcite neni. Nejlepsi pro me byl konec. Ukazuje vsem, ze dve lidi maji ruzny pohled na stejnou vec. Vime to vsichni, ale casto na to zapominaji a veri, ze jejich pravda vitezi.

soukroma
04.01.2016

Dvě sestry ze Šangaje v osidlech svých osudů a hlavně ve víru dějinných událostí 20. století v Číně, Americe i ve světě, asi tak by se dal děj shrnout. Už to by docela stačilo ke kvalitnímu příběhu, ale tady bylo něco navíc: hodně hluboký ponor do psychologie v úzkých rodinných vztazích obecně (nejen jak je ovlivňuje čínská kultura). Právě závěr knihy tedy rozhodně nenudil, neboť byl do značné míry ještě bouřlivější než dřívější doslova boje o život obou sester a jejich příbuzných.

Nikuskaaa
25.09.2015

Kniha se mi že začátku moc líbila, ale ke konci už byla hodně zdlouhavá a nudilaz mě.

Arabská žena
Arabská žena