nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Pan King mě naučil číst povídky. Dá se říct, že jsem jeho nekritický čtenář.

04.01.2023 4 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Cože, konec? Klidně by paní mohla psát o další generaci, o dětech dětí, když už nakousla rytíře a gryfy ... Skvělá série s holčičí hrdinkou. Koupila jsem si audioknihy, pořídím si tištěné.

01.01.2023 5 z 5

Dračí cejch Dračí cejch Ilka Pacovská

Série mě moc baví, autorka má pro každou knihu bohatě nápadů. Přála bych si, aby to mohla být tisíc a jedna kniha.

29.12.2022 5 z 5

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Při první knize série jsem ještě přemýšlela, jestli si ji mám přečíst, ale postupně mě natolik vtáhla do děje, že jsem si ji celou pořídila jako audioknihy. No a teď ji "hltám" knihu po knize. Určitě sérii pořídím jako dárek pro vnučku.

12.12.2022 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Nevím co dál s Vélinem, už to doufám stačilo. Ze všeho se dostal až moc snadno. Hodně bitev, hodně násilí, ale ne tak spletité jako předchozí díly. Unaveně zavírám knihu.

21.11.2022 4 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Až potřetí, když jsem na knihu měla dost klidu, jsem si ji užila. Kniha není moc zábavná, ale četla se mi docela dobře neboť jsem byla strašně zvědavá na život sester a jak k tomu vůbec přišly. Na spiritismus sice už nevěříme, většinou, ale zase je divné, že by se člověk, duše, energie, zcela ztratila, to mi nepřijde logické. A tak potom něco očekávám, ale co, to ani tato kniha nepřináší. Nakonec se to tajemství, odkud přicházíme a kam pak odcházíme, dozvím, to je jisté.

12.10.2022 4 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Pořádné konce asi pan spisovatel neumí. I tak ale váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Trilogii dávám do poličky mezi knihy, ke kterým se čas od času s chutí vracím.

09.10.2022 4 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Už jsem byla orientovaná v dračím světě a tak mi ty "drogy" hlavních hrdinů tolik nelezly na nervy. Kniha mě držela po celou dobu čtení. Ještě že mám po ruce další díl a tak rovnou skáču na pokračování.

29.09.2022 4 z 5

Továrna na maso Továrna na maso Miloš Urban

Moc se mi líbila. Atmosféra v knize je podmanivá. Možná trochu uspěchané ke konci, začátek se táhl a pak to najednou letělo a brzy skončilo. Samotný pan Hebvábný je docela praštěný, vybočující i dnes by to byl mimoň. Vůbec mi nevadilo to, že tam ukazuje, že i tehdy byly mezi lidmi běžné a žité jinakosti, jen se to víc skrývalo, dnes se o tom jen konečně i mluví. Musím si tu knížku přečíst ještě jednou, ale i další knihy vyprávějící o Praze.

24.09.2022 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Celá série detektivek se mi líbila, protože jsou bez zbytečného násilí a je v nich i život detektiva. Povídky doplňují skládačku jeho života, všechny se mi líbily a proto dávám 4*. K podobným sériím se ráda vracím.

24.09.2022 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Dávám tři hvězdičky. Asi tak třetinu knihy jsem to namáhavě kousala a knížka vypadala nezáživně. Potom se to rozběhlo, ale musela jsem se na ni dívat jako na vyloženou pohádku. Nebylo to špatné a pokračování se nenechám ujít.

17.09.2022 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nesnáším slova vřeštět a plunžrový píst ...

06.09.2022 3 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Je to čtení napřeskáčku, ale vůbec mi to nevadilo, protože mě téma hodně zajímalo. Není to beletrie a je to čtivé. Aspoň pro mě. Od španělské chřipky uběhlo už něco přes sto let a soudě podle knihy, nikam jsme se jako lidstvo neposunuli. Další pandemie je pořád před námi a zas budeme nejspíš zmatení, zaskočení, budem to popírat a hejtovat, bránit se opatřením ...

13.08.2022 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knihu jsem skoro nemohla odložit, ani mi nepřišlo, že ji napsal muž. Možné vysvětlení jsem hledala až po dočtení. Zajímalo by mě jak je to doopravdy. Autor prý ten příběh pozměnil, bulvarizoval. Proto dávám o hvězdičku méně.

30.07.2022 4 z 5

Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Julia Boyd

V některých dějích letos podobnost čistě náhodná ... nebo ne? Tehdy i teď, kdo v tom nežije, nemusí si všeho všimnout ... oni ani našinci radši neviděli a do poslední chvíle doufali, že to nebude tak zlé. Přesto, že Německo prohlašovalo, že půjde na východ. Koho by napadlo, že někdo nám nechá sebrat naše území a že se nedá spolehnout na smlouvy.

21.07.2022 5 z 5

Černý trikot Černý trikot Jorge Zepeda Patterson

Knížka se mi moc líbila. Pozadí cyklistických závodů, život závodníka, to mě bavilo na celé knize úplně nejvíc. Detektivní linku jsem brala jako zpestření. Podle mě celou knihu utáhnou závody a vztah hlavního hrdiny s "bratrem" a mechaničkou. Ten konec co, taková zkratka, aby se ta detektivní linka spláchla. Myslela jsem, že touto knížkou obdaruju sestru, ale četla jsem v recenzích, že cyklistická terminologie je odfláknutá, tak nevím.

19.07.2022 4 z 5

Knížka se nedá číst na jeden zátah. Jak se v ní píše - Nebojím se Boha, bojím se člověka. - Příběhy lidí z Černobylské oblasti její běloruské části, ale tam nežili jen Bělorusové, ale i běženci z jiných částí bývalého SSSR a ti také vzpomínají i na svoje útěky...
Jsou v tom i vtipy, člověk by se smál, kdyby to nebylo tak smutné.
"Po Černobylu se dá jíst všechno, ale vlastní hovno chránit v olovu."

EDIT - zkusila jsem audioknihu, ta je příliš. Chlap to vypráví, to je dost emocionální. Ženský hlas je příliš, herečka se do toho tak položila, že je to až nepříjemné, křičí skoro pláče ... Dokonce jsem tam objevila dětské hlasy. Jede to podle stejného mustru jako dospělé hlasy ... k nesnesení. I číst je to těžké a tohle je na mě moc.

Jestli si chce někdo přiblížit mentalitu většiny obyvatel zvlášť těch 50+, poměry, zrůdnost mašinérie moci jednoho člověka, proč je Rusko zakleté, z čeho se chtějí vymanit Bělorusové, z čeho snad se dostali/dostávají Ukrajinci, dostaly pobaltské země, proč se návratu do nečasu brání, no tak tohle je hodně hluboká sonda.

17.07.2022 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Čte to teď dcera a tak jsem opět "vzala knížku do ruky". Puberťanda tam našla pravopisné chyby. Nevidím je, protože si s oblibou převádím své ebooky na audio, aspoň toho jsem ušetřena. Ona by ale dala knížce nejmíň o hvězdičku víc.

14.07.2022 3 z 5

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Kniha je nabitá informacemi, ale místy je nudná až uspávací. Jen 280 stran mi přišlo asi tak 5x delší. Doporučuji všem kdo sní o účasti na nějakém komerčním turistickém letu. Zjistila jsem, že bych si to kvůli nevolnostem a jiným tělesným obtížím vůbec neužila.

10.07.2022 4 z 5

Donbas: Svadobný apartmán v hoteli Vojna Donbas: Svadobný apartmán v hoteli Vojna Tomáš Forró

Nevšimla jsem si, že by autor nadržoval jedné nebo druhé straně. Hodně tou knihou vysvětluje. Říkám si, že nejhorší je, že dvě skupiny obyvatelstva tak dlouho spolu nemluvily a tak dlouho snily protichůdné sny, až třetímu stačilo hodit sirku a bylo to. Proč mi dění na Ukrajině připomíná situaci u nás před druhou světovou?

06.07.2022 5 z 5