Naďa2411 Naďa2411 komentáře u knih

Po schodech nahoru, po čumáku dolů Po schodech nahoru, po čumáku dolů Zuzana Součková

Název knihy odpovídá mým pocitům po přečtení této knihy. Obsahuje různé povídky ze života, ve kterých se autorka pěkně "rozjede". Ano i jsem se zasmála, ale když je spisovatelka mezi "poschodím" , jakoby jí dochází dech, téma se utne a najednou jsem měla pocit, že "padám a padám po schodech". Jen se potvrdilo to, jak sama píše, že měla na dopsání této knihy limit (nevím, zda je to pravda), je to psané horkou rukou. Některé povídky byly hanebné a jednu jsem ani nedočetla - na to jsem opravdu neměla žaludek. Hvězdy dávám, za životní optimismus a sportem ku zdraví.

29.04.2022 3 z 5

Uzdrav svá vnitřní zranění Uzdrav svá vnitřní zranění Lise Bourbeau

V knize je popsáno pět druhů podle postavy - jaké máme "zranění", se kterým jsme si již narodili. Autorka rozlišuje pět typů. Každý se určitě najde ten svůj a jeho "léčbu k uzdravení se". Za mě - dvě slova: odpuštění a lítost.

27.04.2022 5 z 5

Noc a naděje / Démanty noci / Dita Saxová Noc a naděje / Démanty noci / Dita Saxová Arnošt Lustig

Kniha je soubor povídek o židech, kteří čekali a doufali na zázrak nebo už byli smíření s očekávanou smrtí. Bohužel mi autorův styl nesedl, pasáže byly pro mne zbytečně dlouhé a nudné.

26.04.2022 1 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Překrásné dílo a skláním se před paní spisovatelkou. Celou knihu jsem přečetla až nyní v dospělém věku a možná proto jsem si to více užila. Jako dítě jsem četla v rámci povinné četby pouze pasáže, viděla i film. S nadšením jsem se vrátila do doby 19. století, do míst, kam jezdíme na výlety a většina z nás zná osudy a příběhy hlavních postav. V knize je tolik lásky, něhy, naslouchání v jedné osobě, která byla paní Boženě Němcové nejbližší. V tomto vydání na nás čekají ilustrace od Vladimíra Tesaře a při čtení nás nejen text ale i jeho obrázky utvrzují, jaká krásná příroda je v okolí Náchodska.

19.04.2022 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Kniha je druhým dílem rodinné ságy. První díl jsem nečetla, nevadilo to, v knize je hodně popsáno, hlavní body z prvního dílu, zbytek si domyslím.... Litovala jsem všechny sourozence, čím si museli projít. Nejhorší jsou krkavčí matky, co vymění cit, lásku za peníze. Bohužel to znám, o to víc jsem hltala stránky, jak příběh dopadne, zda-li se postaví na vlastní nohy, jaké důsledky bude mít zničené dětství. Jediné co mi vadilo, že Cathy byla až moc provokativní a pořád váhala před nabízenou láskou a náručí muže, který jí opravdu měl rád.

13.04.2022 4 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Chtěla jsem si v dospělosti přečíst povinnou četbu. Bohužel i dnes mě tato kniha neoslovila. Dalo mi hodně přemlouvání k nezáživnému čtení. Nevěděla jsem, co je skutečnost, sen, touha...Děj je o chlapci, který je zklamán výchovou rodičů a v době dospívání si neví rady se svými city a svým tělem. Toto dílo opravu už ne....

10.04.2022 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddychová příjemná kniha ve které se ocitneme ve firmě Zážitky. Poznáváme náplň zaměstnanců a jejich životní osudy. Většinou to jsou životní přešlapy a touha "jak z toho ven". Aktéři si dali nezávisle o silvestru předsevzetí a my po celý rok sledujeme zda-li se jim jejich přání splní.

07.04.2022 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Velmi napínavá kniha, ve které děj rychle utíká pro čtenáře, ale ne pro účastníky víkendového výletu do hotelu v horách. Venku je ledová bouře, začíná hororová scéna, neboť smrt číhá a nikdo neví, koho si vybere za další oběť. Po přečtení této knihy, nevím, zda-li se budu chtít někdy ubytovat tzv. na samotě u lesa.

31.03.2022 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Ráchel se ztratí 8- letý syn při procházce, který s jejím svolením šel napřed. Měla to být pravidelná odpočinková procházka s pejskem. Autorka umí emotivně popsat pocity matky, výčitky, spolupráci s policií . Zmizení chlapce se po 12-ti hodinách změní v únos, jsou v lese nalezeny boty. Kapitoly se střídají vyprávěním nám čtenářům z pozice Ráchel a detektiva Jima. Jak dny utíkají, přibývá okruh podezřelých, pokračují výslechy všech rodinných příslušníků a zaměstnanců školy. V knize se mi líbí využití sociálních sítí, tak jak jsem v dnešní době zvyklá. V knize mimo únos dítěte se řeší psychologický rozbor detektiva, jaké má dopady na řešení tohoto případu. Autorka nezapomněla popsat hyenismus lidí a nátlak parazitů. Velmi napínavá kniha, protože jsem matkou, dokázala jsem se rychle vcítit do role Rachel, celou dobu jsem ji držela palce. Nebudu skrývat emoce i já jsem ronila slzy.

26.03.2022 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Tak tato kniha mi nesedla. Měla jsem zmatek v postavách, protože se jmenovaly podobně, nevěděla jsme, kdy je současnost a kdy minulost, co je sen a pouhá fixe. Každopádně se potvrzuje, že pokud se něco stane, má se o tom mluvit, pak dochází k tomu, že některé věci jsou nedořešeny a trápíme se tím i zbytečně. Nevyřešené tajemství dvou sester, které si nestihly říci.....Dávám pár bodů, protože mám vodu ráda a jsem vášnivá plavkyně, i když po přečtení nevím, zda- li bych si teď šla zaplavat.

14.03.2022 2 z 5

Báchorky Báchorky Božena Němcová

Tak už vím, podle jaké knížky byly zfilmované mé nejoblíbenější pohádky. Ráda jsem si pohádky přečetla v dospělém věku. Na chvíli se vrátila do bezstarostného dětství, do světa kouzel, proměn a přání. Jediné, co bych knize vytkla, že v ní postrádám více malovaných obrázků, když se vcítím do role malé čtenářky. Jako dítě jsem obrázky milovala a k pohádkám určitě patří. Každopádně nezapomenutelné pohádky naší spisovatelky.

06.03.2022 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Pachatel - iluzionista se chová přirozeně a tím je právě neviditelný. V knize vystupuje jako vypravěč a mluví ke čtenáři - k imaginárnímu ctěnému publiku. Vyšetřováním vražd se zaobírá ochrnutý detektiv Lincol Rhyme a jeho mladá vyšetřovatelka Amélie Sachsová. Hledají spojitost a snaží se díky civilistce zabývající se magií a kouzly přijít na stopu vraha. Kniha se četla dobře, ke konci jsem se také v některých situacích, které měly úmyslně odvést pozornost trochu ztrácela.

26.02.2022 4 z 5

Vítr a pravda Vítr a pravda Michael Peinkofer

Kniha má dvě dějové linky z roku 1362. V prvním dějství je hlavní hrdinka Alyssia dcera benátského obchodníka, která řeší se svým otcem návrh svatby s jeho bývalým obchodním partnerem. Nabízí se otázka, kdo by měl z toho prospěch? Jedná se o skutečnou lásku? Ve druhém je válečník El - Rih - janičár má za úkol dělat společnost malému osmanskému následníkovi a "vysvobodit" ho z jeho zlaté klece. Hlavními tématy této knihy jsou intriky, přetvářky, boj o moc a přežití. Kapitoly jsou krátké, hodně psané v přímé řeči, proto se dobře čte. Udržuje čtenáře v napětí ve světě otroků, který pozná i Alyssea nazývaná Pravdou, kde jako otrokyně pozná janičára zvaném Vítr. Kam zavane jejich osud, zda-li jim dovolí jejich víra křesťanská x islamské najít společnou budoucnost? Co vše musí obětovat, se dozvíme v této krásné historické knize.

20.02.2022 5 z 5

Jde to i s úsměvem Jde to i s úsměvem Karel Nešpor

Čekala jsem od knihy více úsměvných příběhů ze života. Chválím na konci relaxační náměty a odkazy na webové stránky. Body dávám za příjemný hlas.

15.02.2022 2 z 5

Autor velmi podrobně rozebírá fáze spánku. Jaké má pro tělo účinky a co způsobuje jeho nedostatek, jaké jsou nejen zdravotní důsledky nespavosti. V knize je zbytečně mnoho rozborů pokusů, u kterých jsem se někdy nudila. Důležitost přikládám jeho návrhům délky spánku a to úpravou denního režimu dětí, studentů, pracujících. Velmi obsáhlá kniha by se dala o mnoho zkrátit na tvrzení, co většina z nás ví, že spánek léčí a posiluje, nedostatek způsobuje únavu atd. Více se měl spíše rozepsat o duševní hygieně.

06.02.2022 3 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Kniha je volným pokračováním Katovy schovanky. Hlavní hrdinka Melisanda se stala vdanou paní a matkou. Bohužel ji a jejího chotě Wendala dohání nejen ve snech minulost a navzájem si skrývají tajemství, která mají společné jméno - zesnulý hrabě Ottmar de Bruce. Melisanda není moc opatrná a vychází napovrch kolik osob i v nové rodině má zájem na jejím "zmizení". Láska u mladého páru se mění v nenávist a to víc musí Melisanda přemýšlet, jak provždy utnout pomyslnou přímku, která jí stále připomíná minulost. Kniha se četla velmi pěkně. Opět autor mě dokázal vtáhnout a vrátit se do této doby, spisovatel dokonale umí popsat nejen hezké chvíle ale i barbarské, které prováděli bohaté na nevinných, jen pro jejich rozkoš a zábavu.

06.02.2022 5 z 5

Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů Automasáž podél meridiánů a akupunkturních bodů Wang Čchuan-Kuej

Výborná kniha počínaje vysvětlením meridiánů a akupunkturních bodů. Kniha doplněna jednoduchými kresbami a návody k automasáži při jednotlivých potíží.

28.01.2022 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Zákeřný hrabě Ottmar de Bruce se snaží léčkou v soutěsce s pomocí své družiny vyvraždit rodinu Wilhemisových. Jediná přeživší je 16-ti letá Melisanda, jenž slíbila umírající matce pomstu. Unikla "o vlásek" smrtelné ráně, když jí pomůže sám kat říšského města Esslingenu. Melisandě začíná útěkem nový život, s tím že stále myslí na pomstu a slib daný matce. Historický román se čte velmi dobře, líbil se mi detailně popsaný život chudých i bohatých, okolní příroda. Děj mě několikrát vtáhl přímo do hlavní postavy a cítila jsem v sobě její sílu, odhodlání a naději. Už se těším na volně navazující druhý díl.

19.01.2022 5 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Manžel tají do poslední chvíle onemocnění rakovinou slinivky. Pracuje na volné noze jako spisovatel a chemoterapie si domlouvá na svých cestách, při kterých čerpá náměty pro svou další - poslední knihu. Jeho žena je zdravotní sestra na JIPu, a protože ví, co to obnáší, nechce jí o nemoci říct. Nastává období smutku....Kniha se čte velmi rychle, je spíše pro ženy. Děj je vyprávěn z pohledu umírajícího, láskyplné manželky a přítele zesnulého. Některé smutné pasáže byly moc dlouhé, tam se autorka "utopila". Děj se posune až ve chvíli, kdy manželka navštíví "Domek u jezera" a každý den jí začíná čerstvou uvařenou kávou.

07.01.2022 3 z 5

Korálkové vánoční ozdoby Korálkové vánoční ozdoby Sylva Šporková

V knize jsou krásné barevné fotografie a popisky ozdob z korálků. Ještě dokoupit kleštičky a můžu tvořit na příští rok.

22.12.2021 5 z 5