N10Tikky N10Tikky komentáře u knih

Nevinná krev Nevinná krev James Rollins (p)

No, to byla tedy blbost. :) Po nadějné jedničce jsem velmi zklamán, do trojky už nepůjdu.

03.03.2016 2 z 5

Ozvěny velké písně Ozvěny velké písně David Gemmell

Perfektní. Gemmell ve své nejlepší formě!

25.02.2016 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Tolik výborně napsaných stran a vlastně jsme se sotva seznámili se zápletkou. Čtyři roky pryč a další díl je kde?

21.02.2016 4 z 5

Kluzký Kluzký Pavel Korněv

Tak to byla hrozná nuda. Vlastně jsme se nic nedozvěděli a musíme čekat na třetí díl. Ano, třetímu dílu šanci dám, ale jestli se nevrátí švih a napětí jedničky, tak to bude pro mě i poslední díl...

21.02.2016 3 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Bylo to úmorné. Do konce jsem to zvládnul jen pro to, že je to v mnoha případech zmiňováno jako referenční dílo.
Pokud by se to zkrátilo celkově na půlku, tak by to mohla být pecka. Takhle to je prostě příšerně utahaný a na plno událostí, které se musí stát a většinou je jasné, jak zhruba dopadnou, se často čeká tisíce stránek... a k tomu ty desítky vedlejších postav, které mi byly úplně ukradené.
Jasně, umí psát, o tom žádná, ale to tempo a často zmatek. Nehledě na to, že si zřejmě několikrát rozmyslel, jak bude příběh vypadat dál a vadí mě i změny stylu vyprávění.
Prostě mi poměr čas/zážitek připadá dost nevýhodný pro čtenáře a k přečtení bych nedoporučil. :)

13.02.2016 3 z 5

Stín škorpiona Stín škorpiona Neal Asher

Slabý průměrný díl. Děj přímý, jako když střelí, bez zvratů a překvapení. Cormakovi jde vše úplně samo. Díky tomu v příběhu chybí jakékoli napětí. Přišlo mi to, jako dobrodružný příběh pro děti ZŠ.
Ani nevím, proč dávám tak vysoké hodnocení. :) Stejně tak netuším, proč není zařazeno v Cormakově sérii, když je to pouze o něm.

10.10.2015 3 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Hmm, co to sakra bylo? Povídka, maximálně novela rozsahem do sto stran, ale nesmyslně natažená špatným pornem a hloupým blábolením. Chvíli jsem myslel, že to ani nedočtu... :/

05.08.2015 2 z 5

Ten zabiják Ten zabiják Andrew Britton

Všechny čtyři díly mají vyrovnanou kvalitu. Osobně považuju za nejlepší jedničku. Myslím, že by nebylo úplně fér hodnotit za 5* poslední díl jen pro to, že další už nenapíše...

Každopádně doporučuji sérii k přečtení. Britton měl našlápnuto zařadit se ke špičce.

31.07.2015 4 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Balancoval jsem, zda zvolit 3* nebo 4*. Pro mě je hlavní problém fandit hrdince, která je beznadějnou závislačkou...

29.05.2015 4 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Ale je to zatraceně krátké... :(

29.05.2015 4 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Po přečtení jsem docela rozpačitý.

První část byla supr akční jízda, která si 4* určitě zaslouží.

Ale druhá část je taková slátanina, která nedává smysl už od samého začátku, že bych to neocenil ani na 2*.

Dám tedy průměrné 3*. :(

29.05.2015 3 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Tak to byla pecka. :) Při pátém a šestém dílu se zdálo, že autorce už dochází dech, nic nového nepřinese a série se vytratí to ztracena...
ALE se sedmým a osmým dílem přišlo doslova obrození. Autorka přidala na akčnosti, přišla s rozšířením popsaného universa a mně se to fakt líbí.
Možná budou mít trochu problém dívky/ženy, které upíry či vlkodlaky berou jako doplněk pro "červenou knihovnu". No to je jejich boj a je mi to fuk. ;)
Už aby byl další díl! Páč bylo rozjeto několik silných linek a na každé se dá postavit minimálně jedna další kniha.

06.04.2015 5 z 5

Akademův živel Akademův živel Jim Butcher

Tak tohle byla pecka. Vysoká politika, od půlky knihy neustále se stupňující akce... Jednička byla dost dobrá, ale tohle je minimálně o level či dva výš. Takových knih chci víc! :)

01.04.2015 5 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

Jednoznačně to nejlepší na poli akční upíří urban fantasy. Kotleta zůstává zapomenut kdesi vzadu a pouze Kulhánek dýchá s vypětím všech sil Žambochovi na záda. :D

13.10.2014 5 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Jim Butcher

S každým dílem lepší a lepší. :)
Více v recenzi...

08.08.2014 5 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Teda žádná sláva. Nasazenou laťku z prvního dílu se nepodařilo udržet... :( Více v recenzi.

16.07.2014 3 z 5

Lcf. Company: Odpadlík Lcf. Company: Odpadlík Miroslav W. Štěpánek

OK, dobrá, na úplný 4 to není, ale dáván je s optimismem, že další bude lepší a už si je plně zaslouží. :)
Více v recenzi...

08.06.2014 4 z 5

Případ mechanického muže Případ mechanického muže Mark Hodder

Stojí to vážně za to. Více v recenzi. :)

01.06.2014 5 z 5

Temné záblesky Temné záblesky Martin Moudrý

Buďme upřímní. Pokud by tohle vyšlo po Cestě krve s Kulhánkovým jménem na obálce, tak by málokdo zapochyboval, že to Kulhánek nenapsal. A páč mně jde především o zážitek z četby a nepitvám se v tom, kde kdo vzal inspiraci, tak si to čtyři hvězdičky zaslouží.
Ono ani ty motivy v Cestě krve nejsou vůbec originální a různí spisovatelé o tom psali daleko dříve než Mistr. A určitě to neznásilňuje logiku víc, než díla Moudrého vzoru.

11.05.2014 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Knížka určená prakticky pro holky. Na tom není nic špatnýho. Jen upozorňuju, aby kluci nebyli překvapení. Mé hodnocení je tedy ovlivněno tím, že nejsem cílovka.

Více v recenzi.

26.04.2014 2 z 5