Mysias Mysias komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Úžasný film a ještě úžasnější kniha. Až jsem byla naštvaná, že to filmové zpracování neobsáhlo všechno, co je v knize. Což je ale normální a proto opravdu doporučuji knihu přečíst.

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Pokračování Šesti vran. A abych neprozrazovala, co mě naštvalo (ale v dobrém), tak si to prostě přečtěte. Je to fakt dobrý :-)

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Přečteno pod nátlakem mé dcery, která byla z knihy nadšená. Takže za mne upřímně fakt dobrý :-) Napínavé, čtivé, hned jsem se s postavami zžila, nechtěla jsem, aby je potkalo cokoliv zlého, fandila jim, i když nejsou úplně hodní. No prostě fakt dobrý :-) Četlo se to rychle, takový ten pocit ještě kousek. Líbilo se mi, že kniha byla psaná z různých pohledů hlavních hrdinů, hodně to pomáhalo při pochopení minulosti i současnosti. (oproti jiným knihám, kde mi to vyloženě vadilo, zde to bylo přirozené)

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Stejně jako první díl koupeno náhodou, přečteno a dobrý. Zajímavý námět. Takže opět nápad tam byl, napínavé to bylo, hlavní hrdinové taky dobrý :-) Ale jsou lepší knížky.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Koupeno náhodou, přečteno a dobrý. Řekla bych lepší průměr. Nápad tam byl, napínavé to bylo, hlavní hrdinové taky dobrý :-) Ale jsou lepší knížky. Něco tomu chybělo.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Vtipné, pěkné, takové ze života. Ale nečetla jsem ji jedním dechem, protože to je deník. Jsou tam situace, které opravdu každá matka zažívá, takové spříznění. Ale hlavní aktérka mi přišla občas prostě hloupá. Nebo ona teda nebyla hloupá, ale autorka ji jako hloupou vykreslila. A to nemám moc ráda. Takže přečíst doporučuju těm, co mají rádi deníky (v podstatě příběh žádný, děj žádný) a nevadí jim trochu hloupější podání matky takřka na plný úvazek. Ale já ji nedočetla... :-(

14.05.2019 2 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Co říct... První kniha od autora, kterého všichni chválí. A mě se prostě nelíbila. Už je to nějakou dobu co jsem ji četla a díky ní se obávám sáhnout po některé další autorově knize. Mrzí mě to, tohle prostě nebyla dobrá volba. Kniha je smutná, taková až tragická, kam se jednotliví spolužáci dostali. No prostě ne.

14.05.2019 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Luxus :-) První kniha od autora, v podstatě jsem nevěděla, co čekat a tak mě kniha strhla, že jsem nechtěla přestat číst. Byly tam okamžiky, kdy jsem se smála, bála, zamýšlela a dokonce i plakala. Dokonalá směsice průřezu životy hlavních protagonistů. Kniha mne zprvu překvapila načasováním do 70. let (mladší ročníky asi úplně některé věci nemusí chápat, protože to nezažily), ale pak se povídání tak rozjelo, že to byla prostě super jízda. Autor vystihuje pocity, životní obraty a osudy naprosto dokonale, že se tam snad každý v něčem může najít. Opravdu doporučuji. :-)

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Další kniha od autorky, už druhá, kterou jsem přečetla. Takže jsem věděla, co mě čeká. Kniha opět čtivá, napínavá, zajímavé rozuzlení, líbila se mi. Ale opět velké množství postav a každá kapitola, či dokonce část kapitoly z pohledu někoho jiného. Docela zmatek, než si na postavy zvyknete. Jelikož už to byla druhá kniha, některé postavy jsem už znala, tak to bylo jednodušší se zorientovat. Při první knize mi to trvalo tak polovinu knihy. Opět je to součást série, takže máme možnost sledovat osudy vyšetřovatelů a manželky policisty Eriky, která je spisovatelkou a o případech píše. Opět se prolíná děj hluboko do minulosti. Takže až na ten prvotní zmatek se mi kniha líbila.

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha v celku pěkná a napínavá. Vyšetřování ozvláštněné spisovatelkou, která o případech píše. Prolíná se všemi autorčinými knihami. Je to jedna kniha ze série, takže můžeme postupně sledovat i životy policistů a Eriky, spisovatelky a manželky policisty. Jediné, co mi opravdu vadilo, bylo množství postav. V knize se střídaly kraťoučké kapitoly a každá byla vždy z pohledu někoho jiného. Jednou kapitola z pohledu Eriky, pak její ho manžela, pak dalšího policisty, pak dalšího, do toho starý příběh. Kapitoly se střídají tak rychle (jsou fakt krátké), že vzniká jakýsi zmatek, než si čtenář uvědomí kdo vlastně je kdo. Trvá to tak do poloviny knihy, než se to začne spojovat v celek.

14.05.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super kniha. Zajímavý námět. Četla se mi dobře, byla napínavá, chtělo se číst dá l a dál. Jen mi tam chybí vysvětlení některých věcí z toho světa.

06.03.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Velké překvapení s tématem, vlastně jsem vůbec netušila, o čem bude, ale jelikož miluji autorskou dvojici, po knize jsem bez rozmyšlení sáhla. A naprosto nezklamala. Luxusní zpracování něčeho, co by mne ani nenapadlo, že o tom lze napsat.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Touto knihou jsem se zamilovala do autorské dvojice. Do té doby jsem detektivní příběhy nikdy nečetla a kniha mě naprosto uchvátila naprosto vším. Nejgeniálnější autoři, které jsem měla možnost poznat. A vlastně všechny jejich knížky.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Zpočátku jsem si říkala: Co to je??? Protivný dědek. Ale pak jsem se bavila na každé stránce. Velmi vtipně psaná kniha, místy až tragicky smutná. Patří mezi ty, které si opravdu budu pamatovat.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

O něco horší, než druhý díl, ale četla se dobře.

16.01.2019 4 z 5