mysa.cek mysa.cek komentáře u knih

Malou vidličkou Malou vidličkou Adriana Kemka

skvelá kniha!
fakt vydarená nálož intolerantných receptov :) občas sa treba pohrať so zháňaňím ingerdiencií, ale to nie je pre človeka s potravinovou intoleranciou nič nezvládnuteľné. prevládajú ozaj jednoduché receptíky, ktoré zvládnete aj vo víkendovom hibernačnom móde. rozhovory so sympaťákmi Kemkovcami sú milý bonus.
absolutórne odporúčam!

14.05.2021 5 z 5

Úžasný svet depresie Úžasný svet depresie John Moe

fajn kniha, len je to priveľmi rozvláčne. mne by na pochopenie stačila polovica. humor tiež nečakajte, občas sa blysne nejaká vtipná myšlienka, ale ozaj len občas. v každom prípade, je to veľmi cenná exkurzia do života ťažko chorého človeka. buďme všímaví, je ich okolo nás nemálo...

08.05.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

po Harrym a Cormoranovi s Robin, som si myslela, že pri Rowlingovej nemôžem šliapnuť vedľa...ale toto je skoro nečitateľné. až mi je ľúto, že som do knihy investovala peniaze. vražda v každej kapitole, politika,... pre 7 ročné deti určite nie. navyše nejaký divný, ťažkopádny preklad. za mňa veľké sklamanie. dve hviezdičky dávam nápadu s detskými ilustrátormi a vypiplanej obálke..

19.04.2021 2 z 5

Frida Kahlo doma Frida Kahlo doma Suzanne Barbezat

krásna kniha :) páči sa mi chronologické usporiadanie Fridinho diela, aj výklady k obrazom v kontexte doby a jej života. príjemným prekvapením je aj množstvo fotiek.

pravdepodobne to dokazuje, že nerozumiem umeniu, ale najviac sa mi páči Fridin nákres Modrého domu pre Emmy Lou :)

21.03.2021 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

začiatok bol nemastný-neslaný, akoby som čítala detskú knižku, z ktorej som už vyrástla...ale keďže je to Backman, vydržala som dokonca a zas sa mu podarilo ma rozplakať ...
kniha tak plná súcitu, empatie a pochopenia ľudskej nedokonalosti, že je naozaj viac rozprávková, ako ozajstná

07.03.2021 4 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

skvelé! šťavnaté, absurdné, cynické... napriek tomu sa medzi riadkami skrýva veľa právd o živote .

04.02.2021 5 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

skvelé! šťavnaté, absurdné, cynické.. napriek tomu sa medzi riadkami skrýva
veľa pravdy o živote.

04.02.2021 5 z 5

Posledná k. & k. barónka Posledná k. & k. barónka Silvester Lavrík

trvalo mi dobrých 150 strán, kým som pochopila kto je kto, a kým som sa začítala. vyrušovali ma dlhé, niekoľkoriadkové súvetia, a zvláštny štýl rozprávania. nakoniec som rada, že som to nevzdala. je to smutnokrásny príbeh a cenné svedectvo nielen o minulom režime, ale aj o našej mentalite, o povahe človeka... a v lete sa určite do Strážok vyberiem.

09.01.2021 4 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

ja by som to teda cestopisom nenazvala...možno má výpovednú hodnotu pre tých, čo Terezu "poznajú", fandia jej, a poznajú detaily jej života. ja som si knihu kúpila ako cestopis, a som tak trochu sklamaná. je to osobný denníček, ktorý si dievčatá schovávajú pod vankúšom. možno je problém v tom, že nečítam bulvár, ale netuším, ktoré texty sú o kom, a komu sú vlastne adresované.
v každom prípade je tam zachytených zopár cenných myšlienok, a fantastické fotky, za ne "smekám klobouk".

26.12.2020 3 z 5

Bábkar Bábkar Jostein Gaarder

Gaarderove knihy čítam veľmi rada, pre čisté, jasné, zrozumiteľné a zmysluplné príbehy. bohužiaľ v tomto prípade som asi pointu nepochopila...etymologické vsuvky potešili, a veľmi ma lákal námet. po pár stranách som sa ale stratila v postavách, a nedostavilo sa ani nejaké prekvapivé a všetko vysvetľujúce rozuzlenie. škoda.

07.10.2020 3 z 5

Potulky s Charleym Potulky s Charleym John Steinbeck

Steinbecka mám fakt rada.. a rada sa túlam. toto je nebo! pre knihomoľa v túlavých topánkach je to dokonalá knižka.

23.09.2020 5 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

do Marquéza sa buď zamilujete na prvú stranu, alebo zostane navždy nepochopený. ja sa jednoznačne hlásim do prvej skupiny...v tejto útlej knižočke, podobne ako v jeho predchádzajúcich románoch, dej plynie veľmi pozvoľna, žiadne prekvapujúce rozuzlenie, atmosféra je ale neskutočná, kniha je plná farieb a vôní, pomedzi ktoré presakujú životné pravdy. jedna z tých kníh, pri ktorej mi je ľúto, že si ju neviem prečítať v origináli..

14.09.2020 5 z 5

Malá Sibiř Malá Sibiř Antti Tuomainen

kto čaká severské krimi na spôsob Nesba, bude sklamaný..ale inak, (až na niektoré nepochopiteľné scény, ako z béčkového akčného filmu) celkom ujde. jednoduché čítanie na upršané nedeľné popoludnie.

06.09.2020 3 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

výborná atmosféra, niečo medzi Drakulom a Wilsonovom..kto v dobrej detektívke nepotrebuje potoky krvi a podobné nechutnosti, ale vie si vychutnať atmosféru historických uličiek osvetlených plynovými lampami, a drožky na mačacích hlavách, a má rád Viedeň..nebude sklamaný :) teším sa na ďalší preklad, dúfam, že čoskoro.

31.08.2020 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

amen! hovorí mi z duše...potraty, predmanželský sex, LGBT...to je ozaj všetko? to je kvas? to je soľ? Quo vadis, kresťan??

23.08.2020 5 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

fantastická jednohubka. skvelý námet, ešte lepšie rozuzlenie a vynikajúci Dahlov humor, vo výbornom preklade :) rada ju čítam zas a znova a ešte radšej ju požičiavam. v každom prípade, pre konzervatívnejšie založeného čitateľa to môže byť tuhé sústo..

17.08.2020 5 z 5

Klingsorovo posledné leto Klingsorovo posledné leto Hermann Hesse

Klingsor v sebe nesie tú zvláštnu atmosféru Hesseho hrdinov, ale Sidhártha, alebo Stepný vlk sa mi páčili viac...v tejto útlej knižke je menej filozofie, ale viac farieb, poézie, hedonizmu. Veľký palec hore patrí vydavateľstvu za Hesseho akvarely a krásnu obálku.

17.05.2020 4 z 5

Slovutný pán prezident Slovutný pán prezident Madeline Vadkerty

skvelé! mne by možno nechýbalo "beletrizované spracovanie", mám rada reportážne knihy. ale nápad dať listom knižnú podobu sa mi veľmi páči. o holokauste som už prečítala nemálo, a aj tak ma Madeline Vadkerty rozosmutnila...kurník, to boli úplne obyčajní ľudia, poctiví, pracovití..úplne normálni :( tak prečo???

23.04.2020 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

tá kniha vie o živote všetko...na pár stranách.

14.03.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman