mysa.cek mysa.cek komentáře u knih

Chlapec bez mena Chlapec bez mena Marta Fartelová

Jeden z príbehov, ktorý by nemal byť nikdy zabudnutý. Bohužiaľ mi nesadol štýl, ktorým je kniha napísaná...

05.01.2019 3 z 5

Kronika vopred ohlásenej smrti Kronika vopred ohlásenej smrti Gabriel García Márquez

Osudu neutečieš..

..je to až veselé, s akou prostotou a veľmi naturalisticky Márquez opisuje príbeh jednej nechutnej vraždy...a medzi riadkami ukrýva posolstvá hodné zamyslenia. A niektoré tajomstvá nikdy neodhalí..to ma na Márquezovi veľmi baví. Pre mňa prudko čitateľná kniha!

04.01.2019

Když vyleze pavouk Když vyleze pavouk Fred Vargas (p)

Skvelá kniha, ako každá od Fred Vargas. Sympatické postavičky z parížskej kriminálky, a parádny príbeh, zápletka, rozuzlenie, ktoré má zakaždým nejaké zaujímavé historické pozadie. A úplne najviac sa mi páči, že sa zaobíde bez nechutných, perverzných, brutálnych vrážd, typických pre severské kriminálky...
Jediná vec, čo mi trošku prekáža v tejto konkrétnej knihe je, že postava vraha je pre mňa tentokrát málo uveriteľná..

03.01.2019 4 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

veľmi príjemné a pozitívne čítanie..škoda toho zbytočne presladeného happyendu. mne pokazil celkový dojem z knihy. bohužiaľ, nedalo sa nevšimnúť, že koniec knihy bol dopísaný inou rukou. napriek tomu je to jedna z tých kníh, čo rada požičiam každému, pretože zahreje pri srdci.

12.11.2018