Munchkin451 Munchkin451 komentáře u knih

Klub rváčů 2 Klub rváčů 2 Chuck Palahniuk

Jedna hvězdička za ilustrace.

26.07.2021 1 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Základka..čtení před třídou bylo pro mě sice utrpení ale některé příběhy byly milé a kniha má pěkné ilustrace.

26.07.2021 2 z 5

Kam zmizel můj sýr? Kam zmizel můj sýr? Spencer Johnson

Roztomilá kniha, kterou přečtete za chvilinku a dovede vás k zamyšlení. Hodlám se k ní vracet v budoucnu, obzvlášť ve chvílích, kdy budu procházet nějakou životní změnou:)

26.07.2021 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Masakr!

21.07.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla hodně rychle. Některé názory nesdílím, jiné jsou trefné a objevilo se i pár myšlenek, které mě samotnou nenapadly.

12.07.2021 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Jednoduchá básnička s ponaučením. Moc pěkně

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Já se červenám

30.06.2021 3 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Nejen pro náctileté :)

Proměna Proměna Franz Kafka

Zvláštní a neskutečně depresivní příběh, ze kterého mám smíšené pocity.

Ortel Ortel Franz Kafka

Zanechalo to ve mně mrazivý pocit... jako všechno od Franze Kafky.

30.06.2021 4 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Tahle kniha je prostě famózní a napsaná tak dobře, že je snad nemožné, aby někoho nebavila. Doporučuju všem!
„Tato práce byla přísně dobrovolná, ale každé zvíře, které by se jí snad nezúčastnilo, čekalo zkrácení přídělů žrádla na polovinu.“

30.06.2021 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od Johna Greena. K ménu překvapení opravdu povedená. Určitě si od autora v budoucnu přečtu i jiné knihy a snad i k Aljašce se ještě někdy ráda vratím.

01.06.2021 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha předpověděla dnešní dobu až mě z toho mrazí...

15.03.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Kniha přečtená nejmíň 5x. Opravdu mistrovské dílo, které mě oslnilo na střední škole a které zůstává mou nejoblíbenejší knihou. Žádná z filmových adaptací se s tim nemůže měřit ani v nejmenším.

15.03.2021 5 z 5