Mufka Mufka komentáře u knih

Navždy po francouzsku Navždy po francouzsku Fiona Valpy

Taková příjemná oddechovka s předvídatelným koncem vsazena do příjemného prostředí :-)

17.02.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Zajímavá kniha, trochu k zamyšlení, ostatně jako jeho jiné knihy. Je uzoučká, takže přečtená ve chvíli.

17.02.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Knihu jsem přečetla na cestách právě v Praze, četla se rychle a dobře. Pobavila jsem se, v některých pasážích dojala, některé mě dostaly svou přesností a jiné vidím jinak, ale to už tak bývá. Za mě super :-)

17.02.2020 4 z 5

Zlatan Ibrahimović: Rudý ďábel Zlatan Ibrahimović: Rudý ďábel Matt Oldfield

Netroufám si tvrdit, jak dalece jsou nebo nejsou dialogy reálné. Kniha byla čtivá, v knihovně je celá tato edice určena dětským čtenářům, a myslím, že s ohledem na tento fakt kniha splňuje svůj účel. Samozřejmě jsem si pořídila také jiný životopis tohoto sportovce, abych si mohla udělat obrázek. Co se týče autorů životopisů, daleko větší problém mám se životopisy psané panem Čermákem.. to je pro mě jedna velká tragédie, přečetla jsem asi pět jeho (využiju slova z příspěvku pode mnou) blábolů a nikdy více.

14.10.2019 4 z 5

Příběhy z korfských uliček Příběhy z korfských uliček Pavla Smetanová

Líbí se mi laskavé autorčino vyprávění, a proto jsem sáhla i po její nejnovější knize. Některé z příběhů mi byly povědomé, ale kdo ví.. možná se mi to jen zdálo. Seznámila jsem se s vývojem jejího života na ostrově, a i když jsem nikdy na Korfu nevyrazila, myslím, že při návštěvě by mi daná místa nebyla vůbec cizí. Otázkou je, zda bych měla během krátké dovolené prostor na prozkoumávání uliček, kostelíků, taveren a tržišť v knize zmíněných :-)

01.10.2019 4 z 5

Český ženich a vietnamská nevěsta aneb jak se žije s Vietnamkou Český ženich a vietnamská nevěsta aneb jak se žije s Vietnamkou Jan Pokorný

Kniha je zajímavým vhledem do života lidí jiné kultury, jako i malý popis všeho, co je zapotřebí udělat a vyřídit, pokud si chcete vzít člověka z jiné země. Četla se poměrně rychle, je rozčleněna na krátké úseky.

28.08.2019 4 z 5

Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Hotelstory aneb když to hosté rozbalí Vladimíra Černajová

Sáhla jsem po této knize jako po oddechovce a v tomto směru účel splnila. Ze začátku jsem byla překvapena vyprávěním o autorce, čekala jsem spíše zážitky a situace s hotelovými hosty, ale toho jsem se rychle dočkala, takže nakonec spokojenost.

21.08.2019 3 z 5

O jednu hvězdu méně než maximum dávám za to, že se vlastně jedná o prakticky dva dny života na Kostce.. :-) Přesto jsem se bavila, ale budu ráda, když se případný další díl bude odehrávat na delší časové ose.. :-)

06.08.2019 4 z 5

Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Kalba ve spoďárech: Kalsarikänni Miska Rantanen

Po knize jsem sáhla čistě z principu, že je psána finským autorem :-) Občas jsem přemýšlela, jestli to autor myslí vážně nebo si dělá ze všeho legraci :-) Rozhodně se čte rychle a je doplněná pěknými obrázky a koneckonců -kdo si v životě ještě takovou "kalbu ve spoďárech" vlastně už neudělal - aniž by o tom věděl? ;-)

03.08.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vynikající kniha, skvělé pokračování, plné úžasných myšlenek. Možná byl Medvědín přece jen o špetku lepší, pokračování se už ubírá trochu jiným směrem, přesto je kniha vynikající.

03.08.2019 5 z 5

Otevřená zpověď rodiny Prudilů Otevřená zpověď rodiny Prudilů Daniela Kántorová

Kniha mě dost vytáčela, ať už používaným slovníkem nebo obsahem. Sáhnout po ní některý z mladých mužů, tak nikdy v životě zřejmě nebudou chtít děti, už jen při představě, že by se jejich partnerka měla chovat v těhotenství právě takto.. Před koncem knihy jsem si dala pauzu, protože jsem se vydala na dovolenou a tohle opravdu není kniha, byť malá, která by si místo v kufru vysloužila. Po návratu jsem ji dočetla už v poklidu, ale nemyslím si, že si ještě někdy něco od této autorky přečtu - ať už to bude kdekoli..

03.08.2019 2 z 5

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

K mé lítosti je to kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle. Ale tak upřímně a nahlas jsem se už dlouho nezasmála, jako u téhle útlé knížečky. Rozhodně stojí za přečtení a snad se mi objeví také doma, protože jsem přesvědčena, že jeho vyprávění se budu smát tolikrát, kolikrát si ho přečtu.

15.07.2019 5 z 5

Manuál pro uklízečky Manuál pro uklízečky Lucia Berlin

Nejprve mě zaujala obálka, a proto jsem po knize sáhla. Některé povídky, hlavně v začátku, mi nedávaly úplně smysl, ale postupem jsem se do stylu, kterými jsou povídky psané zamilovala a nakonec mi z toho vyšla velmi příjemná sbírka, kterou si ráda ještě někdy klidně přečtu :-)

15.07.2019 4 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Ze začátku se mi četla ztuha, poměrně předvídatelný děj, ale poté se příběh přece jen rozjel a některé věci dopadly malinko jinak, než bych čekala. Prostě taková oddechovka :-)

27.05.2019 4 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Název knihy mě zaujal a tak jsem po ní sáhla. Začáteční vysvětlování autora mě trochu mátlo, ale pak už se kniha četla poměrně dobře. Některé věci byly zajímavé, jiné se daly očekávat. Zajímalo by mě ale spíše, vzhledem k tomu, že kniha byla upravena a znovu vydána, jak to všechno dopadlo. Zda se majitel dostal až k soudu nebo jestli se mu podařilo prodat rozsáhlou sbírku i s domem a podobně. Tohle mi trochu na konci chybělo.

27.05.2019 3 z 5

Talisman pro štěstí Talisman pro štěstí Helena Hunting

Sáhla jsem po ní, protože jsem si myslela, že to je další kniha autorky z hokejového prostředí, ale spletla jsem se (v autorech) :-) Nicméně i tato se četla dobře a rychle, byť mi Delila začala být po zahájení hokejové sezóny Ethana až nesympatická, prostě na facku.. :-) Konec dobrý, všechno dobré, takže jo. Smířila mě asi hlavně odbočka na otce hlavní hrdinky, tohle bych v tomto příběhu (vzhledem k tomu, jakým směrem se kniha ubírá) moc nečekala a bylo to přece jen osvěžující.

22.04.2019 3 z 5

Čistič - Pozor, píská Milan Minář Čistič - Pozor, píská Milan Minář Ondřej Zamazal

Výborná kniha, je čtivá, osobně mám ráda statistiky, takže mě bavila od začátku do konce. Škoda, že už nepíská, teď bych se mrkla trochu lépe, abych měla srovnání, jestli to opravdu je tak, jak v knize popisuje. Za mě určitě doporučuji :-)

18.04.2019 5 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Formou krátkých kapitol jsem se dozvěděla něco o autorce, která se v určitých chvílích dívá zpět do minulosti a vyhodnocuje své životní situace, ale také něco o tradicích a zvycích Vietnamské komunity, i když spíše jen povrchně. Přesto dost na to, aby mě to zaujalo a v budoucnu si zkusila nějakou knihu s touto tématikou vyhledat. Kniha je trochu ve stylu "neurazí, ale ani přehnaně nenadchne", přesto nemám pocit ztráty svého času, jako u několika jiných knih. Za mě v pohodě.

01.03.2019 3 z 5

Zrada Zrada Adriana Macháčová

Docela pěkný příběh, který máte rychle za sebou. Poněkud krkolomný překlad ze slovenštiny, kdy jsem si několikrát řekla, že nechat to ve slovenštině, ušetřila by si překladatelka námahu a zachovala si překladatelskou čest. Taky moc nerozumím změně názvu knihy (přestože jde v příběhu i o zradu), když se v originále kniha jmenuje Hubertove ženy - a o ty jde také :-)

25.02.2019 3 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Nejdřív jsem si nebyla jistá, jak dlouho ji budu číst, ale hodně rychle jsem se do toho dostala a i když se o konci nedá říct, že by byl nečekaný, přesto jsem držela palce, ať to vyjde.. a vyšlo. Taková milá, oddechová kniha, která potěší :-)

15.02.2019 4 z 5