Mufka Mufka komentáře u knih

Tento titul jsem poslouchala v audioverzi a musím říct, že jsem si myslela, že ji rozhodně nedoposlouchám a divila se, jaké "šílenství" se kvůli knize strhlo v knihovnách při jejím vydání. Nakonec jsem vydržela, namluvená je zajímavě a našla jsem si v poslechu i zajímavé myšlenky.

05.08.2021 3 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Někdy ve čtvrtině knihy jsem si ji dala do kolonky "Právě čtených" a při té příležitosti si přečetla i komentáře. Zas tak strašné, jak by se mohlo po přečtení komentářů zdát, to nebylo. Prostě oddechovka, která popisuje jednu z profesí, o které možná dost lidí sní nebo má o ní možná zkreslené představy.. :-) Jako i u jiných povolání, někde to jde, někde ne, někdo nese potíže profese hůře a někdo s větším nadhledem. Rozhodně je to určité nahlédnutí pod pokličku delegáta.

01.06.2021 4 z 5

Sejdeme se v pět Sejdeme se v pět Vladimíra Černajová

Milé čtení, u některých historek jsem se pobavila a musím říct, že jsem ráda, že mě podobná zkušenost (zatím) minula :-) Asi bych na to neustále zkoušení a hledání neměla náladu :-)

11.05.2021 5 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Mám tyhle povídky ráda, jsou plné pohody a vždycky pohladí na duši, i mimo období svátků. Nejsem si ale jistá, jestli zcela chápu povídky Pepy Snětivého :-) Ať už tady v této konkrétní knize nebo v jiných, které jsem četla dříve :-)

23.04.2021 4 z 5

Náš milý synáčik Náš milý synáčik Silvia Antalíková

Kdyby překladatel raději nechal knihu ve slovenštině, udělá lépe. Že je slovenština relativně příbuzná ještě neznamená, že z ní umí každý překládat. Jinak příběh docela zajímavý, ale podruhé už bych po něm asi nesáhla.

17.01.2021

Milan Baroš: Opravdová legenda Milan Baroš: Opravdová legenda Jiří Vojkovský

Výborná a zajímavá kniha, s dobrým zpracováním, nechybějí ani potřebné statistiky. Zaujmout by měla nejen fotbalové fanoušky :-)

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Autorčiny knihy mám ráda, proto jsem sáhla i po této. Začátek se mi trochu táhl, stále jsem čekala, kdy už se Lyssa vydá na své dobrodružství a tu část jsem si pak užila. Je to zase jiné prostředí, a to mě baví. Určitě si u toho člověk příjemně odpočine.

Čtení z kávy Čtení z kávy Mario Benedetti

Kniha mě zaujala názvem, a protože jsem od něj četla už i jinou knihu, byla jsem dvojnásob zvědavá. Milá a čtivá kniha vás vtáhne do některých částí Montevidea, která bych ráda navštívila a porovnala, i když je jasné, že ta místa už pravděpodobně ani neexistují.

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Kniha přímo určena na letní dovolenou k bazénu nebo na pláž, kde se taky odehrává děj téhle knihy. Typicky dovolenkové čtení.

Bentley Bentley Melanie Moreland

Čekala jsem další knihu prodchnutou vzdycháním a podrobným popisem sexu, ale kniha mě příjemně překvapila. Měla zajímavý děj, pěkně propracované postavy a já se těším na další pokračování.

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Pěkná obálka, ale... :-) Nějak jsem čekala něco jiného, ještě do půlky jsem si říkala, že dlouho už sem nic tak blbého nečetla, ale s blížícím se koncem mě to nějak ukolébalo a výsledek není až tak strašný. Název je asi trochu zavádějící, ale jako jo... Po té, co jsem si knihu střídavě půjčovala a vracela a půjčovala a vracela (protože obálka se mi fakt líbila), jsem ji teda dočetla. Nemůžu ale tvrdit, že bych ji s klidným srdcem čtenářům doporučila.

10.01.2021 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Uršula Kovalyk

Původně mě zaujala autorka, chtěla jsem knihu pro mamku, protože jsem si myslela, že by se jí postavy, mající blízko k Maďarsku líbily, ale nakonec jsem po přečtení od toho nápadu upustila. Kniha je určitě zajímavá, místy jsem sice měla problém s vulgarismy nebo některými situacemi, místy je kniha až syrová, ale po přečtení to všechno tak nějak do sebe zapadá.

10.01.2021 4 z 5

Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu Za letních nocí se tu nespí lehce: Antologie povídek finského severu * antologie

Po knize jsem sáhla, protože mám ráda Finsko a vše kolem, ale příběhy jsou to chvílemi až drsné, každopádně rozhodně uvěřitelné. Znovu mě to donutilo k zamyšlení, že vlastně můžu být ráda za to, kde a kdy žiju, i když samozřejmě nikde nic není jen růžové :-)

Láska online Láska online Penelope Ward

Když jsem viděla název knihy, nevěděla jsem, co přesně si představit, ale příběh mě zaujal, hlavní postavy byly sympatické a zajímavé a vyřešení celého příběhu mě prostě bavilo.

Moje vánoční řecká svatba Moje vánoční řecká svatba Samantha Tonge

Dobrá oddechovka, měla jsem po ruce i předchozí díl, takže jsem nemusela na pokračování, jak do vlastně dopadne čekat. V předvánočním období se mi líbily a hodily starosti a radosti řecké vesničky, které se také odehrávaly v tomhle období.

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Kniha se mi líbila, čekala jsem oddechovku a taky ji dostala. Měla jsem po ruce oba "díly" najednou, takže jsem se rovnou mohla pustit do pokračování.

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Další čtivá kniha z pera Tomáše Šebka, plná hezkých fotografií. Mám jeho knihy ráda, vždycky donutí člověka se zamyslet, že i když nadáváme na cokoliv v našich životech, stále můžeme být rádi, že žijeme právě tam, kde žijeme a je nám vlastně dobře :-)

18.10.2020 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Knihu jsem si vybrala podle obálky a znovu se vyplatilo. Je plná naděje, ale taky smutná, někdy vás donutí se zamyslet nad svými postoji. V samotném závěru jsem si i poplakala.

18.10.2020 5 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Ze začátku jsem příliš nevěděla, co od knihy čekat, ale postupně jsem se do ní ponořila i přes zvolený jazyk. Čím déle jsem ji četla, tím více jsem chtěla vědět, jak se vše bude vyvíjet dál. Tuhle dobu a hlavně přicházení o domov, jakýsi kus dětství, si neumím úplně představit a jsem za to docela ráda.

26.09.2020 4 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Taková rychlá oddechovka, která se dobře čte. Konec jako u podobných knih je samozřejmě předvídatelný, ale člověk takové knihy někdy potřebuje :-)

01.06.2020 4 z 5