Milan Baroš: Opravdová legenda

Tato kniha je věnována člověku, který během své profesionální fotbalové kariéry dokázal překročit status fotbalisty a stal se výraznou osobností i mimo fotbalový svět. Prosadil se v Anglii, po Euru 2004 doslova pobláznil celé Česko a během tureckého angažmá si podmanil patnáctimilionový Istanbul. Svým způsobem života a stylem hry byl širokou veřejností milován nebo nenáviděn. Ve fotbale i v osobním životě byl vždy přímočarý. Pro výsledek a úspěch svého týmu se maximálně obětoval. Dokonce se na hřišti během devadesáti minut dokázal pohádat naprosto s kýmkoliv, jen aby jeho tým vyhrál. Jeho touha po vítězství neměla téměř žádnou hranici. Je to člověk s velkým srdcem na pravém místě, který se ale svou upřímností k ostatním ne vždy a všem zavděčil. Nejen kvůli těmto vlastnostem si jej bývalí spoluhráči a lidé z jeho blízkého okolí váží…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450567/big_milan-baros-opravdova-legenda-ljC-450567.jpg 4.325

Kniha Milan Baroš: Opravdová legenda

martisko3
29.05.2021

Pěkně zpracovaná kniha (a to i na pohled). Shrnuje převážně sportovní život, z toho soukromého jen málo, což ale není na škodu. Byla radost ji číst.

MildeZ
02.04.2021

Určitě to není špatné a jako pocta jednomu z našich nejlepších útočníků vkusné. V dobách mladších, než je tomu u mě dnes, tak M. Baroš byl vždy v PC hrách simulátorů kopané vždy první hráč, kterého jsem si zpravidla do svého mužstva dovedl :-))

lena60
20.03.2021

Nevyužitý potenciál. Do čtení jsem se spustila s velkou vervou a nadšením, postupně se ale radost vytrácela...Kniha je hodně popisná a stylisticky slabá. Postupně pro mě začaly být popisy jednotlivých zápasů nudné až otravné..Nakonec jsem knihu dočetla a odnáším si z ní alespoň poznání, že Milan Baroš je fajn člověk a sportovec..Klobou dolů před tím, co dokázal..

jackifm
18.01.2021

Pěkně zpracovaný souhrn Barošovy kariéry. Místy mi "neseděly" některé slovní obraty, ale celkově se kniha čte dobře.

Mufka
10.01.2021

Výborná a zajímavá kniha, s dobrým zpracováním, nechybějí ani potřebné statistiky. Zaujmout by měla nejen fotbalové fanoušky :-)

Krami
05.01.2021

Potenciál takovéhoto kariérního materiálu se mi pro systematicky zpracované dílo zdá trochu nenaplněný. Nejzajímavěji je popsána/vyprávěna část o životě v Turecku, to mě opravdu na krátko pohltilo. Škoda, že takto hlouběji, rozumějte osobněji, nebylo zavrtáno pod povrch i ve zbytku knihy. Značná část tolik zásadní Anglie byly jen do vět přepsané věci, co si můžeme poskládat sami ze sestřihů po pár hodinách s čajem na YouTube. Dost často se v knize jen klouzalo po povrchu floskulemi typu "Bary je super kluk", "Byl to fantastický úspěch"... Celkově to ale je poměrně zajímavá knížka, bylo milé projít si Barošovou kariérou takhle najednou, nahuštěně v ucelené podobě. Pro věrné fanoušky FCB jistě krásná kniha, kterou je povinností mít doma.

marek8905
01.01.2021

Velice hezky napsaná kniha z pohledu Milana i významných lidí podílejí se na skvělé kariéře.

Messilina
29.12.2020

Milan Baroš letos ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru, bohužel se kvůli viru, nemohl rozloučit tak, jak se na legendu sluší. Tato kniha je však důstojnou tečkou za Baryho hráčským působení v českém i světovém fotbale. Přeji mu, aby v budoucnu, našel něco, co by ho naplňovalo podobně jako fotbal. Díky Pane Baroši.