mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Styl psaní mi moc nesedl, celý mi to přišlo jako brutálnější červená knihovna. Nemám nic proti ženám ba naopak, ale jako ústřední postavy knih mě prostě nebaví. Mám i zbylé tři díly a moc se mi do nich nechce.

24.12.2014 3 z 5

Runa rider Runa rider Ludvík Souček

V duchu prvního dílu a stejně dobré.

17.11.2014 4 z 5

Hra Hra Neil Strauss

No zhruba po 150 stránkách mě to přestalo bavit. Neil psát umí o tom žádná (snad jen proto jsem knihu dočetl),Pravidla hry už ale asi nedám.

08.10.2014 3 z 5

Dračí hlava Dračí hlava Robert Low

Jen autora po trojce pochválím, že nechá i někoho přežít a on mi to ve čtyřce zase natře.

18.09.2014 5 z 5

Vlčí moře Vlčí moře Robert Low

Žádný rozdíl mezi druhým a prvním dílem, rozhodně číst popořádku.

02.09.2014 4 z 5

Svatyně Svatyně Bernard Cornwell

Tak tohle bylo slabý. Od půlky sem to četl jen abych to dočetl.

12.08.2014 2 z 5

Pevnost Pevnost Bernard Cornwell

Americká historie mě nikdy nelákala, ale tenhle román je vynikající. Není to jen černobílé, na obou stranách si najdete postavy s kterými budete sympatizovat.

04.08.2014 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Mám to asi opačně než většina pode mnou, ale první polovina odehrávající se na ostrově jasných 5*. Druhá půle slabší, poslední čtvrtinu už sem začal tušit, kde je zakopaná svině.

09.07.2014 4 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Není to klasický životopis, kdy jdou události chronologicky po sobě, ale spíš to působí jako by jste s Alexem seděli u skleničky a zeptaly se ho třeba na Ronalda, na Wengera nebo na media a on vám hodí pár vzpomínek co ho zrovna napadnou. Mě se to líbilo.

05.07.2014 4 z 5

Návrat do života Návrat do života Lance Armstrong

Ať si o jeho zobání myslí každý co chce, ale Lance je ( po tom čím vším si prošel) stejně velkej frajer.

12.06.2014 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Jako jo, dobře napsaný. Mě tam chybí nějaký to napětí a přidám se k těm co konec považujou za dost uspěchanej. Šlo to vyšponovat líp.

30.04.2014 4 z 5

Království na konci cesty Království na konci cesty Jan Guillou

Opět musím souhlasit s kolegou níže, nejslabší díl celé série. První 2/3 knihy dost o ničem, za trpělivost je čtenář alespoň odměněn vcelku přijatelným vyvrcholením celého příběhu.

08.04.2014 3 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Ponurá atmosféra, skvělý příběh umě zasazený do historických událostí. Po přečtení jsem koupil zbývající díly a jedu dál.

05.03.2014 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Tak sem přelouskal celou sérii, příběh sice jednoduší a místy dost naivní, ale zabaví. Má tempo a téměř žádná hluchá místa. Pro mě jsou knihy Františka Niedla přííjemný překvapení.

26.02.2014 3 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Po trilogii o Tasovi z Boru jsem se pustil do Platnéře. Bohužel Lukáš na králova vrahouna Hynka Tase z Boru nemá, ale to má málokdo.

26.02.2014 3 z 5

Hoolifan Hoolifan Martin King

Na můj vkus trochu moc strohá.

21.02.2014 4 z 5

Seianus Seianus David Wishart

Ani nevím jak se ke mě kniha dostala. Předchozí díly série jsem nečetl, ale v ničem to nevadí. Víkend sem trávil s horečkou v posteli tak sem ji slupnul a nebylo to špatné. Jako oddechovku doporučuji.

06.02.2014 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Po výborné jedničce, slabší dvojka a ještě slabší trojka. Mám rád reálné romány, ale tomuhle se prostě uvěřit nedá.

06.02.2014 2 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Když už jsem si ji koupil, tak sem ji i dočetl. Wilbur je určitě skvělý vypravěč, ale mě prostě ty příběhy ( až na Řeku I) nebaví.

06.02.2014 3 z 5

Mohli bychom také vyhrát Mohli bychom také vyhrát Johan Bruyneel

Fakt zajímavá knížka, v době kdy jsem ji dočetl dal bych 5 * bohužel po tom co prasklo Lancovo zobání tak to dost věcí staví do jiné roviny. Přesto skvěle popsáno jak se tvoří strategie na závod či jen etapu, průběh závodu i celkové pozadí cyklistiky.

04.02.2014 4 z 5