Moudd Moudd komentáře u knih

Vrah a srdcová dáma Vrah a srdcová dáma Fan Vavřincová (p)

Nebylo to špatné, dobře se četlo. Ale proč tam snad každá z žen aspoň jednou omdlela? Už to bylo fakt otravné a přehnané,jak pořád někdo omdléval, každých pár stránek......

30.04.2024 3 z 5

Tereza po 25 letech Tereza po 25 letech Anna Sedlmayerová

Pokračování knihy "Pomozte mi Terezo" začíná někdy po roce 1985.Tereza je vdaná za svého kolegu Maxu a mají už dospělého syna (který se stydí za to, že má oba rodiče "esenbáky").Kniha je napůl psychologický příběh a napůl detektivka,kdy Tereza vyšetřuje brutální vraždu své snachy.
Velmi dobře se četlo, doporučuji.

24.04.2024 5 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Mě se víc libilo, jak tohle téma zpracoval v knize "Na hřebenech vichřice" Miroslav Rampa.
Bylo to víc autentické.

11.04.2024

Až za hrob Až za hrob John Katzenbach

Opravdu velmi čtivý thriller.
Stalking,ze kterého není úniku,ničení celé rodiny.

01.04.2024 5 z 5

Na hřebenech vichřice Na hřebenech vichřice Miroslav Rampa

Tragický příběh Hanče a Vrbaty doprovází v knize spousta dobových fotografií a dokumentů. Dobře popsaná atmosféra závodu a nečekaně mrazivý vývoj počasí.
Jsem moc ráda, že jsem knihu sehnala.

22.03.2024 5 z 5

Jak jsem dojel až na Nordkapp Jak jsem dojel až na Nordkapp Simona Sztulová

Velmi čtivá a zajímavá kniha,moc mě to bavilo.

02.03.2024 5 z 5

Na kolech pod Mt. Blanc ...se třemi dětmi k nejvyššímu vrcholu Evropy Na kolech pod Mt. Blanc ...se třemi dětmi k nejvyššímu vrcholu Evropy Michal Ivasienko

Velmi čtivá a zajímavá kniha, obdivuhodná rodina. Mě se kniha moc líbila.

02.03.2024 5 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

Tak tohle bylo něco! Ohromně čtivé, napínavé a těch zvratů!
Měla jsem několik představ,jak se to asi vyvine,ale byla jsem úplně vedle. Neuhodla jsem.
Tahle spisovatelka má úžasnou fantazii. Doufám, že od ní brzy vyjdou další knihy. Teď v březnu má vyjít Tajomstvo pomocníčky.

19.02.2024 5 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Tahle autorka mě opravdu baví; velmi čtivé, napínavé a nabité zvraty. Přečetla jsem všechny 3 knihy co vyšly u nás nebo na Slovensku a všechny za 5 hvězdiček.
Velká škoda, že z toho množství knih, které už napsala,byly pro nás přeloženy jen 3. Dívala jsem se na její knihy na goodreads a moc mě mrzí, že neumím anglicky natolik,abych si je mohla přečíst.

18.02.2024 5 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Asi tak do třetiny jsem se pořád nemohla začíst,ale pak se to rozjelo.A poslední třetina přímo nabitá napětím a zvraty. Vrah prakticky neuhodnutelný.Doufám, že brzy vyjde překlad další autorčiny knihy Daisy Darker.

21.01.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Na knihu jsem se dlouho těšila, konečně vyšla a mohla jsem číst.
Ale .......nebylo to tak úplně ono.
Dobře to vystihl komentář hned pode mnou.

14.01.2024 4 z 5

Výtah Výtah Linwood Barclay

Předchozí knihy se mi moc líbily,proto jsem si půjčila i Výtah. Ale jako by to psal někdo jiný........ Za mě zklamání.

15.12.2023 2 z 5

Koldům v Litvínově Koldům v Litvínově Jan Beneš

Ucelený přehled od záměru stavět až po Koldům v dnešní době.
Plány,půdorysy,fotky (některé už ne moc kvalitní),úryvky z dobových novin, vzpomínky pamětníků,spousta údajů.
Celkově velmi dobře čtivé a zajímavé. Bavilo mě vyprávění,jak se v Koldomu lidem žilo v různých obdobích.
Za mě opravdu povedená kniha !

10.12.2023 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Mě se to libilo. Tím, že tam není žádná Erika ani Kate,je celá kniha jenom thrillerový příběh, není půlka knihy o soukromí detektivů.
Tady je to celé o přežití hlavní postavy Maggie. Je to hodně čtivé a napínavé. Malý opuštěný ostrov mimo sezónu a v něm osamělý dům,na moři bouře, takže odříznuté od světa...........

08.12.2023

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Mě to opravdu bavilo,bylo jsem zvědavá,jak to dopadne.
Čtivý psychothriller, ale asi zaujme spíš ženy.

23.11.2023 5 z 5

Ledovou pustinou k severnímu pólu Ledovou pustinou k severnímu pólu David Hempleman-Adams

Velmi čtivé,moc pěkně popsané, krásně si člověk dovedl vše představit - přírodu i útrapy.Měla jsem pocit, že jsem tam s nimi.

18.11.2023 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Tak stručně: do 2/3 knihy alkoholička Casey sedí v křesle na terase, popíjí bourbon a dalekohledem ve dne v noci šmíruje. Sleduje hlavně pár v domě na protější straně jezera a někdy i urostlého týpka, který dává do pořádku dům dalších lidí. Postupně spřádá teorii o vraždě.
To všechno by pořád šlo,ale poslední třetina knihy už je naprostá fantasmagorie s převtělováním. Prozradit víc by už byl spoiler.

18.11.2023 2 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Rozvleklé,bez napětí, nudné. Další díly už neotevřu,nebavilo mě to.

18.11.2023 2 z 5

Běh o život Běh o život Tess Gerritsen

Bylo poprvé vydáno v roce 1992,tedy 31 let stará kniha z autorčiny rané tvorby. A je to znát,dnes už má autorka jiný styl. Tohle je spíš romance (skoro harlekýnská) s příměsí napětí, místy trochu naivní.
Mě to bohužel nezaujalo,i když jindy se mi knihy této autorky hodně líbí. Tak snad zase příště.....

01.11.2023 2 z 5

V horách sNím V horách sNím Tereza Kopecká

Hodně krásných fotek, přehledný popis celého trailu.
Ale Lucie Kutrová a Monika Benešová mě svým popisem putování bavily přece jen víc,tady to na plný počet není.

01.11.2023 3 z 5