Na hřebenech vichřice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ráno 24. března 1913 je v Krkonoších u Labské boudy odstartován VIII. mezinárodní lyžařský závod na 50 km. Teplé počasí se však ponenáhlu kazí, mlha se mění v déšť a sněžení, vítr ve vichřici. Promoklí a omrzlí závodníci se postupně vzdávají a také kontroloři opouštějí svá místa. Na trati zůstává jediný závodník - Bohumil Hanč, chudý tkadlec a zedník z Hrabačova a také jediný divák - od Mříčné se Hanče vyrazil ráno na hřebeny povzbudit jeho kamarád Václav Vrbata. Miroslav Rampa se po 50 letech od oné tragické události vypravil za účastníky závodu, přáteli a příbuznými Hanče a Vrbaty a objevil fakta, kterými částečně pobořil dosavadní legendu. Zdroj: přebal knihy...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158300/big_na-hrebenech-vichrice-2dr-158300.png 53
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Na hřebenech vichřice

nesetrilka
14.06.2018

Taky bych si ji ráda přečetla. Proto jsem si vytvořila účet a souhlasila se všemi podmínkami, i když nerada - viz souhlas se zpracováním osobních údajů, protože jinak to nejde. No a nakonec jsem zjistila, že nabízená kniha ve skutečnosti k prodeji nemí!!!

e.l.a
11.04.2017

Skvělá knížka! úplně jsem ji hltala. Díky detailnímu popisu závodu, míst i časovým odhadům jsem měla pocit, že jsem tam s nimi. K tomu navíc svědectví a výpovědi lidí, kteří se závodu zúčastnili... Vždycky, když jsem někde v těch místech, co se závod jel, vzpomínám na tento příběh. Příběh hrdinství, snů a přátelství.