moonell moonell komentáře u knih

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Ač obdivuji v lecčems jazyk Shakespeara a Kateřina je na svou dobu opravdu neobyčejně drzá, jsem nucena ubrat v hodnocení za konečné opravdové zkrocení v podobě závěrečného monologu, který se v dnešní době jeví spíše ponižujícím pro ženu. Nejsem fanatická feministka a vpravdě se kloním spíš na druhou stranu extrému, i beru v potaz dobu, ve které byla hra napsána, leč mým myšlenkám se příčí.

09.01.2013 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Je vlastně úplně jedno, jestli vám děj už někdo odvyprávěl ve škole či jste se ho nazpaměť učili na písemku. Dialogy a myšlenky má tak silné, že vás vtáhnou, nehledě na to, pokolikáté příběh čtete či jak dalece ho předem znáte. Ultimátní pravda skryta ve státě, který sic fiktivní, přece existuje stále..

09.01.2013 5 z 5

Nebe nikdy nepadá Nebe nikdy nepadá Joyce Carol Oates

Bolavá.. Jako všechny od ní.

09.01.2013 4 z 5

To To Stephen King

Nechápu, kde se bere tolik negativních komentářů, ale pro mě je to jednoznačně jedna z nejlepších knih, co byla napsána (zvlášť brato v potaz, že jde o Kinga, kterýžto je mou velkou slabinou.) A částečně právě proto, jak moc je dlouhá.
Co se týče "Všeználka Billa" a podobných komentářů, sama jsem knihu vnímala spíš jako dílo pro děti a o dětech, síle snů a fantazií, jež mají.. Tudíž tyhle "věci" a stylizace do konkrétních rolí nepovažuju za rušivej element. To už bych se spíš ráda pozastavila nad groupsexem v kanálech - wtf, o tom nikdo nepíše ?!
Nicméně i přes to zůstává pro mě hodně silným zážitkem i po druhém přečtení, takže na ní nejspíš něco bude .)

04.05.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Brak pro pubertální slečinky hledající "věčnou lásku" alespoň v literatuře (ač jsem na pochybách, zda-li volím správný výraz). Upíři, kteří nad sebou mají kontrolu ? Ne, ne, ne. Fuj.

23.02.2012

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Nejspíš ji mám ráda právě kvůli odlišnosti od toho, co King normálně píše. No, a pochopitelně taky proto, že byla první, kterou jsem od něj četla .)

18.01.2012 5 z 5

Stýskání po mámě Stýskání po mámě Joyce Carol Oates

Hodně osobní, čiší to z každého slova.

18.01.2012 4 z 5

Někde jinde Někde jinde Gabrielle Zevin

Dočetla jsem jí vyloženě jen kvůli tomu, že nesnáším nedočtený knížky .) Nápad to sice mělo (někde velmi pečlivě ukryto nějaké větvení té myšlenky), ale zpracování a tempo knížky mi nevyhovovalo.

18.01.2012 2 z 5

Z těch zelených očí jde strach Z těch zelených očí jde strach Joyce Carol Oates

Jedna z těch osudových v mých třinácti, čtrnácti.. A počátek mé závislosti na Oatesové.

11.01.2012 5 z 5

Film mě těžce zklamal, ačkoliv si neumím v titulní roli představit někoho, kdo by prota dokázal zahrát líp. Kniha je to každopádně jedna z nejlepších a pro mě nejcitovějších .)

13.11.2011 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

King má talent napsat něco, co by na plátě vypadalo jako béčkový horor, ale jeho slovy z něčeho takového vznikne mistrovské dílo. Prokletí Salemu už bylo místy moc přepjatý i na mě, ale pořád stejně obdivuju Kingovu schopnost zachytit obraz, situaci, myšlenku tak věrně a pravdivě, ať už se jedná o sebevětší pitomost .)

13.11.2011 3 z 5

Mladík v Nevadě Mladík v Nevadě C. D. Payne

Popravdě mám strach se do tý knížky vůbec podívat. Připadá mi to jako zoufalej pokus vyždímat ze série maximum prachů. Ale třeba někdy budu mít koule na to se přesvědčit o opaku .)) Po podivným konci pátý knížky by si to zasloužilo trochu víc, než jen deník málokdy zmíněnýho mladšího bráchy.

15.10.2011

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Rozhodně stojí za přečtení. Dostala jsem se k ní díky četbě k maturitě, a byla jedna z mála, co mě opravdu zaujala a ve spoustě myšlenek jsem se s ní mohla ztotožnit.

Hlava nehlava Hlava nehlava Augusten Burroughs

Jedním slovem Psycho. Při představě, že se skutečně jedná o autobiografický román a nikoliv o fikci se člověku ježí všechny vlasy. Rozhodně doporučuju, pokud máte pocit, že vaše rodina nebo dětství nebylo tak úplně v pořádku :)

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

I po druhém díle se mi nedaří zbavit pocitu déjá vu - něco z Tolkiena, něco z Rowlingové... Nicméně výsledek je poměrně slušný.

30.11.-0001 4 z 5

Deník lhářky Deník lhářky Patry Francis

Pomalý rozjezd, nicméně po přetrpění první třetiny knihy už jsem se nemohla odtrhnout. Rozhodně silné téma, zvlášť pro zasvěcené (a že jich nebude málo). Na to, že jde o debut - smekám.

30.11.-0001 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Řekla bych, že Da Vinci je opravdu přeceňovaná kniha - za mě Andělé vedou.