Monnyska Monnyska komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Skvělý, napínavý a obohacující zážitek. I když víte, jak to nakonec dopadne, stejně musíte číst dál, protože je to napínavé jako kšandy :) a i když se konec zdá být rychlý, vzhledem k délce Pochodu se není co divit ;)

15.04.2018 5 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Já nijak zvlášť nevyhledávám literaturu tohoto typu, ale tohle jsem si musela přečíst, když je to od Kinga.. Jeho životopis mě neskutečně bavil, umí prostě čtenáře tak vtáhnout, až je to skoro neuvěřitelné. Část o psaní mě bavila o něco méně, avšak vzala jsem si z toho velmi zajímavé poznatky, které opravdu půjdou aplikovat. Teď rozhodně budu na jeho díla koukat s trochu jiným pohledem. A musím říct, že ten King mě prostě trošičku navnadil zkusit něco napsat.. tak jdeme do toho :) Myslím, že si zaslouží plný počet hvězd :)

07.04.2018 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Já nijak neholduji americkým vládním službám, ať je to CIA, FBI či něco podobného, ale v tomto případě byl příběh tak napínavý již od prvních stránek, že nelze přestat číst... Moc jsem hlavním aktérům příběhu fandila (Andymu a Charlie) a i přesto, jak to skončilo, jsem byla s koncem moc spokojená.. :) doporučuji!

01.04.2018 5 z 5

Pověsti z Broumovska Pověsti z Broumovska Eva Koudelková

Příjemné počtení o Broumovsku. Pověsti jsou převážně kraťoučké, stručné. Pokud budete někdy tuto knihu číst, předtím si projděte jednotlivé části města Broumova, jeho ulice i místa okolních vesnic. Bude se Vám kniha číst mnohem lépe. Kdo v Broumově a jeho okolí nebyl, příběhy se mu mohou líbit, ale s doplněním o místo je to přeci jen o kapánek lepší :) Myslím, že nikoho nepřekvapí to, že většina pověstí ať už o ohnivých mužích či vodnících, se přejímaly z německých zemí (přeci jen měl Broumovský výběžek k Němcům blízko). A snad jen tak na konec, nejvíce mě zasáhla pověst Kouzelný klíč :) každému přeji příjemné čtení ;)

19.03.2018 3 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Já nevím, kniha ve mne bohužel nic nezanechá.. Takový pokus o román napsaný jen v povídce, skáče se od pátého k devátému, tento styl se mi absolutně nelíbil :( snad jen jediná ta poslední příhoda byla úsměvná (a pokud se nemýlím, mohli jsme ji vidět ve filmu Pupendo, ale za to ruku do ohně nevložím) :)

07.03.2018 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Jedna povídka lepší než druhá. Opravdu mistrně napsáno :) Troufám si tvrdit, že je to nejlepší soubor povídek, které jsem kdy četla :) Doporučuji Noční směna, Nekuřáci s. r. o., Na dobrou noc, Římsa i Šroťák nebyl špatný. Každopádně nebudete litovat, když si přečtete knihu celou :) a dávejte si pozor, protože mrtví se někdy vracejí! :)

04.03.2018 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Musím opět smeknout klobouk před mistrem. První novela byla akčnější a plná děje, druhá byla zase plná vývojového charakteru mladých postav. Obě však byly plnohodnotné čtivo, nechutné, mrazící.. Oba příběhy mi po dočtení pořád vrtají hlavou.. vřele doporučuji :)

27.02.2018 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Napínavé do poslední tečky :) mrzí mě, že to skončilo. Na druhou stranu musím podotknout, že tento díl nedosahoval takové kvality jako dva předchozí díly, i když byl děj promyšlený, už mi to přišlo spíše jako vykonstruované shody náhod a štěstí. Každopádně, kdo četl předchozí dva díly, je to pro něho nutnost. Snad jen mě mrzí, že nevím, co bude dál dělat Jerome, nebo mi to nějak uniklo? :) Taky jako čtenář bych si snad i zasloužila, jak profesionálně pokročila Krásné šedé oči :)

03.02.2018 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Já musím tedy říct, že Právo nálezce je minimálně stejně dobré jako Pan Mercedes. Opravdu neskutečně jsem si to užila :) a jinak Holly je moc fajn :) díky pane Kingu :)

26.01.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Kniha neměla chybu :) takové napětí jsem opravdu nečekala. Jediné, co mě štvalo bylo to, že Hodges Bradyho tak vytočil, že to možná skončilo úplně jinak, než mělo. Na to, že to byl detektiv ve výslužbě, nejednal úplně prakticky a logicky :) jinak bezva knížka, četla se úplně parádně :)

20.01.2018 5 z 5

Do žížal se nekouše Do žížal se nekouše Alena Hrachovcová

Já nevím, mě to tedy moc neuchvátilo. Ani u jedné jsem se nezasmála, či spíše ani nepousmála. Povídky krátké, čte se to rychle, ale nic Vám to nedá. Většinu si hned po přečtení ani nepamatuju. Nechápu, jak to někdo může publikovat v časopisu, natož pak vydat knižně.. škoda

25.11.2017 2 z 5

Černé na bílém Černé na bílém Michail Iljin (p)

Velmi příjemné čtení, obohacující, ale bohužel velmi krátké :)

19.11.2017 4 z 5

Tajemství knihy Tajemství knihy Leo Pavlát

Příjemné počtení známého i neznámého :) dnes již trochu zastaralé, ale pořád obohacující :)

20.09.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Pro mě je velice těžké hodnotit tuto knihu. Z dnešního pohledu mi to přišlo ukňourané, puberťácké, tak před osmi lety by mi to přišlo jako skvělá příručka do života :) takže hodnotím tři hvězdičky dnes, čtyři před osmi lety. Mimochodem v žádné jiné knize jsem nenarazila na takové množství užití slova 'smutný' ;)

18.09.2017 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Četlo se to velmi příjemně, akorát mě mrzí, že jich nebylo víc. Hodně velká škoda..

14.09.2017 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nádhera. Čtení jsem si naprosto užila. Na to, že je to Kingová prvotina, tak Smékal opravdu velký klobouk před mistrem. :) Řekla bych, že ve mne kniha vyvolala přesně ty pocity, které má :) doporučuji :)

12.09.2017 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Opravdu silný příběh.. naprosto mě to uchvátilo. Kniha byla čtivá už od počátku a pak už jen ubíhala a ubíhala.. pro mě příběh nepředvídatelný, maximálně těsně předtím, než se situace stala :) naprosto doporučuji, řekla bych, že se náramně hodí do tohoto započatého podzimu :)

06.09.2017 5 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nádhera, já moc veršům neholduji, ale tohle bylo prostě něco úžasného :)

24.08.2017

Nádhera.. Trochu pomalejší rozjezd, ale jinak skvělé dílo! Celým příběhem mě doprovázela myšlenka: 'Sakra Kingu, jak můžeš tak malou holčičku tahat takovými zákoutími strašidelného lesa, pomoz jí, ať konečně tu cestu najde..'

10.08.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek

08.08.2017 5 z 5